Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR1, sobota 24.2.1996, Zimní stadion Za Lužánkami

Kometa Brno

7:3
1:0, 3:1, 3:2
Branky a nahrávky: 19:03 Máša (Suhrada, Trešl), 23:46 Máša (Suhrada), 34:00 Gudas (Čikl, Konečný), 38:21 Gudas (Čikl, Konečný), 44:26 Trešl (Barto), 46:39 Kotásek, 52:23 Konečný (Čikl) – 32:45 Malinský, 44:35 Procházka (Kábrt), 48:23 Rusznyak (Pácal, Pospíšil). Rozhodčí: Brada – Chytil, Mana. Vyloučení: 5:4, navíc Kábrt (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 4003. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Kometa Brno: Barta – Vavrečka, Gudas, Beran, Barto, Zubíček, Světlík – Čikl, Konečný, Mejzlík – Máša, Trešl, Suhrada – Ševčík, Kotásek, Haman.
Dynamo Pardubice: Salfický (45:00 Biegl) – Pácal, Antonín (38. Brázda), Malinský, Jančařík, Píša, Mečiar – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Weber (41. Kábrt), Kudrna, Procházka.

Větší herní nasazení, pozornější hra v obraně a zejména přesnější střelba rozhodla v úvodním utkání baráže o extraligu o vítězství brněnské Komety. I když Pardubice často chybovaly v obraně a zejména při zakládání útoků, stačily odolávat tlaku domácích takřka celou úvodní třetinu.

Brankář Salfický kapituloval poprvé až ve 20. minutě, kdy se po střele Suhrady odrazil kotouč od ramene útočníka Máši do sítě. I druhá brněnská branka měla nádech štěstí: ve 24. minutě znovu po střele Suhrady se kotouč dokutálel pod chrániči až za ležícího Salfického a Máša jej bez problémů doklepl do opuštěné branky. Teprve po této sprše hosté ožili, častěji útočili, za záda pozorného brankáře Barty se ale dostala pouze pomalu plachtící střela obránce Malinského od modré čáry.

Uklidnění do brněnských řad přinesl obránce Gudas, který při vyloučení pardubického Webera přidal ve 34. minutě třetí branku a o pět minut později po akci Čikla překvapil ostrou střelou švihem Salfického podruhé.

Po pátém gólu, jehož autorem byl ve 45. minutě Trešl, vystřídal nejistého Salfického brankář Biegl. Přednost dostal oboustranně útočný hokej, kořeněný častými osobními souboji. Vývoj utkání již nepustila Kometa z rukou a v sérii čtyř vzájemných zápasů se ujala vedení.

Josef Sršeň (HC Kometa BVV Brno): „Hru soupeře jsme si dokonale rozebrali, hráli jsme defenzívně se snahou nedovolit soupeři brejky. To se nám povedlo, první branka nám zvedla sebevědomí. Při obdržených gólech jsme měli vždy kotouč v držení a udělali chybu. Hráli jsme disciplinovaně.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Soupeř byl lepší ve všech směrech, nám chyběla vůle po vítězství, hráli jsme bojácně. Biegl je po angíně, bral celý týden antibiotika, proto dostal příležitost Salfický, který ale neměl vinu na obdržených brankách.“