Tipsport extraliga ledního hokeje, 48. kolo, úterý 17.2.2004, Zimní stadion Litvínov

2:2p
0:1, 1:1, 1:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 23:27 T. Martinec (Kašpar, Krstev), 43:11 Balázs (Klobouček, V. Hübl) – 8:40 Kudrna, 28:23 P. Sýkora (Průcha). Rozhodčí: Souček, Rejthar – Pouzar, Charvát. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3025. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Litvínov: Jarina – Poživil, Kroupa, Krstev, Klobouček, Hranáč, Martínek, od 43. navíc L. Řezníček – Kaděra, Hreus, Trávníček – L. Havel, Říha, Kubinčák – Balázs, V. Hübl, Gombár – Kašpar, T. Martinec. Trenéři: František Výborný, Pavel Hynek a Jaroslav Hübl.
Dynamo Pardubice: Barek – M. Sýkora, Mudroch, Zábranský, Luža, Čáslava, Duben, Pácal – P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka – Razingar, Dopita, T. Blažek – Jar. Kudrna, Mikeska, Lubina – Kolář, Průcha, Pištek. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hokejisté Litvínova remizovali v utkání 48. extraligového kola s Pardubicemi 2:2 a ukončili tak minisérii tří porážek. Hosté, kteří tak dosáhli hranice sta bodů v soutěži, částečně odčinili své dvě předcházející porážky po reprezentační přestávce. Dramatické utkání mohl rozhodnout ve 49. minutě domácí útočník Roman Kaděra, který ale neproměnil trestné střílení.

Utkání samotné začali domácí velkým náporem, ale náhradní brankář hostí Barek byl proti tomu, aby dostal gól, i když Chemici si vypracovali šancí na dva zápasy. Hosté s utočením nijak nepospíchali, ale pokud se dostali před litvínovskou branku, ukazoval také své umění druhý brankář Litvínova Jarina.

Do vedení se Východočeši dostali trochu náhodnou brankou v deváté minutě, když Kudrna ujel a nastřelil tyč Jarinovy branky a odražený puk poté doklepl do prázdné litvínovské svatyně. Chemici, kteří hráli bez Dropty, Žemličky a potrestaného Kotrly, se snažili o vyrovnání. Střela Kubinčáka při přesilové hře, Trávníčkem nastřelená tyč ani samostatný únik Kašpara v 17. minutě gólem neskončily, neboť Barek vše pochytal. Druhý gól mohl dál hosté v 19. minutě, ale sólovou akci Mikesky domácí brankář chytil.

Úvodní minuty druhé třetiny vyzněly lépe pro domácí celek, který ve 24. minutě po akci Kašpara a brance Martince skóre srovnal. O minutu později se vyznamenal brankář Jarina, když nadvakrát nedovolil skórovat Blažkovi a ve 26. minutě se na druhé straně vyznamenal opět Jarina krytím Průchovy střely z úhlu. Gólem neskončily ani střely Zábranského či Lubiny, ale hosté se přeci jen dočkali. Nejdříve přečkali vyloženou šanci dvojice Balázs – Trávníček a z rychlého protiútoku ujel litvínovské obraně Petr Sýkora.

Když se Severočechům podařilo ve 44. minutě zásluhou Balázse srovnat na 2:2, rozpoutala se na ledové ploše bitva o vítězství. Nejblíže k němu měli Chemici, když ve 49. minutě rozhodčí nařídil trestné střílení po Mudrochově hození hole. Kaděra jej neproměnil, neboť Barek jeho úmysl vystihl. V prodloužení měla obě mužstva několik příležitostí rozhodnout, ale tu největší Trávníček v 61. minutě nedal, i když jel sám na brankáře hostí.

Jaroslav Hübl (HC Chemopetrol Litvínov): „Poslední zápasy nás stály mnoho sil, bojovali jsme sice až do konce utkání, ale neproměňujeme šance. Je škoda, že dnes nemohl hrát Kotrla, který byl v Třinci velmi přísně vyloučen, a který nám v zápase velmi chyběl.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Na obou stranách bylo mnoho šancí, ale přesto to bylo utkání jen průměrné, ve kterém byl výborný litvínovský brankář Jarina.“