Tipsport extraliga ledního hokeje, 21. kolo, úterý 11.11.2003, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:5
2:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 7:33 Hudec (Luža), 12:58 Stantien (Jaškin), 52:04 Mareš (Vak, Selingr) – 26:34 M. Sýkora (Mudroch, Dopita), 30:29 Jaroslav Kudrna (Zábranský), 49:38 Dopita (T. Blažek), 53:44 Dopita (Mudroch, T. Divíšek), 58:45 Dopita. Rozhodčí: Bolina – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc Hudec – T. Divíšek 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 2790. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5.
Vsetín: Biegl – Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Němec (41. Štach) – Pavliš, Stantien, Demel – Mareš, Vak, Selingr – Hudec, Radek Procházka, Ambruz. Trenéři: Jiří Režnar a Zdislav Tabara.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal – Razingar, Dopita, T. Blažek – Kubišta, T. Divíšek, Janecký – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Pardubický útočník Jiří Dopita třemi góly a jednou asistencí potopil ve Vsetíně svůj bývalý klub a zařídil výhru 5:3. Dopita, který v dresu valašského klubu slavil pět mistrovských titulů, v závěru zápasu stihl hattrick za deset minut a poprvé po návratu ze zámoří v české extralize skóroval více než jednou za zápas.

Duel s jasně definovaným favoritem i outsiderem se zpočátku rozhodně nevyvíjel podle papírových předpokladů. Vlažně působící Pardubice nebyly v první třetině schopny vážněji ohrozit vsetínskou branku. Tímto faktem poněkud překvapení domácí začali brzy vystrkovat drápky a před brankářem Svobodou bylo záhy rušno. Polák ještě ve vyložené šanci minul, v osmé minutě však Svobodu překvapil dalekonosnou ranou Hudec. Puk přeletěl Svobodovu vyrážečku a zapadl do sítě.

Pardubice sice po prvním úderu opticky srovnaly krok, jenže střelecké pozice si i nadále vypracovávali nabuzení domácí. Ve 13. minutě stál na konci přímočaré kombinační akce Stantien. Alternující kapitán za zraněného Štrauba poslal puk mezi betony pardubického brankáře, domácí si pak dvougólové vedení do konce první části pohlídali.

Vsetín mohl do trháku poslat Ambruz, který však samostatný nájezd po zaváhání hostujících zadáků neproměnil. Tím odstartoval pardubický návrat do zápasu, ke kterému vedoucímu týmu tabulky velkou měrou dopomohly precizně sehrané přesilové hry. Obránci Sýkorovi stačily čtyři vteřiny k potrestání Hudcova faulu, Kudrna po asistenci Zábranského ukončil po 33 sekundách vyloučení obránce Frola. Na led se vkradla nervozita, pardubický Divíšek a vsetínský Hudec inkasovali za prudké diskuse s rozhodčím Bolinou osobní tresty. Těsně před sirénou elegantně prokličkovali celou vsetínskou obranou Kolář s Průchou, v zakončení jim na poslední chvíli zabránil vracející se Vak.

Domácí celek držel nerozhodný stav až do 50. minuty, poté však začal chybovat. Zaváhání v rozehrávce domácích potrestal po Blažkově pasu Dopita ranou do protipohybu brankáře Biegla. Domácí stačili ještě vyrovnat, když se dorážkou prosadila nová vsetínská akvizice Jaroslav Mareš. Závěr však patřil bývalému vsetínskému kapitánovi. V 54. minutě využil dalšího zmatku ve vsetínské obraně technickou ranou k tyči a trefou do prázdné branky pak zkompletoval hattrick.

Jiří Režnar (Vsetínská hokejová): „Podařilo se nám dostat Pardubice pod tlak a vstřelili jsme dva góly. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali v oslabení. Škoda neproměněného Ambruzova sóla, zápas mohl vypadat jinak. Proti soupeři, jako jsou Pardubice, musí naši hráči podat více než stoprocentní výkon. Místo toho však přišly chyby, které zkušené Pardubice potrestaly.“

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Utkání jsme začali hodně špatně, všude jsme byli pozdě a domácí nás v první části ve všem přehrávali. O přestávce jsme si o tom s hráči promluvili a pomohlo to. Naše hra se poté zlepšila, byli jsme rychlejší a aktivnější. Vyhráli jsme zaslouženě.“