2.1.2007

Zázrak se nekonal, druhou bitvu v Sazka Areně ovládla Slavia

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE, NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY A AUDIO ZÁZNAM! Dva rozhodující momenty se podepsaly pod dnešní nepovedené utkání HC Moeller Pardubice v pražské Sazka Areně. Východočeši vstoupili do zápasu přímo zle, ve 4. minutě prohrávali po drtivém nástupu Slavie už 0:3! HC Moeller ale postupně vyrovnal hru, snížil na 1:3 a poté na 2:4 ze svého pohledu. Jenže v závěru prostředního dějství vstřelili domácí další dvě branky, které jasně určily výsledek! Pak se už Pardubičtí ke zdramatizování zápasu nedostali. Pardubice po čtyřzápasové šňůře prohrály – v Sazka Areně se Slavií Praha nakonec 2:7.

O2 extraliga, 37. kolo, úterý 2.1.2007, Sazka Arena

Slavia Praha

7:2
4:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 0:57 Bednář (Rataj), 3:06 Rataj (Bednář), 3:36 Beránek (Tomica), 18:40 Hlavačka (Rataj), 32:31 Červenka (Kadlec), 36:46 Sup (Hruška), 52:28 Rataj (Bednář) – 14:12 Sýkora (Rolinek), 31:50 Rolinek (Sýkora). Rozhodčí: Smeták – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8 navíc Jass (Slavia), Čáslava (Pardubice) oba 5 minut a do konce utkání, Rataj (Slavia) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7656. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Slavia Praha: Svoboda – Kadlec, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Jass, Graňák – Tomica, Beránek, D. Hruška – Sup, Rataj, Bednář – Doležal, Červenka, Havel – Malát, Kubeš, Dlouhý. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weismann a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Lašák (40:00 Koutský) – Píša, Havíř, Snopek, Čech, Linhart, Čáslava, Šeda – Sýkora, Pucher, Rolinek – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Hlinka, Blažek, Koukal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

To byl uragán v pardubické obraně!

V pravdě galaktický nástup zaznamenala pražská Slavia do utkání s pardubickým Moellerem. Pražané už z první akce Beránkem ohrozili pozici Jána Lašáka. Na toto varování ale pardubická defenzíva nejspíše nebrala zřetel. V čase 0:57 totiž Rataj přihrál Bednářovi mezi kruhy, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

To však nebylo od domácích vše, hned na počátku 4. minuty přihrál střelec úvodní branky zápasu zpoza branky Ratajovi, který z voleje zvýšil na 2:0 pro pražský celek. Miloš Říha ihned reagoval oddechovým časem.

Ten ale nepomohl! V čase 3:36 našel Tomica před bránou Beránka a bylo to 3:0! Kapitán Slavie vystřelil, jeho střelu sice Ján Lašák zachytil, ale při snaze dobýt kotouč si jej nechtěně lapačkou srazil do brány.

Pardubice byly jako opařené, ale pomalu se vzpamatovávaly. Východočeši, které hnal početný zástup příznivců, postupně získávali ztracenou půdu a dostávali domácí pod tlak. V 15. minutě zatáhl Rolinek kotouč do pásma, z ostrého úhlu jej nahodil na brankáře Svobodu, který jej vyrazil pouze před sebe, kam dojížděl Petr Sýkora. Ten si popotáhl puk a střelou k tyči snížil na 1:3.

Hostující mužstvo po této brance ožilo, místy byl jeho tlak až drtivý, ale slávistická obrana odolávala náporu Moelleru. V 18. minutě byl za sekání vyloučen pardubický kapitán Hlinka a slávisté měli výhodu přesilové hry. Při ní dostali soupeře pod souvislý přes, který vygradoval exlibereckou spoluprací Rataj – Hlavačka, jenž z voleje zvýšil na 4:1.

Ján Lašák chytil trestné střílení, pak jsme sledovali rvačku

Domácí obrana zkraje druhého dějství trpělivě zastavovala snahu HC Moeller o zdramatizování zápasu. Pardubičtí byli sice trošičku aktivnější, ale naráželi na výborného gólmana Svobodu.

Ve 28. minutě se kapitán Slavie Beránek proháčkoval až před Lašáka, přihrál ještě lépe najetému Tomicovi, ale ten při jasné šanci nepropasíroval kotouč přes Lašákovu lapačku.

O dvě minuty později ujel při pardubické přesilovce David Hruška, dostal se do zakončení, ale rozhodčí Smeták odpískal trestné střílení pro sekání Martina Čecha. Proti Jánu Lašákovi se rozjel postižený hráč, ale střelu mezi betony pardubický brankář vystihl.

Ve 31. minutě sledovala Sazka Arena pravou hokejovou rvačku. Nejvíce si to „na férovku“ rozdali Petr Čáslava a Maris Jass, které po poměrně dlouhé boxovačce poslal rozhodčí Smeták do kabin. Po této situaci, při níž padaly i další tresty, hrál HC Moeller přesilovku čtyři na tři.

Tu Východočeši využili. Adam Svoboda vyrazil střelu Petra Sýkory k Tomáši Rolinkovi, který ji usměrnil do branky – 4:2.

Jenže pardubická radost netrvala dlouho. Ve 33. minutě Kadlec vyslal k Lašákovi Červenku, jenž propral kotouč mezi betony pardubického brankáře – 5:2.

O čtyři minuty, při pardubické přesilovce, se hokejový fajnšmekr nabažil a pardubický fanda zaplakal. David Hruška potáhl puk, naznačil střelu, ale objel branku, zpoza ní přihrál Michalu Supovi, který zvýšil na 6:2. Slávistický útočník byl sám před prázdnou klecí, tak jednoduchý gól asi nikdy nedal. Ján Lašák se totiž při průniku Hrušky zasekl o spoluhráče a odjel mimo brankoviště.

Čtyřbodový Rataj uzavřel skóre

Do pardubické branky se ve třetí třetině postavil Vladislav Koutský, jenž vystřídal Jána Lašáka, který určitě nebude na utkání vzpomínat s láskou.

Na počátku třetí třetiny byl vyloučen slávistický obránce Drtina, Moeller ale přesilovku přes solidní tlak nevyužil. Největší šanci měl při této výhodě Peter Pucher, který dorážel před Svobodovou brankou, ale přestřelil.

V 53. minutě se slávisté radovali poté, co po přihrávce od Jaroslava Bednáře propasíroval puk za Koutského Igor Rataj – 7:2. V závěru utkání se Východočeši snažili alespoň kosmeticky upravit pětigólový rozdíl, ale to se jim nepodařilo. Slavia si vysoké vítězství bez větších obtíží uhlídala a rozradostnila tak zhruba polovinu osazenstva v Sazka Areně.