3.9.2021

Vítězná generálka! Dynamo porazilo Vrchlabí vysoko 5:0

Hokejisté Dynama Pardubice zvládli poslední přípravné utkání a připsali si další vítězství. V duelu se svým partnerským klubem z Vrchlabí odskočili do vedení po gólech Anthonyho Camary a Jana Zdráhala v první třetině, náskok pojistil ve druhé části Ondřej Roman. Vzadu naopak Dynamo ani jednou neinkasovalo. Další branky přidali Juraj Mikuš a Marek Hecl. Pardubice vyhrály ve Vrchlabí 5:0 a s přípravným obdobím se rozloučily vítězně.

přát., pátek 3.9.2021, Vrchlabí

Vrchlabí

0:5
0:2, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 11. Camara (Paulovič), 20. Zdráhal (Mikuš, Kousal), 34. Roman (Cienciala, Nakládal), 48. Hecl (Camara), 54. Mikuš (Paulovič, Camara) Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Lučan. Vyloučení: 2:2. Bez využití:. Průběh utkání: 0:5
Vrchlabí: Soukup – Linhart, Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, Kynčl T., Kynčl J. – Heřman, Urban, Pochobradský – Matýs, Kaut, Mrňa – Chalupa, Chrtek, Zeman – Machač, Duchan, Kloz.
Dynamo Pardubice: Frodl (41. Borovička) – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Paulovič, Camara – Hecl, Musil, Blümel – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.

Dynamo potvrzovalo roli favorita na ledě prvoligového Vrchlabí od samotného začátku. První šance Hecla sice nebyla zužitkována, to již neplatilo o akci v jedenácté minutě, na jejímž konci byl zámořský forvard Anthony Camara, který ranou švihem poslal Pardubice do vedení – 0:1. I nadále byli pardubičtí hokejisté nebezpečnější, v přesilové hře se v brankovišti Vrchlabí zapotil gólman Soukup, ale druhý puk za svými zády nepovolil.

Druhá změna stavu přišla při hře čtyři na čtyři, spolupráci obránců zakončil po pasu od Mikuše přesnou ranou od modré čáry Jan Zdráhal, který stanovil skóre první třetiny na 2:0 pro hosty. Nebezpečnější Dynamo pořádně hrozilo, v polovině utkání proměnil rychlý kontr dva na jednoho po ideální přihrávce od Ciencialy Ondřej Roman – 0:3!

Do třetí třetiny došlo k brance Pardubic ke změně, Dominika Frodla nahradil junior Michal Borovička a i on si tak připsal podíl na vychytané nule. I ve třetí dvacetiminutovce padaly branky pouze do sítě Vrchlabí, po krásné kombinaci přidal čtvrtý gól zakončením do prázdné branky Marek Hecl, definitivní tečku za skóre udělal šest a půl minuty před koncem Juraj Mikuš – 0:5!

Generálku tak svěřenci trenéra Richarda Krále zvládli na výbornou a před vstupem do Tipsport extraligy zvítězili 5:0.

Richard Král (trenér HC Dynamo Pardubice): „Na naší straně panuje spokojenost, kluci přistoupili k utkání velice dobře. Měli jsme dobrý pohyb, hráli hezky kombinačně, dali pěkné góly. Utkání se divákům muselo líbit.“