27.10.2023

Pardubičtí junioři nedokázali proti Zlínu prolomit sérii porážek

Junioři Dynama vyjeli v rámci devatenáctého kola extraligy juniorů na led zlínských Beranů. Zlín otevřel skóre zápasu, ale Pardubice se dvěma góly dokázaly dostat do vedení. Beranům se ještě do konce třetiny podařilo srovnat a ve druhé třetině na to navázali vedoucí brankou. Dynamo opět srovnalo, ale tři branky v závěrečné dvacetiminutovce znamenají výhru 6:4 pro Zlín.

Extraliga juniorů, 19. kolo, čtvrtek 26.10.2023, Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky

6:4
2:2, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 07:57 Čechmánek (Pilát, Holba; 5/4), 17:36 Čechmánek (Zavřel, Horský; 5/4), 22:37 Mikel (Burian, Pilát; 5/5), 41:34 Mikel (Nekvapil, Tomek; 5/5), 46:39 Čechmánek (Pilát, Klimek; 5/5), 50:32 Klimek (Pilát, Čechmánek; 5/5) – 09:45 Burda (Gromadzki, Švec; 5/5), 15:43 Kalužík (Tomas, Vilém; 5/5), 30:48 Koudelka (Kalužík, Burda; 5/5), 42:41 Tomas (Fiala; 5/5). Rozhodčí: Vaněk, Čech – Mikšík, Blažek. Diváci: 74. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Berani Zlín: Uherek – Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Mikel, Burian, Velikovský, Zavřel – Horský, Čechmánek, Klimek, Pilát, Tomek, Nekvapil, Heš, Urban, Holba, Vaculík.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Kaštánek, Hebek, Červenka – Tomas, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Krčál, Fiala, Kubíček, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Vyrovnaný vstup do utkání dokázali prolomit domácí v osmé minutě, kdy se z přesilové hry trefil Jakub Čechmánek, jenž si po dobré kombinaci našel odražený puk v předbrankovém prostoru a poslal Zlín do vedení – 1:0. Vedení Beranům nevydrželo příliš dlouho, jelikož již o necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno. Postaral se o to Daniel Burda, který zachytil kotouč po střele Gromadzkiho a hned ho poslal za záda Uherka – 1:1. Dynamo se následně dokázalo dostat poprvé v zápase do vedení potom, co Tomas našel Tadeáše Kalužíka, kterému se podařilo projet kolem zlínských obránců a střelou mezi betony překonal Uherka – 1:2. V závěru zápasu ještě dostal Zlín druhou výhodu v podobě přesilové hry, kterou i napodruhé domácí využili. Dlouhá kombinace Beranů skončila na čepeli Zavřela, jehož střelu od modré Vilém dokázal zastavit, ale následnou dorážku Jakuba Čechmánka již chytit nedokázal – 2:2.

Dobrý vstup do druhé třetiny měli domácí, kteří již v třiadvacáté minutě šli opět do vedení. Burian adresoval přihrávku na modrou čáru, kde si kotouč převzal Tomáš Mikel a tvrdou střelou z pravého kruhu prostřelil Viléma – 3:2. V polovině třetiny ale přišlo další srovnání. Tentokrát se prosadil Jakub Koudelka, který dostal puk před modrou čáru a střelou nad levý beton Uherka rozvlnil zlínskou síť – 3:3.

Na začátku třetí třetiny vládl na ledě opět Zlín, který šel již ve dvaačtyřicáté minutě znovu do vedení zásluhou Tomáše Mikela, jenž si sjel do prostoru mezikruží a přesnou střelou k pravé tyči přiblížil domácí k vítězství – 4:3. O minutu později přišlo již čtvrté srovnání skóre v zápasu, při kterém Dynamo využilo špatné rozehrávky Zlína a z hokejky Radka Tomase Dynamo opět vyrovnává – 4:4.

V sedmačtyřicáté minutě se ale Zlín probojoval opět do vedení. Jakub Čechmánek si převzal kotouč na hranici pravého kruhu a dokázal si sjet do prostoru mezi kruhy, odkud poslal kotouč za Vilémovi záda – 5:4. Závěrečná tečka za utkáním přišla těsně po polovině třetiny, kdy se Zlín dostal poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Největší zásluhu na tom měl Adam Klimek, jenž dostal přihrávku před branku od Piláta a na dvakrát se mu podařilo překonat Viléma – 6:4. Zlín se tak dokázal odlepit ode dna tabulky. Pro Dynamo to znamená třetí porážku v řadě.