29.1.2024

Z nevydařeného zápasu ve Zlíně junioři odjíždí bez bodu

Pardubičtí junioři odehráli další extraligový zápas na ledě Zlína. Na gól se muselo čekat až do druhé třetiny, kdy skóre otevřeli domácí. Zlínský brankář poté udělal smolnou chybu a byl z toho gól, který se připsal Danielu Burdovi. Jenže Berani ve třetí třetině odskočili na rozdíl tří branek, na to už Dynamo nedokázalo odpovědět a prohrálo tak 1:4.

Extraliga juniorů, 19. kolo, pondělí 29.1.2024, Zlín, CCM Aréna

4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 20:50 Pilát (Holba, Heš; 5/5), 25:02 Zavřel (Čechmánek, Klimek; 5/4), 40:59 Heš (Vaculík, Zavřel; 5/5), 43:17 Čechmánek (Pilát, Burian; 4/5) – 33:41 Burda (4/5). Rozhodčí: Kohoutek, Šudoma – Otáhal, Komínek. Diváci: 87. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Berani Zlín: Uherek – Šišák, Špaňhel, Nábělek, Velikovský, Mikel, Burian, Zavřel – Holba, Heš, Klimek, Pilát, Ramert, Pešák, Kaláč, Pražan, Urban, Vašíčko, Vaculík, Čechmánek.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Koudelka, Kaštánek – Macek, Helikar, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Novotný, Jaša.

Začátek první třetiny měl velmi pomalý rozjezd, to se však změnilo v 7. minutě, kdy se v gólové šanci ocitl pardubický Burda, ale Uherek se na poslední chvíli stačil přesunout a šanci tak zastavil. Berani si poté zahráli početní výhodu, ale ani jedna se jim nevydařila, když se nedokázali dostat do větší šance. V dobré střelecké pozici se potom také objevil pardubický Pilař, který byl sám před brankářem, ale přestřelil. V úvodní části tak žádná branka nepadla.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Zlín, který po necelé odehrané minutě otevřel skóre, jmenovitě Tomáš Pilát, který se dostal k dorážce - 1:0. Poté si domácí zahráli přesilovku, kterou tentokrát využili, Matěj Zavřel si najel mezi kruhy a dostal puk za záda Tuláčka - 2:0. Ve 33. minutě přišel šťastný gól Dynama, když zlínský brankář chtěl vyhodit kotouč, ale ten mu sjel z hole a skončil tak v bráně, gól byl připsán Danielu Burdovi - 2:1.

Domácím se opět vydařil začátek třetí části, kdy šli do dvoubrankového vedení, Lukáš Heš se trefil z předbrankového prostoru - 3:1. O tři minuty později Zlín odskočil na rozdíl tří branek, kdy se do horního rohu pardubické brány trefil Jakub Čechmánek - 4:1. Pardubice poté mohly ke konci třetiny snížit, kdy se do odkryté klece mohl trefit Novotný, ale přestřelil. Zlín si vedení udržel a Dynamo odjíždí po porážce 1:4 bez bodu.