23.3.2018

Dynamo roztavilo Oceláře 6:3 a těší se na zápas o všechno!

PARDUBICE — I potřetí dokázali hokejisté Dynama naplno využít pekelné prostředí své haly, v šestém čtvrtfinálovém utkání přejeli Třinec 6:3. Nadšená Holaňova parta rozhodla o třetí výhře v sérii povedenou druhou třetinou, v níž vsítila tři branky. Oceláři sice v závěrečném dějství dvakrát kontrovali, Pardubice si ale i za podpory našvihané haly od ledu po strop nenechali vzít srovnání čtvrtfinálových bitev.

Tipsport extraliga, ČF6, pátek 23.3.2018, Tipsport arena

6:3
2:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 12:52 Kaut (Perret; 5/5), 15:17 J. Sýkora (Svoboda, Hrabal; 5/5), 25:46 Poulíček (Perret, Kaut; 5/5), 30:53 Dušek (Svoboda, Kaut; 5/5), 31:38 Tomášek (Wishart; 5/5), 59:39,4 Kaut (Rolinek; 5/6) – 15:57 Adamský (Svačina; 5/5), 46:00 Svačina (Krajíček, Roth; 3/6), 52:09 Petružálek (Vlach, Dravecký; 5/5). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil – Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 6:7 (1:1, 1:1, 4:5). Využití: 0:1. Diváci: 10 072 (vyprodáno). Střely na branku: 38:37 (11:6, 8:20, 12:10). Srážky: 11:9. Vhazování: 39:42. Blokované střely: 16:10. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3. Nejlepší hráči: Martin Kaut – Vladimír Dravecký. Stav série: 3:3.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, Svoboda.
Oceláři Třinec: Hrubec (30:53 Hamerlík) – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Dravecký, Vlach, Chmielewski – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík.

Třinec vedl v sérii 3:2 a výhrou v šestém čtvrtfinále si mohl zajistit postup mezi nejlepší čtyři. Doposud v sérii platilo, že vyhrával domácí tým, a na toto pravidlo chtěli hokejisté Dynama navázat v šestém utkání. Oceláři museli oželet služby útočníka Martina Růžičky.

Dynamo mělo skvělý rozjezd, Třinec stihl snížit

Tentokrát až po střechu natřískaná Tipsport arena sledovala v první třetině odvážný výkon Pardubic, které svého soupeře dvojnásobně přestřílely – 12:6. Dlouho se ale domácímu týmu neadařilo prosadit, když při přečíslení minul kotouč Perret a gólem neskončila ani přesilovka. Skvělým zákrokem se blýskl i Hrubec, který reflexivně zneškodnil Treilleho střelu a za chvíli i šanci Tomáška.

Ve 13. minutě už to Dynamu klaplo. Na levém křídle našlápl Martin Kaut a milimetrově přesnou střelou vymetl šibenici – 1:0. Domácí hráči byli při chuti a za dvě minuty už vedli o dvě branky. Ján Sýkora si počkal před brankou na odražený kotouč a pohotovou dorážkou překonal již bezmocného Hrubce – 2:0.

Třinec však tentokrát dokázal zareagovat a během 40 vteřin dokázal snížit. Po střele Svačiny se na brankovišti nejlépe zorientoval Martin Adamský a střelou mezi betony překonal Kacetla – 2:1. I Oceláři si následně zahráli v přesile, ale oni nedokázali výhodu gólově přetavit.

Pardubice vyhnaly Hrubce z branky

Druhou část začali lépe třinečtí hráči a blízko k vyrovnanání byl Marcinko, který bekhendem zakončoval jen do Kacetla, solidní pokus vyslal také Adamský. Ocelářům to ale bylo platné, góly dávalo Dynamo.

Ve 26. minutě se po zpočátku nenápadné akci odrazil kotouč přímo před Patrika Poulíčka, který jej bez potíží z pár metrů uklidil do opuštěné části brany – 3:1. Třinec následně zahrozil a před Kacetlem vyrobil pořádný zmatek, ale pardubický brankář dokázal udržet kotouč před brankovou čárou.

