Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR4, středa 6.3.1996, Zimní stadion Pardubice

Kometa Brno

3:1
2:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 6:56 Lubina (Blažek), 9:24 Pospíšil (Ruzsnyak, Jantovský), 22:03 Procházka (Procházka, Kudrna) – 24:48 Sychra (Adam, Haman). Rozhodčí: Blažek – Furmánek, Grochol. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3360. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Brázda, Píša, Pácal, Mečiar, Jančařík – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Weber, Kudrna, Procházka.
Kometa Brno: Barta (10. Nešťák) – Vavrečka, Gudas, Barto (21. Adam), Beran, Světlík (21. Havíř), Zubíček – Čikl, Konečný, Mejzlík – Máša, Trešl, Sochorec – Ševčík, Sychra, Haman.

Úvodní třetina probíhala jasně v režii pardubických hokejistů, hosté ohrožovali brankáři Biegla jen sporadicky. Gólman Nešťák, který po druhé brance vystřídal Bartu, však úspěšně, byť někdy i s notnou dávkou štěstí, šance domácích likvidoval.

Po první přestávce šla úroveň hry výrazně dolů, krátce po zahájení přidal sice Procházka třetí gól, hosté však brzy kontrovali a až do konce druhé třetiny byli více než vyrovnaným soupeřem. Pojistku náskoku měl na hokejce kapitán Pardubic Lubina, který dokonce v oslabení najížděl sám na branku hostí, Nešťák se však vyznamenal.

V poslední části hry se na pardubické poměry slušně zaplněné ochozy lepšího hokeje nedočkaly. Nejvíce vzrušení přišlo při šanci Webera, hosty však od pohromy zachránila tyč. Brněnští v závěru zkusili neúspěšně power play.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Jsem spokojen s vítězstvím i s výkonem, jaký mužstvo předvedlo v první třetině. Hráči věděli, o co v zápase jde a chtěl bych jim poděkovat za jejich přístup.“

Josef Sršeň (HC Kometa BVV Brno): „V úvodním náporu Pardubic jsme po chybách v obranné třetině dvakrát inkasovali, a i když ve zbývající části zápasu šel náš výkon nahoru, na zvrat v zápase to nestačilo. Domácím hokejistům k dnešní výhře gratuluji.“