25.11.2023

Junioři po vyrovnaném souboji těsně prohráli se Zlínem

Po bezbrankové první třetině se diváci sobotního utkání pardubických juniorů se Zlínem dočkali gólu až necelou půl minutu před koncem prostřední dvacetiminutovky. Dynamo se dostalo do vedení, o které přišlo v poslední třetině. V té se stav utkání změnil ještě šestkrát, až se po rozhodujícím gólu Piláta zastavil na konečných 3:4 a tři body si tak odvezl Zlín.

Extraliga juniorů, 26. kolo, sobota 25.11.2023, Pardubice, enteria arena

3:4
0:0, 1:0, 2:4
Branky a nahrávky: 39:34 Pavlata (Kaštánek; 5/5), 52:41 Fiala (Gromadzki, Pavlata; 5/5), 56:01 Kalužík (Gromadzki, Kaštánek; 5/5) – 45:23 Čechmánek (Klimek, Pilát; 5/5), 45:54 Vaculík (Heš, Horský; 5/5), 52:54 Vaculík (Mikel, Heš; 5/5), 54:48 Pilát (4/5). Rozhodčí: Čuňočka, Mejzlík – Augusta, Landsmann. Diváci: 100. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Hebek, Kaštánek, Chabada – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Tomas, Jaša, Helikar.
Berani Zlín: Kowalczyk – Šišák, Špaňhel, Burian, Nábělek, Mikel, Zavřel – Nekvapil, Čechmánek, Urban, Klimek, Pilát, Tomek, Pešák, Pražan, Heš, Horský, Holba, Vaculík.

První třetina sobotního utkání se nesla v duchu vyrovnaného souboje, oba celky ukazovaly na ledě kvalitní hokej a především obranu, jelikož branka i po velkém množství šancí Pardubic i Zlína nepadla. Pardubice měly v desáté minutě výhodu přesilové hry, stejně tak po necelých pěti minutách Zlín, ale obě početní výhody zůstaly nevyužity.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky zbývalo Pardubicím ubránit posledních pár vteřin oslabení, jehož konec poté nakonec přinesl zajímavou šanci. Z trestné lavice naskočil do hry Yevtiekhov, kterému rovnou přišla na hokejku přesná přihrávka a dostal se do úniku, Kowalczyka v bráně ale vymíchat nedokázal. Na první branku se v utkání čekalo do 39. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal tentokrát Dominik Pavlata a zakončil jej krásnou ranou pod horní tyč zlínské klece – 1:0.

V závěrečné třetině se s góly roztrhl pytel. Zlín otočil skóre dvěma góly v rozmezí půl minuty. O první z nich se postaral Jakub Čechmánek, jenž se dostal k odraženému kotouči a zametl jej za brankářova záda – 1:1. Zanedlouho nahodil puk na domácího gólmana Martin Vaculík, a i když se zdálo, že brankář kotouč zastavil, předmět se nakonec pomalu dokutálel až za brankovou čáru – 1:2. Pardubice poté na akci Zlína odpověděly sedm minut před koncem, kdy z předbrankového prostoru překonal brankáře Zlína Adam Fiala2:2. Hosté na nic nečekali a utkání strhli na svou stranu v dalších pár vteřinách, po zmatcích před klecí Dynama se trefil Martin Vaculík2:3. Následně měli domácí šanci zápas znovu vyrovnat, když přišla přesilová hra. Namísto toho ale Zlín pokračoval ve střelecké formě a i v oslabení dokázal Tomáš Pilát procedit kotouč do brány přes pardubickou obranu – 2:4. Domácí celek se zmohl na poslední odpor těsně po konci oné přesilové hry, kdy se po souhře s Gromadzkim trefil Tadeáš Kalužík, střílející z levého kruhu – 3:4. Pardubice v posledních vteřinách dostaly navíc ještě dva tresty, tudíž je čekala hra ve třech a na risk hry bez brankáře nedošlo. Tři body si tak do tabulky východu po těžkém utkání zapisuje Zlín.