A tak chvíli po polovině zápasu mohlo Dynamo utéct už do čtyřbrankového náskoku. Nejprve Antonín Dušek perfektním blafákem a střelou pod horní tyč vyhnal Hrubce z branky – 4:1. Jeho náhradník Peter Hamerlík vydržel bez inkasované branky přesně 105 vteřin. David Tomášek si uzmul kotouč ve středním pásmu, najel si do střelecké pozice a pak další nechytatelnou střelou do horního rohu branky zvýšil na 5:1.

Pátá branka třinecké hráče srazila hodně dolů a od té chvíle se dění na ledě uklidnilo. Dynamo bez potíží drželo luxusní náskok, bez větší práce byli i rozhodčí. Oceláři sice měli výraznou střeleckou převahu, ale žádnou větší šanci si nepřichystali.

Bylo to drama, ale Dynamo sedmý zápas nepustilo

Na začátku třetí třetiny se zdálo, že ani druhá přestávka na scénáři zápasu nic moc nezměnila a že se závěru bude spíše dohrávat. Pak ale dostali Oceláři k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou navíc vylepšili odvoláním brankáře, a dokázali snížit.

Kacetl nejprve skvělým zákrokem lapačkou zneškondil ránu Krajíčka, ale o chvíli později už nestačil zareagovat na odražený kotouč a dorážku Vladimíra Svačiny – 5:2. Nedlouho předtím rozhodčí kvůli vysoké holi neuznali gól Polanskému.

Třinec najednou ucítil šanci a dvanáct minut před koncem už byl stav pro hosty rozhodně hratelný. Po nahození do útočného pásma nahrál Vlach na zadní tyč Jakubu Petružálkovi a ten snadným doklepnutím snížil na rozdíl dvou branek – 5:3.

Dynamo mohlo uklidnit situaci při přesilovce, jenže Svoboda z ostrého úhulu trefil jen břevno odkryté branky. Při následné přesilovce pět na tři zůstal před Hamerlíkem osamocený Treille, ale mířil jen do výstroje brankáře. Stále nebylo hotovo.

Navíc pět minut před koncem hrál Třinec další přesilovku, při které Hamerlík opět prchl z branky. Oceláři svírali bránící čtveřici před Kacetlem, ale ke gólové šanci se nedostali. Dynamo obětavě bránilo a 20 vteřin před koncem trefil prázdnou branku Martin Kaut – 6:3. Je vyrovnáno! Rozhodne až sedmý duel.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Musím hráče pochválit za to, jak utkání začali, bylo vidět, že utkání nechceme pustit a že se chceme do Třince vrátit. Dali jsme pěkné branky, vytvořili jsme si spoustu šancí a výsledek 5:1 po dvou třetinách hovoří za vše. Za tuto pasáž musím hráče pochválit. Jsem naštvaný, jak jsme začali třetí třetinu, kdy jsme si říkali, že vedení 5:1 musíme hodit za hlavu a jít do toho jako za stavu 0:0. Lehkovážností a nedůrazností jsme nabídli Třinci šanci, kdy jsme to vůbec nepotřebovali. V uvozovkách jsem za to rád, protože po předchozí výhře 3:0 létalo mužstvo v oblacích, ale tentokrát garantuji, že hráči sedí na zadku a jedou s obrovskou pokorou na sedmý zápas, který chceme vyhrát.”

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Nezačali jsme špatně, udělali jsme dvě hrubky, po kterých domácí skórovali, ale ve druhé třetině jsme sahali za stavu 2:1 po vyrovnání. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól, a to bylo klíčové. Góly, které jsme domácím ve druhé třetině darovali, rozhodly o výsledku. Jsem rád, že hráči ke třetí třetině přistoupili tak, jak přistoupili. Přidali jsme a domácí se o výsledek strachovali, s trochou štěstí jsme s tím mohli ještě zamíchat. Je to vzpruha do sedmého zápasu, kde věřím, že výkon nebude takový jako dnes.”