27.11.2023

Pardubičtí junioři nezvládli zápas v Jihlavě

Pardubičtí junioři v rámci 18. kola vyrazili na led Jihlavy. Pardubice se jako první ujaly vedení, ale během druhé části Dukla nasázela tři branky. Dynamu se sice v poslední třetině podařilo snížit zásluhou dvougólového Olesije Jevtěchova, ale na výhru to bohužel nestačilo, Pardubice prohrály 5.2.

Extraliga juniorů, 18. kolo, pondělí 27.11.2023, Jihlava, Malá hala

Dukla Jihlava

5:2
0:1, 3:0, 2:1
Branky a nahrávky: 25:10 Vandas (J. Jungwirth; 5/3), 27:38 Topol (Modl, Jeletz; 5/4), 38:24 Nosek (Modl, Vandas; 5/5), 52:45 Rauš (Klapica; 5/5), 56:53 J. Jungwirth (Burkov; 5/5) – 16:08 Yevtiekhov (Pavlata, Kubánek; 5/5), 45:35 Yevtiekhov (Kaštánek, Koudelka; 5/5). Rozhodčí: Barek, Červenka – Dědek, Teršíp. Diváci: 125. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dukla Jihlava: Cinka – Löffler, Topol, Jeletz, Vovsík, Chvátal, Vandas, Číhal – Kupriianov, Báťa, Nosek, J. Jungwirth, Bulík, Burkov, Rauš, Kudrna, J. Jungwirth, Klapica, Váňa, Modl.
Dynamo Pardubice: Vilém – Chabada, Koudelka, Kubánek, Rájek, Kaštánek, Švec – Tomas, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Jevtěchov, Jaša, Hebek, Helikar.

Hned na začátku první třetiny se ocitl v dobré šanci hostující Kaštánek, který vypálil od modré, ale domácí Cinka byl pohotový a připsal si první zákrok v zápase. Poté získal kotouč Burkov, se kterým objel Viléma a přihrával před branku na Jeletze, ten ale promáchl. Dynamo se ale před koncem první třetiny ujalo vedení, kdy Olesij Jevtěchov přesnou ranou dostal puk za záda Cinky - 0:1.

Po uplynutí pěti minut ve druhé třetině bylo vyrovnáno, kdy Tomáš Vandas poslal od modré rychlou střelu, která propadla Vilémovi za záda - 1:1. O dvě minuty později se už Dukla ujala vedení, Adam Topol dostal puk přesně na hůl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.Ve 35. minutě mohly Pardubice vyrovnat, jmenovitě Kalužík, který mohl zakončovat do prázdné branky, ale puk na poslední chvíli vyrazil jeden z domácích hráčů. Před koncem druhé části odskočila Jihlava na rozdíl dvou branek, kdy se Rostislav Nosek ocitl v individuální akci a překonal Viléma - 3:1.

na začátku třetí třetiny se k puku dostal domácí Nosek, který si najel do předbrankového prostoru, ale Vilém kotouč schoval do lapačky. Ve 45. minutě Dynamo snížilo na 3:2, kdy Olesij Jevtěchov přebral kotouč od Kaštánka a poslal ho Cinkovi mezi betony. V 52. minutě se znovu Jihlava dostala do dvoubrankového vedení, kdy se prosadil Adam Rauš - 4:2. Dynamo ke konci třetiny odvolalo brankáře, ale Jihlava přesným vyhozením od Jonáše Jungwirtha zpečetila výhru 5:2.