17.3.2018

A teď vyprodat neděli!

PARDUBICE — Za obrovské pomoci výbušného publika dokázali hokejisté Dynama vyhrát třetí čtvrtfinálové utkání s Oceláři 3:2 a snížili tak stav série na 1:2. Pardubice poslal do vedení hned po 66 sekundách hry Sacha Treille trefou z přesilovky, v závěru úvodní dvacetiminutovky zvyšoval Martin Kaut na rozdíl dvou branek. Na snížení Slezanů odpověděl svým čtvrtým gólem v sérii Matěj Beran, Východočeši pak ubránili oslabení tři na šest, ve vlastní přesilovce sice inkasovali, ale nakonec vítězství vydřeli.

Tipsport extraliga, ČF3, sobota 17.3.2018, Tipsport arena

3:2
2:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 1:06 Treille (P. Sýkora, Rolinek; 5/4), 17:30 Kaut (Perret; 5/5), 46:02 Beran (5/5) – 41:52 Linhart (Svačina, Polanský; 5/5), 58:08 Petružálek (5/4). Rozhodčí: Bejček (ČR), Bulanov (Rus.) – Hynek, Pešek (oba ČR). Vyloučení: 9:9 (2:2, 2:3, 5:4). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 077. Střely na branku: 27:35 (9:15, 9:11, 9:9). Srážky: 12:10. Vhazování: 25:34. Blokované střely:10:13 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Tomáš Linhart. Stav série: 2:1.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Treille – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Perret, Poulíček, M. Kaut – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.
Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička II – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Rákos, Mikulík, Cienciala – Kvasnica.

Skoro na den přesně se po třech letech do pardubické Tipsport areny vrátilo čtvrtfinále play off. Dynamo si z Třince přivezlo manko dvou proher a před svými fanoušky chtělo sérii ve víkendovém dvojzápase srovnat.

Pardubice rozjely třetí čtvrtfinále parádně!

V bouřlivé atmosféře se domácím hráčů vyvedl začátek na jedničku. Po faulu Hrni už v první minutě hrálo Dynamo přesilovku, Sýkora přihrál mezi kruhy na Sachu Treilleho, jehož rána prolétla Hrubcovi pod rukou do sítě – 1:0.

Třinecké hráče inkasovaná branka probrala a pár střídání bylo rušno hlavně před Kacetlem. Pardubického gólmana protáhl ranou z křídla Svačina, poté krátký brejk a zakončení blafákem nezužitkoval Vlach. I Oceláři si zahráli v přesile jednoho muže a Svačina byl blízko k vyrovnání, když před odkrytou klecí promáchl skákavý kotouč.

Utkání mělo skvělé tempo hodné play off, nechyběly šance ani ostré střety. Po delší době měly větší šanci i Pardubice a Poulíček v situaci dvou proti jednomu minul branku. Vůbec největší možnost Ocelářů spálil Mikulík, který dostal kotouč před Kacetla, ale trefil jen připravenou lapačku pardubického brankáře.

Hru v závěru na pár minut přerušila nešťastná srážka Vlacha s Rákosem, při které prvně jmenovaný utržil krvavé zranění v obličeji. Pauza více prospěla domácím hráčům a v čase 17:30 už to bylo o dvě branky. Perret nejprve trefil tyč, načež si odražený kotouč našel Martin Kaut a pohotvě ho dovezl do sítě – 2:0

Dynamo drželo dvoubrankový náskok

Ve druhé třetině jako první vážněji zahrozil třinecký Svačina, ale jeho střela se do branky nevešla. Dynamo následně nezužitkovalo přesilovou hru. V početní převaze se obecně nedařilo ani jednomu týmu, a to Oceláři měli k dispozici dokonce zkrácenou výhodu čtyři na tři, ale během zhruba 47 vteřin nic kloudného nevymysleli.

Jak čas plynul a síly pomalu ubývaly, hráči se více než na osobní střety soustředily na zodpovědnou hru. Dynamo mělo díky vedení navrch a do třígólového trháku ho mohl poslat Dušek, jenže v tutové šanci trefil pouze Hrubce. Třinecký brankář si za chvíli skvěle poradil i s šancí Petra Sýkory, který si najel až před něj.

Po zbytečném faulu Marcinka přečkali hosté i další přesilovku Pardubic a v závěru druhé části byli blízko ke kýženému snižujícímu gólu. Ciencala střílel přes beka, takže Kacetl nemohl nic vidět, ale ke smůle útočníka Ocelářů se kotouč odrazil těsně vedle tyče. Vypadalo to, že Dynamo před druhou přestávkou najelo trochu na úsporný režim, nicméně dvougólové vedení udrželo.

Pardubice vydřely výhru, série snížena na 1:2!

To už neplatilo na začátku třetí části. V čase 41:52 se před Kacetla protáhl Tomáš Linhart a střelou pod horní tyč notně zdramatizoval zápas – 2:1. A to nemuselo být vše. Chvíli po gólu se až před branku protlačil Rákos a nebyl daleko od vyrovnání, Kacetl však domácí tým podržel.

Jak důležitý zákrok to byl, se ukázalo ve 47. minutě, kdy Rolinek dostal kotouč do brankoviště a čtvrtfinálový střelec Matěj Beran celou práci dokonal – 3:1. V následné přesilovce Pardubic to mohlo být dokonce o tři branky, ale Kaut dobrou nabídku od Wisharta promáchl.

Klíčový moment nastal v čase 51:37. Třinec po dvou faulech dostal k dispozici takřka kompletní přesilovku pět na tři, kterou navíc vylepšil odvoláním Hrubce. Šestice třineckých hráčům mačkala bránící trojici, Rolinek navíc musel dlouhou chvíli bránit bez hole, nebezpečně pálili Hrňa a Růžička, ale puk do branky nedostali. Už při hře v pěti pak Kacetl sebral další tutovku Hrňovi.

Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny Třinec znovu sympaticky odvolal gólmana, ale snahu hostujícího týmu zabrzdil faulující Mikulík. I přes početní nevýhodu se Oceláři tlačili do útoku a necelé dvě minuty před sirénou snížili. Chybnou rozehrávku přečetl Petružálek a nechytelnou ranou do šibenice snížil – 3:2.

Oceláři pak dostali k dispozici další přesilovku, kterou opět podpořil útěk Hrubce na střídačku, ale ani přes řadu střel Kacetla nepřekonali. Dynamo obětavým výkonem vydřelo návrat série do Třince.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že je to po dvou porážkách hodně důležité utkání, i když jsme v Třinci nezahráli špatně. Kluci si to hodně vzali za své, fantastická atmosféra nás hnala dopředu. Chtěli jsme dát první gól a využít některou z přesilovek, což se podařilo a základ jsme položili už v první třetině. Ve druhé třetině jsme nechtěli hrát pasivně, ale snažili jsme se hlavně neinkasovat. Po hrubé chybě na začátku třetí třetiny jsme soupeře dostali do hry. Musím pochválit všechny hráče včetně Kacetla za práci v oslabení. Zápas jsme dokončovali v euforii, ale je to jen jeden bod a my už se teď soustředíme na další zápas.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Dnešní zápas se nám nevydařil podle představ, nalomil nás brzký gól. I když myslím, že jsme bojovali a tahali se zpátky, tak domácím přálo štěstí více než nám. Nachystáme se poctivě na zítřejší utkání, které bude z našeho pohledu odlišné.“