Tipsport extraliga ledního hokeje, 35. kolo, úterý 30.12.2003, Duhová aréna

4:2
0:0, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 22:05 Dopita (T. Blažek), 42:34 M. Sýkora (T. Divíšek), 42:52 P. Sýkora (Zábranský), 59:53 Lubina (Pácal) – 34:15 Prorok (Hreus), 52:30 Žemlička (Prorok, L. Havel). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc T. Blažek 5 minut a osobní trest do konce utkání – Krstev 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9116. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal, Janecký – T. Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Mrázek – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Litvínov: Mařík (43. Jarina) – Hranáč, Skuhrovec, Poživil, Droppa, Klobouček, Krstev – Trávníček, V. Hübl, Žemlička – Rolinek, Hreus, Balázs – L. Havel, Petružálek, Prorok – T. Martinec, Gombár. Trenéři: František Výborný, Pavel Hynek a Jaroslav Hübl.

Hokejisté Pardubic rozhodli utkání proti Litvínovu v závěrečné třetině a po výhře 4:2 vévodí extralize před druhou Spartou již o šestnáct bodů. Severočeši tak poznali hořkost porážky po pěti úspěšných zápasech za sebou.

Od začátku se hrál urputný hokej a Litvínov dokazoval, že jeho forma má v poslední době vzestupnou tendenci. Domácím celku téměř nic nedovolili a naopak jejich důrazná hra v útočném pásmu byla velkým nebezpečím pro Svobodovu branku. Pardubičtí nevyužili v úvodní části ani 47 vteřin trvající početní výhodu pěti proti třem. Hosté si vytvořili první velkou šanci v 15. minutě, kdy se po Havlově přihrávce neprosadil Petružálek. Na druhé straně zaváhal Koukal po ideální Průchově přihrávce. Největší šanci úvodní třetiny ale promarnil Havel, který ve 20. minutě jen o centimetry minul pardubickou branku.

Druhou část zahájili hosté náporem a donutili hned v prvních vteřinách hry Svobodu prokázat svoje umění. Ve 22. minutě byl vyloučen Čáslava a podobně jako v prvním letošním vzájemném utkání domácí skórovali v oslabení. Skóre otevřel Dopita jehož střelu Mařík neudržel v lapačce. Gól hosty nedeprimoval, nadále se hrála otevřená partie, v které byl zaměstnanější domácí brankář. Ve 35. minutě hosté využili zaváhání domácích v obranném pásmu a Prorok srovnal skóre. Při vyloučení Kudrny v závěru této třetiny se zaskvěl Svoboda a měl největší podíl na tom, že po 40 minutách hosté nevedli.

Ve 43. minutě při početní převaze čtyř proti třem domácí rozebrali obranu hostí a Michal Sýkora dělovkou zajistil domácím opět vedení. O 18 vteřin později napodobil svého bratra Petr Sýkora a vyhnal Maříka na střídačku. Dvě rychlé branky podlomili severočeské sebevědomí a domácím narostla křídla. V 50. minutě ale Blažek fauloval Skuhrovce, dostal k pěti minutám ještě trest do konce utkání a Litvínovu se znovu naskytla šance vrátit se do hry. Tu ještě umocnilo zbytečné vyloučení Michala Sýkory a hosté měli šanci hrát téměř tři minuty pět na tři.

Již po 65 vteřinách této výhody využil Žemlička. Hosté přidali znovu na důrazu a v 56. minutě měl Gombár na holi vyrovnání, ale Svobodu nepřelstil. O minutu později mohl Mikeska pojistit výhru domácích, dopadl však stejně jako předtím litvínovský hráč. Tečku za dramatickým závěrem udělal sedm vteřin před koncem hry při power play hostů Lubina.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Litvínov odehrál velmi dobré utkání, hrál velmi dobře celoplošně. My jsme si zase trochu prospali začátek a nebyli jsme tak aktivní, ale vždycky hraje mužstvo tak, jak mu soupeř dovolí. V poslední třetině jsme stáhli sestavu na tři útoky a to prospělo. Mužstvo hrálo aktivně, chodilo si pro fauly a nakonec zápas rozhodlo.“

Jaroslav Hübl (HC Chemopetrol Litvínov): „Dnes jsme proti Pardubicím odehráli nejlepší utkání a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Škoda, že jsme ve druhé třetině nevyužili v přesilovkách šance a to rozhodlo. Ve třetí třetině jsme dostali branku ve třech a škoda, že se nemohu vyjádřit k rozhodčím, hrozně rád bych to udělal.“