2.9.2016
Robert Novotný

Starší dorostenci podlehli v úvodu sezony Havlíčkovu Brodu v prodloužení

PARDUBICE — Byť tomu počet gólů trochu protiřečí, starší dorostenci si na úvod sezóny připravili velice zajímavé utkání. Hrálo se aktivně, k vidění byly zajímavé útočné akce, ale skvěle zachytali oba brankáři - domácí Jan Jánský a hostující Tomáš Blažek. Rozhodnout nakonec muselo prodloužení, v němž jedinou branku zápasu vstřelil po 25 vteřinách hry havlíčkobrodský Vojtěch Holenda.

NOEN extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pátek 2.9.2016, Tipsport arena

Dynamo Pardubice

Havlíčkův Brod

0:1p
0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
Branka: 60:25 Holenda. Rozhodčí: Barek – Holeček, Laczko. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 20. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Jánský – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Hybeš, Javůrek, Blažej – Libnar, Pochobradský, Machač, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Bucek, Matýs, Rozlílek.
Havlíčkův Brod: Blažek – Zvěřina, Polák, Adam, Rubner, Škareda, Horák, Krejčí, Lachman – Piskač, Pejchal, Donda, Kohout, Tecl, Kyncl, Holenda, Přibyl, Křehlík, Pokorný, Cachnín, Teplý.

Komentář

Dorostenci Dynama byli v první třetině aktivnější. K dispozici měli hned tři přesilové hry, ale i přes velkou aktivitu a mnoho nebezpečných brankových příležitostí se jim nepodařilo brankáře Tomáše Blažka překonat

Druhá třetina byla hodně plynulá, hra se s výjimkou závěrečných minut vůbec nekouskovala, ale ani po čtyřiceti minutách hry branka nepadla. Hosté přitom hráli dlouho přesilovku pěti proti třem, ale ani ta je nedovedla ke kýžené úvodní brance. Asi největší šanci měl v závěru třetiny Teplý, jehož našel skvělým pasem zpoza brány Holenda, ale Jánský jeho střelu z první zlikvidoval.

Třetí třetina se odehrávala ve vysokém tempu, k vidění bylo mnoho šancí na obou stranách, nicméně ani tentokrát to ke gólu nevedlo. Hodně byla vidět dvojice Blümel-Machač, kterou trenér Mikeska v druhé polovině tohoto dějství postavil k sobě do útočné formace, ale ani pardubický kapitán ani dlouhán s číslem jedenáct nedokázali překonat skvěle chytajícího Blažka.

Šlo se tedy do pětiminutového prodloužení tři na tři, které ale trvalo pouhých pětadvacet vteřin. Leder přišel v útočném pásmu o helmu, musel nečekaně střídat. Tohoto zmatku využil Vojtěch Holenda, který přebruslil obranný val Dynama a po bekhendovém blafáku překonal Jana Jánského

Zápasy v sezóně

Přát., 2. 8. 2016
PCE - HBR
3:0
Přát., 5. 8. 2016
HBR - PCE
5:6sn
1. kolo, 2. 9. 2016
PCE - HBR
0:1p
8. kolo, 24. 9. 2016
HBR - PCE
3:6
15. kolo, 20. 10. 2016
PCE - HBR
5:1
22. kolo, 12. 11. 2016
HBR - PCE
2:5

Statistiky zápasu

HC Dynamo YouTube