1.11.2019

Vítkovice padly v nájezdech, dva body patří Dynamu

Pardubice - Junioři se po premiéře v hokejové extralize museli rychle vrátit do starých kolejí, když hned den poté hostili vítkovickou Rideru. Zápas si po celou hrací dobu držel rychlé tempo a nejvíc divoce se jevila druhá třetina, po které se do třetí části zápasu vstupovalo za stavu 4:4. V závěru základní hrací doby se nic nezměnilo a tím pádem nadcházelo prodloužení, které ovšem nepřineslo konečný výsledek. Rozhodovalo se tedy až v závěrečných nájezdech, kde se prosadili pouze pardubický Bucek a Rozlílek. Díky těmto úspěšným střelcům si Dynamo připisuje další dva body.

Turnaj O Pohár DHL, 16. kolo, čtvrtek 31.10.2019, enteria arena

5:4sn
1:0, 3:4, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 18. Bucek (Blažej), 21. Kaštánek (Rohlík), 27. Rozlílek, 39. Rohlík (Kaštánek), rozh. náj. Rozlílek – 27. Vojtovič (Mrva, Bernovský), 31. Lednický, 36. Kunc (Lednický), 37. Kylnar (Potočný). Rozhodčí: Jechoutek – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Oliva, Kubíček, Chabada, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Rouha, Rozlílek, Herčík, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Paleček, Šťastný.
Vítkovice: Piták – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič.

První třetina začala od obou týmů velice zostra. Už v druhé minutě se před branku dostal osamocený Chára, ale jeho akce Pardubicím nakonec nepřinesla první gól. Další pokusy pak přicházely od jmen jako je australský Kale Costa, který během prvních 20 minut na ledě přímo řádil, Tomáš Jelínek a nebo Vít Rozlílek. Ani jednomu se však nepodařilo prostřelit výzbroj vítkovického Pitáka. Na první gól si tedy domácí fanoušci museli počkat až do 18. minuty, kdy Blažej precizně přihrál Jiřímu Buckovi, který si kotouč zpracoval a tvrdě vystřelil z pravého kruhu. Vítkovický Piták nedokázal zareagovat a Dynamo tak do druhé třetiny vstupovalo ve výhodnější pozici.

Druhá dvacetiminutovka s sebou přinesla hodně šancí pro oba týmy. Prvním hráčem, který svoji šanci využil byl domácí Kaštánek, který po přihrávce od Ondřeje Rohlíka prostřelil betony vítkovického gólmana a Dynamo tak soupeřovi poodskočilo o další gól. Ridera ovšem neponechala nic v náhodě a přesnou střelou Vojtoviče v 26. minutě stáhla pardubické vedení. Jak jinak by domácí mohli projevit svoji dominanci na ledě, než dalším gólem, který vzešel z hokejky Víta Rozlílka pouhých 20 vteřin po prvním gólu Vítkovic. Pak ale přišla individuální chyba ze strany Pardubic a hosté se mohli radovat z dalšího gólu. Borovičku tentokrát přelstil vítkovický Lednický. Zajímavou přestřelku nám přineslo posledních pět minut druhé třetiny, kde se stal velký obrat ze strany hostů, když během jedné minuty dokázali vstřelit dva góly a dostat se tak nad Dynamem do vedení. Vítkovickými šťastlivci tentokrát byli Kunc a Kylnar. Domácí však rychle zatrhli radost na vítkovické střídačce, když necelé 2 minuty před koncem druhé třetiny dokázal Ondřej Rohlík srovnat na 4:4.

Oproti druhé třetině se ta třetí obešla bez jediného gólu. Šancí bylo na obou stranách mnoho, ale brankáři tentokrát vychytali vše, co jim přišlo pod ruku a tak se v enteria areně konalo prodloužení.

Ani to bohužel nerozhodlo o vítězi zápasu a následovaly tedy nervydrásající nájezdy. Prvním úspěšným střelcem byl pardubický Jiří Bucek, který na poslední chvíli poslal puk nad pravý beton vítkovického gólmana. Jistotu domácích v nájezdech pak potvrdil svou střelou ještě Vít Rozlílek a 2 body si tak po velmi vyrovnaném zápase připisuje pardubické Dynamo.

Richard Král (trenér HC Dynamo Pardubice): „Do půlky zápasu jsme byli tím lepším týmem. Měli jsme hru pod kontrolou, pak jsme dostali blbé góly, soupeř se zvedl a pak už ta hra nebyla taková, jakou bychom chtěli. Dva body nakonec dobrý, ale asi se projevila únava z úterý, kdy jsme museli cestovat do Varů. Chyběla tam ta šťáva a moc to nebruslilo.“

Mojmír Trličík (trenér HC Vítkovice Ridera): „První třetinu jsme nebyli lepším týmem, a proto jsme i prohrávali. Až za stavu 2:0 jsme trochu ožili, byli jsme důslednější, víc jsme se tlačili do brány a dokázali ten zápas otočit. Bohužel po špatné komunikaci hráče a gólmana jsme nechali soupeře vyrovnat. Ve třetí třetině jsme měli šance i na to, abychom vyhráli, ale to se bohužel nepovedlo. V nájezdech pak byli suverénně jistější hráči Pardubic, a proto zvítězili.“