29.11.2019

Vzpoura obránců zabrala! Indiány sestřelil v prodloužení Mikuš

Pardubice - Utkání plné zvratů viděli fanoušci v pardubické enteria areně proti Plzni! Domácí vedli po dvou třetinách již o dvě branky, pátý tým tabulky však ve třetí části dokázal duel zvrátit ve svůj prospěch. Pardubice se nevzdaly a v samotném závěru povstaly díky přesně mířeným střelám obránců. Jedenáct vteřin před koncem srovnal Holland, jednadvacet sekund po začátku prodloužení rozhodl o dvoubodové výhře Dynama Juraj Mikuš!

Tipsport extraliga, 23. kolo, pátek 29.11.2019, enteria arena

4:3p
1:0, 1:0, 1:3 - 1:0
Branky a nahrávky: 12:31 Machala (Kindl; 5/5), 34:08 Mikuš (Zdráhal, Kindl; 5/4), 59:49 Holland (Harju, Kusý, 6/5), 60:21 Mikuš (Kusý, Kousal; 3//3) – 41:31 Straka (Frodl; 5/5), 44:10 Vráblík (Moravčík; 5/5), 47:00 Moravčík (Gulaš; 5/4). Rozhodčí: Obadal, Šír – Rampír, Špringl. Vyloučení: 4:4, navíc Jank (Plzeň) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6674. Střely na branku: 29:34 (10:8, 6:11, 12:15 - 1:0). Zblokované střely: 10:13. Hity: 13:7. Vhazování: 32:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči: Ondřej Machala - Petr Straka.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, R. Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Knotek, Rouha – Beran, Pochobradský, Matýs.
Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Moravčík, L. Kaňák, Houdek – Kantner, Mertl, Gulaš – V. Němec, Kracík, Rob – Straka, Kodýtek, Eberle – Malát, Přikryl, Kolda.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivně. První velkou šanci měl Knotek, který v přečíslení dvou na jednoho trefil pouze Frodla, vzápětí Mikuš nastřelil tyč. Ve 13. minutě to přišlo, Ondřej Machala využil pasu od Kindla a střelou mezi betony otevřel skóre zápasu. Diváci na led naházeli spoustu plyšáků, takže se chvilku nehrálo. Další zajímavější příležitosti k vidění nebyly, Pardubice tak odcházely do šatenspokojenější s jednobrankovým náskokem.

V prostřední části se hrál spíše silový hokej plný soubojů. V polovině zápasu se nejprve Blümel neprosadil z pravého kruhu a nepodařilo se to ani švédského forvardovi ve službách Pardubic, Johan Harju ujel sám, nicméně kličkou do bekhendu si na Frodla nepřišel. Následně mohl srovnat Kodýtek, trefil však pouze tyč. Domácím se poté přece jen povedlo dostat do dvoubrankového vedení, když lehkou tečí Zdráhalovy svižné rány využil přesilovou hru Juraj Mikuš – 2:0.

Třetí dvacetiminutovka nezačala pro Dynmo ideálně, hosté přidali a jejich snahu korunoval snížením Petr Straka. O tři minuty později ho od modré čáry napodobil Roman Vráblík, jenž se postaral o srovnání trefou mezi betony pardubického brankáře. Plzeň následně v oslabení nastřelila horní tyčku branky a ve 47. minutě se dostala do vedení, kdy Michal Moravčík našel mezírku mezi betony Kacetla. Dynamo bojovalo o vyrovnání, jenže proti pozorné obraně soupeře si dlouho nevědělo rady. Pomohla až hra v šesti mužích v poli, jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby rozjásal pardubické publikum zakončením z levého kruhu do odkryté části branky Rhett Holland.

Prodloužení zvládlo Dynamo na jedničku. Krátce po jeho startu se na pravé straně uvolnil Juraj Mikuš, přesným pasem od levého mantinelu ho našel Kusý a slovenský zadák vystřelil trefou nad pravý beton Frodla Dynamu první výhru v prodloužení v sezoně.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Jestliže jsme vyrovnali pár sekund před koncem, musíme dneska brát tyto dva body. Opět se nám nepovedla poslední třetina, naopak zvládli jsme první dvě třetiny i přesilovky soupeře, dařilo se nám toto ubránit. Dali jsme dva góly, mohli jsme dát třetí, možná že bychom to měli trochu lehčí. Soupeř ale hodně přidal ve třetí třetině, zasloužil si vyrovnat. My jsme to naštěstí na konci třetiny zvládli a poprvé se nám povedlo dohrát prodloužení do vítězného konce.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nenastoupili jsme dobře, měli jsme tam přesilovky, nenaložili jsme s nimi dobře a přišel zákonitě trest. Druhá třetina obdobná. Nadechli jsme se ve třetí třetině, tam jsme měli dobré pasáže a naštěstí jsme zápas otočili, bohužel jsme ale potom inkasovali gól. V prodloužení byla znovu chyba, myslím si, že to bylo takové spravedlivé, protože my jsme si za ty dvě třetiny nezasloužili vyhrát, takže asi zřejmě spravedlivé, ale to prodloužení nás mrzí.“