Starší dorostenci předvedli v derby parádní obrat

03.02.2018 | Adam Joska

PARDUBICE — Pardubicím vstup do zápasu příliš nevyšel, když na začátku 10. minuty prohrávaly 0:2. Jenže ještě v první části po trefách Tobiáše a Cháry srovnaly, ve druhé dvacetiminutovce už přebraly otěže zápasu do svých rukou po jednom gólu Bucka a dvou Poula, šestou trefu Dynama přidal na začátku třetí části Hledík.

38. kolo, sobota 3.2.2018 od 12:30 hodin, Tipsport arena

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 10:03 Tobiáš (Kaštánek), 14:12 Chára (Kostka, Blažej), 24:37 Bucek (Kostka, Chára), 32:44 Poul (Blažej), 35:13 Poul (Bučko), 42:11 Hledík (Zeman, Rozlílek) – 4:27 Hrabčák (Sklenář, Voňka), 9:04 Sklenář (Kynčl, Kukla). Rozhodčí: Homola – Berger, Klouda. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 100. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Nečas – Blažej, Bučko, Dubovči, Hrádek, Hybeš, Kaštánek, Leder, Škorec – Bucek, Chára, Hledík, Kostka, Poul, Rohlík, Rouha, Rozlílek, Šír, Tobiáš, Trejbal, Zeman.
Mountfield HK: Vacek (41. Ševců) – Kukla, Kynčl, Pěnčík, Perička, Voňka – Hrabčák, Jakubec, Jušta, Kašpar, Komma, Lang, Pinkas, Šánek, Šedivý, Síla, Sklenář.

Domácí se sice ubránili v oslabení, jenže v 5. minutě už inkasovali. Nečas si nepohlídal místo u levé tyčky, kam zasunul kotouč po objetí branky Samuel Hrabčák a otevřel skóre zápasu – 0:1. Druhou početní výhodu už Hradec Králové využil, na začátku 10. minuty pálil z pravého kruhu na bližší tyč Dominik Sklenář, kotouč se od tyčky odrazil do sítě – 0:2. Dynamo se svou odpovědí nečekalo příliš dlouho, na dostřel se vrátilo minutu po inkasování. Střelecký pokus Kaštánka vyrazil Vacek jen před sebe, k dorážce se dostal Ondřej Tobiáš, jenž poslal pohotově kotouč mezi tři tyče – 1:2. V 15. minutě už bylo vyrovnáno, když se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po rychlém přenesení hry se na jedné straně neprosadil Kašpar, Pardubice se rychle vydaly do protiakce, kterou i přes faul zužitkoval Dominik Chára – 2:2. Hradečtí se mohli ujmout zpět vedení po šanci dvou na jednoho, jenže Nečas se stihl včas přemístit a zakročit proti střele Langa. Na druhé straně byl v ještě větší šanci Blažej, Dynamo vybojovalo puk ze skrumáže v rohu kluziště, osamocený Blažej dostal přihrávku před branku, zakončil však pouze do gólmana.

Rychlý protiútok dvou na jednoho Dynama na začátku druhé části hry zakončoval z pravé strany Rohlík, po zákroku Vacka se puk ještě otřel o brankovou konstrukci a skončil v ochranné síti. Ve 25. minutě se Pardubice prosadily těsně před koncem přesilovky a otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch. Z první střely ještě Jiří Bucek minul bránu, podruhé už však z pravého kruhu vypálil přesně k bližší tyči – 3:2. Do dvoubrankového vedení poslal Dynamo Matěj Poul, kterého vyslal do samostatného úniku Blažej, Poul si zamíchal s pukem a poslal ho přesně mezi betony Vacka – 4:2. I z další nabídnuté početní výhody se domácí prosadili, střelecký pokus od modré Bučka vyrazil Vacek jen před sebe a úspěšně dorážet Matěj Poul – 5:2. V závěru třetiny mohl Hradec Králové snížit, když hosté vystihli špatnou rozehrávku soupeře a byli tři před brankou, jenže Komma na pravé straně neprocpal puk za Nečase.

Do třetí části nastoupil do hradecké branky místo Vacka Kryštof Ševců, jenže ten s čistým kontem příliš dlouho nevydržel. Pardubickou kombinaci zakončil přesnou trefou ve 43. minutě Daniel Hledík – 6:2. Hradečtí se ještě snažili něco s nepříznivým vývojem udělat, jenže dvakrát se jim nepodařilo využít přesilovou hru a Dynamo svůj čtyřgólový náskok uhájilo až do konečné sirény.

Vzájemné zápasy 2017/2018
19.8.17 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 0:2