Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR2, středa 28.2.1996, Zimní stadion Pardubice

Kometa Brno

12:3
1:1, 8:0, 3:2
Branky a nahrávky: 3:24 Hejduk (Lubina), 21:16 Blažek (Hejduk, Píša), 21:27 Lubina (Hejduk, Blažek), 21:54 Weber (Jančařík), 22:41 Lubina, 29:23 Weber (Mečiar), 32:31 Rusznyak (Mečiar), 33:16 Hejduk (Pácal, Blažek), 33:47 Kudrna (Procházka, Weber), 52:35 Weber, 54:29 Mečiar (Weber, Kudrna), 58:03 Lubina (Hejduk, Rusznyak) – 11:09 Konečný (Mejzlík), 43:38 Suhrada (Trešl, Máša), 53:25 Vavrečka (Čikl, Mejzlík). Rozhodčí: Klouček – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 4:10, navíc Pospíšil a Procházka 5 minut a osobní trest do konce utkání – Konečný 5 minut a osobní trest do konce utkání, Trešl 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3060. Střely na branku: 54:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1, 9:2, 10:2, 10:3, 12:3.
Dynamo Pardubice: Biegl – Brázda, Malinský, Píša, Pácal, Beránek (21. Jančařík), Mečiar – Jantovský, Rusniak, Pospíšil (5. Kábrt) – Hejduk, Blažek, Lubina – Kábrt (5. Weber), Kudrna, Procházka.
Kometa Brno: Barta (22.–41. Nešťák) – Vavrečka, Gudas, Barto, Beran, Světlík, Zubíček, od 33. navíc Čech, Havíř – Čikl, Konečný, Mejdřík – Máša, Trešl, Suhrada – Ševčík, Kotásek, Haman – od 33. navíc Sychra, Czerlinski, Sochorek.

Druhé utkání baráže o účast v příštím ročníku hokejové extraligy skončilo zaslouženě výrazným vítězstvím pardubického celku, který tak oplatil Brnu prohru z úvodního zápasu v moravské metropoli.

Střetnutí bylo zcela v režii domácího mužstva. To v první třetině zbytečně inkasovalo vyrovnávací gól, ale jinak si vytvořilo spoustu brankových šancí, které však zůstaly nevyužity.

Rozhodnutí zápasu prakticky přinesla 22. minuta, ve které Pardubičtí během 38 sekund nastříleli tři branky a soupeře doslova vymazali z ledu. Další průběh utkání byl až příliš jednostranný, ale diváci se nenudili. Domácí hráči jakoby si chtěli vynahradit neúspěšnou střeleckou bilanci z extraligy, dnes dávali soupeři jednu branku za druhou.

Osm gólů během dvaceti minut v síti soupeře v Pardubicích už dlouho nepamatují. V závěrečné třetině domácí ale viditelně polevili, přesto však byli iniciativnějším celkem.

Škoda, že průběh závěrečných dvaceti minut pokazily zbytečné šarvátky. Vítězství Pardubic bylo zcela zasloužené, domácí hráli od samého začátku s velkým nasazením, rychlostí i kombinační hrou předčili svého soupeře, kterého v této sezóně poprvé na domácím ledě porazili.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Naše hráče musím pochválit za nasazení a bojovnost, se kterými přistoupili k utkání. Bylo to tak, jak si představuji.“

Josef Sršeň (HC Kometa BVV Brno): „Gratuluji soupeři k vítězství.“