Tipsport extraliga ledního hokeje, 8. kolo, úterý 30.9.2003, Duhová aréna

Vsetín

1:0, 0:2, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 12:12 Razingar (M. Sýkora), 58:33 Průcha (Mrázek, Dopita) – 34:33 Sochor (Valko), 36:37 Hudec, 64:31 Ambruz. Rozhodčí: Mikula – Kareš, Bláha. Vyloučení: 4:6, navíc Biegl (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7162. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský – Razingar, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Dopita, Mrázek, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Vsetín: Biegl – Jaškin, Němec, Luža, J. Polák, Vyrůbalík, Kuboš – Hudec, Vak, Ambruz – Dubec, Štraub, Demel – Vampola, R. Hruška, Selingr – Sochor, Valko. Trenéři: Jiří Režnar a Zdislav Tabara.

Hokejisté Pardubic poprvé v tomto ročníku extraligy doma ztratili body. Svěřenci Miloše Říhy, kteří zůstávali před vlastním publikem jako jediný tým stoprocentní, podlehli Vsetínu 2:3 v prodloužení. Půl minuty před koncem nastaveného času rozhodl Martin Ambruz.

Valaši se představili jako houževnatý tým s velmi dobrou obranou a každé příležitosti využívali k rychlým brejkům. Vsetín hned v úvodu eliminoval tlak soupeře a tak první vzruch přinesla až 11. minuta, kdy pardubičtí mladíci ze čtvrtého útoku roztočili před Bieglem kolotoč, který zakončil až Ambruzův faul. Domácí sice přesilovku nevyužili, ale tři vteřiny po jejím skončení využil zmatku před Bieglem slovinský reprezentant Razingar. Hosté mohli vyrovnat ve 14. minutě při Divíškově vyloučení, ale Polák po průniku minul Svobodovu branku.

Ve druhé třetině se hrálo častěji před pardubickou brankou. Vsetín zvýšil důraz v útoku a Svoboda měl plné ruce práce. Největší příležitost v této fázi hry měli hosté ve 31. minutě, kdy Ambruz nedokázal proměnit sólo po Dubcově přihrávce. Za čtyři minuty ujel po chybě Michala Sýkory Valko, trefil sice jen tyčku, ale odražený puk bez problémů poslal do sítě Sochor. O dvě minuty později se domácí dočkali další sprchy. Při jejich přesilovce znovu chyboval zkušený Michal Sýkora a hbitý Hudec po sólu od vlastní modré čáry nedal pardubickému brankáři šanci.

Do třetí části vstoupili razantněji hosté, kterým vycházeli vstříc domácí chybnými rozehrávkami. Pardubičtí trenéři provedli korektury v sestavě a Divíška ve druhém útoku nahradil Dopita. Vsetín ale důraznou hrou vyvolával v řadách domácích nervozitu, ze které pramenily nepřesnosti ve hře.

Pokud se domácí přece jen dostali do šance, poradil si s nimi bývalý pardubický gólman Biegl v brance Valachů. Pardubice měly v závěru třetiny při vyloučení Němce příležitost vyrovnat a podařilo se jim tři vteřiny před jeho návratem na led. Po zmatku před vsetínskou brankou se prosadil Průcha. Na konci druhé minuty prodloužení se nechal vyloučit Michal Sýkora, domácí přesilovku přečkali, ale půlminuty před koncem dal Ambruz vítězný gól.

Miloš Říha (HC Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili docela slušně, ale bohužel v první třetině jsme nedali víc než jeden gól. Od druhé třetiny jsme začali hrát pasivně, zbytečně jsme se rozčilovali nad aktivitou Vsetína a nedostávali jsme se už do útočného pásma. Z toho vyplynuly chyby, po kterých jsme dostali dva góly. V závěru zápasu jsme enormní snahou vyrovnali, ale v prodloužení jsme opět po zbytečné chybě inkasovali.“

Zdislav Tabara (Vsetínská hokejová): „Uhráli jsme tady vynikající výsledek, se kterým jsme ani nepočítali. Od začátku jsme chtěli napadat Pardubice v jejich pásmu, hrát aktivně a to se nám dařilo. Nasazení a bojovnost, které nás dnes vynesly do zápasu, by měly být ukázkou toho, jak se má přistupovat k utkání. Potvrdilo se, že můžeme hrát s každým, i s takovým celkem, jaký mají Pardubice.“