5.3.2019

Dynamo doplatilo v Karlových Varech na svou koncovku

KARLOVY VARY — Přes vyrovnaný herní průběh nedokázali hokejisté Pardubic urvat bodový zisk v Karlových Varech. Východočeši dokázali v KV Areně dvakrát srovnat stav, když se trefili Marek Hovorka a Tomáš Rolinek. Hlavně ve druhém dějství promarnili červenobílí řadu šancí, v tom třetím rozhodla Energie o své výhře.

Tipsport extraliga, 51. kolo, úterý 5.3.2019, KV Aréna

Karlovy Vary

4:2
2:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7:21 Mikúš (Rachůnek; 5/5), 12:01 Rohan (Kohout, Sičák; 5/5), 43:17 Gríger (Beránek, Rachůnek; 5/5), 58:56 Beránek (5/6) – 11:43 Hovorka (Rolinek, Mikuš; 5/5), 39:49 Rolinek (5/5). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Ganger, Pešek. Vyloučení: 3:5 (0:2, 2:2, 1:1). Bez využití. Diváci: 2962. Střely na branku: 26:26 (10:8, 5:9, 11:9). Srážky: 10:11. Vhazování: 39:29. Blokované střely: 5:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2. Nejlepší hráči: Tomáš Rachůnek – Tomáš Rolinek.
Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák, Rohan, Šafář – Rachůnek, Gríger, Beránek – Černý, Vlach, Mikúš – Balán, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.
Dynamo Pardubice: Klouček – Eklund, Holland, Mikuš, Nedbal, Budík, Zdráhal, Porseland – Kratochvil, Ihnačák, Sýkora – Rolinek, Marosz, Hovorka – Machala, Poulíček, Horký – Perret, Bubela, Kloz.

Dříve než bylo vhozeno úvodní buly, odehrál se na ledě karlovarské arény slavnostní ceremoniál. Do síně slávy karlovarského hokeje byl uveden bývalý hráč Pardubic a především trenér zlatého karlovarského týmu ze sezony 2008/2009 Josef Paleček.

První třetina byla opravdu svižná a diváci měli možnost vidět hned tři góly. Po úvodním vhazování se vpřed bleskově probil Rachůnek, nedokázal ale v předbrankovém prostoru nadzvednout puk nad beton brankáře hostí. První branku si připsala Energie v osmé minutě poté, co Tomáš Mikúš převzal puk od Rachůnka a zpoza kruhů propálil Kloučka – 1:0.

Energie se i nadále tlačila před branku Dynama, to si ale ve dvanácté minutě vytvořilo tlak a po dvou velkých šancí přišel i gól. Marek Hovorka vystřelil zprava a puk těsně přešel před Bednářův beton za brankovou čáru, vzápětí se ale odrazil ven, a rozhodčí proto zprvu gól neuznali. Po konzultaci s videoarbitrem však bylo přece jen vyrovnáno – 1:1.

Po necelých dvaceti sekundách se ale dostal do úniku Martin Rohan a tvrdou ránou z mezikruží poslal domácí znovu do vedení – 2:1. Hra se pak uklidnila a ani jeden z týmů si nevytvářel tlak. Ke konci prvního dějství po siréně podrazil Holland jednoho z energetiků a Západočeši se mohli těšit na přesilovkový vstup do druhé periody.

Energie se dostala do parádní šance znovu na začátku třetiny, Šenkeřík střílel zblízka, při střele ale upadl a z ledu nedokázal puk zasunout za Kloučka. Hrálo se ze strany na stranu a ze hry měly o něco více tentokrát Pardubice. Ve dvaatřicáté minutě střílel na mladíka v karlovarské bráně Kratochvíl, proti Bednářovi ale neuspěl.

Aktivita hostí gradovala. Nejprve to zkusil Porseland, z úhlu se mu ale podařilo trefit jen boční síť. Po další nebezpečné střele Bednář ani jeho spoluhráči neměli ponětí, kde je puk, po pozastavení hry ale vyšlo najevo, že jej měl Bednář pod sebou. Hráči z východu Čech vyrovnali jedenáct sekund před sirénou, Tomáš Rolinek po svém prvním neúspěném pokusu vzal puk a po objetí brány jej zasunul za Bednáře.

I napotřetí otevřeli domácí třetinu svou šancí, Kohout jel s Kverkou na Kloučka, první jmenovaný nakonec vystřelil, gólman Dynama ale na poslední chvíli zasáhl betonem. Ve 44. minutě se ale Energie dočkala, po neúspěšném Beránkově dobývání se dostal k puku Dávid Gríger, který parádní střelou z mezikruží dostal puk do sítě – 3:2. Rachůnek mohl Karlovy Vary poslat do dvoubrankového vedení v osmačtyřicáté minutě, po vhazování si s pukem najel na modrou a tvrdě vypálil, Kloučkovu klec však těsně minul.

Pardubice se pak začaly tlačit před Bednáře a dařilo se jim i vytvářet tlak, karlovarského gólmana se jim však potřetí překonat nepodařilo. Po pár minutách tlaku otočili karlovarští hokejisté hru a přesunuli se s pukem ke Kloučkovi, jejich působení zde však nemělo příliš dlouhého trvání. Ke konci třetiny to ještě Dynamo zkoušelo bez gólmana, k vyrovnání mu ale ani hráč navíc nepomohl. Naopak Ondřeji Beránkovi se podařilo uvolnit a puk trefil přímo do prázdné klece – 4:2.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Pro nás to dnes bylo desáté utkání za devatenáct dní, do toho spousta cestování a všechny byly zápasy na krev. Myslím, že se to trošku odrazilo na našem výkonu. Do kabiny patří velká pochvala za to, jak hráči ustáli v hlavách tohle těžké utkání. Přestože se pro nás zápas nevyvíjel úplně ideálně, tak jsme ho dokázali zvládnout a získat nesmírně cenné tři body. Musíme teď zregenerovat a ještě se v pátek porvat o body v Plzni. Potom samozřejmě musíme zvládnout play out.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „My jsme v první třetině dostali soupeře na koně zbytečnými fauly. Když tak často hrajete oslabení, je to komplikace. Ve druhé třetině jsme měli drtivý tlak a nevyužili jsme řadu příležitostí ke vstřelení branky. Tam jsme si utkání prohráli. Je trošku s podivem, že nejsme schopní takový výkon zopakovat i ve třetí třetině. Udělali jsme chybu v obranné činnosti a inkasovali jsme na 2:3.“