21.2.2021

Závěr série domácích zápasů neúspěšný. Dynamo podlehlo Litvínovu 1:3

Na závěr série čtyř domácích utkání Pardubičtí nestačili na Litvínov. Duel se rozhodoval v nerovnovážném počtu hráčů na ledě, na gól Vervy z první třetiny odpověděl v druhé části také přesilovkou trefou Matěj Blümel. Východočeši nedokázali v závěrečné dvacetiminutovce využít vyloučení soupeře, ten naopak udeřil v oslabení a v závěru pečetil svou výhru trefou do prázdné branky.

Tipsport extraliga, 47. kolo, neděle 21.2.2021

Litvínov

1:3
0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 25:13 Blümel (Paulovič, Nakládal; 5/4) – 12:43 Hanzl (Demel; 5/4), 51:50 Látal (Gerhát; 4/5), 59:12 M. Hanzl (P. Zdráhal; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 25:34 (11:9, 7:13, 7:12). Zblokované střely: 11:13. Hity: 5:5. Vhazování: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Hrádek, Bučko – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Pochobradský – Zeman, Rohlík, Kusý.
Litvínov: Godla – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving – Lukeš, Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Stehlík – Jarůšek, Hanzl, Zdráhal – Zygmunt, Helt, Havelka – Slavík.

Závěrečný souboj ze série domácích utkání začal střeleckými pokusy ze strany Dynama, postupně Godlu otestovali Zohorna, Poulíček, Roman a také Kusý. Ani jedna rána z holí těchto hráčů však nebyla příliš nebezpečná. První větší příležitost na změnu skóre přišla až v desáté minutě, když Zygmunt na druhé straně mohl nečekaně překvapit Kloučka po návratu Ďalogy z trestné lavice. Ve 13. minutě nachytal hlavní arbitr hráče Dynama v šesti hráčích na ledě. Odpykat trest zamířil Tomáš Zeman, jenž už po šestatřiceti vteřinách trestnou lavici opouštěl. Před Kloučkem se po ráně Demela odrazil od tyče puk k Martinu Hanzlovi, jenž pouze kotouč doklepl za bezmocného gólmana Pardubic – 0:1. Zhruba o dvě a půl minuty později mohli Litvínovští zvedat ruce nad hlavu podruhé. Nepřesná rozehrávka pardubické defenzivy vedla k sólu Jarůška, ten nezachoval chladnou hlavu a jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.

Úvodní minuty prostřední části opět patřily Pardubicím, velký tlak ze strany domácích vedl k faulu Filipa Helta. Už to vypadalo, že ani další přesilovou hru svěřenci trenéra Krále nevyužijí, ale nakonec tři vteřiny před návratem Helta na led poprvé Godlu překonal Matěj Blümel. Dvacetiletý reprezentant zužitkoval přihrávku Pauloviče, ke kterému se puk odrazil po zblokované střele kapitána Nakládala – 1:1. Svěřenci trenéra Krále měli možnost otočit skóre na svou stranu v další přesilovce, to se jim ale nepovedlo. V polovině střetnutí se o to mohl postarat novopečený otec Tomáš Zohorna, když na modré čáře získal puk a ujížděl na Godlu, ale střela nad vyrážečku litvínovského muže mezi třemi tyčemi nepřekvapila. V závěru periody mohl naopak poslat Dynamo do vedení Robert Kousal po šikovném pasu Camary, první jmenovaný mířil pouze těsně vedle pravé tyče!

Hned na začátku poslední části hry se skvělým zákrokem blýskl Milan Klouček, Hüblův pokus vyrazil vyrážečkou. Deset minut před závěrečnou sirénou Jarůšek přidal další trest Litvínova za sekání, jenže domácím se přesilovka vůbec nepovedla, naopak slavili hosté. Nedorozumění za brankou Dynama vedlo k přihrávce Gerháta na osamoceného Martina Látala, který střelou pod horní tyč podruhé rozvlnil síť pardubické svatyně – 1:2. O minutu později mohl o zisku tří bodů pro hosty rozhodnout Zygmunt, proti byl však brankář Klouček. Příležitost byla k vidění i na druhé straně kluziště, kde dostal kotouč do jízdy Ďaloga, jehož rána nezamířila do odkryté části branky. Na konci Pardubice opět nevyužily početní výhodu, dvě minuty před koncem si vzaly oddechový čas, po kterém Klouček zamířil na střídačku. Toho využili hosté, kteří upravili na konečných 1:3 po druhé trefě Martina Hanzla, jenž rozhodl o zisku tří bodů pro svůj tým.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Remízový zápas. Rozhodovaly dnes situace pět na čtyři a čtyři na pět. Bohužel v poslední třetině v naší přesilovce jsme inkasovali. Myslím si, že to byl rozhodující bod utkání. Bohužel.“

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): „Byl to bojovný zápas. Pro nás velmi důležité vítězství po sérii proher. Důležité body pro nás. Myslím, že dnes rozhodovaly speciální formace. Jeden gól jsme dali v přesilovce, jeden jsme sice dostali v oslabení, ale v oslabení jsme rozhodli. Zakončili jsme to do prázdné brány, takže jsme to ubojovali. Pro nás důležité body a jdeme dál. “