4.8.2020

Skvělý úvod! Dynamo veze z Brna výhru, Klouček slaví nulu

Brno – Hokejisté pardubického Dynama slaví v Generali Česká Cupu úvodní vítězství! Na ledě Komety Brno rozhodly o prvních třech bodech do tabulky skupiny C dvě trefy v prostředním dějství - výhru vystřelili Tomáš Zeman a Juraj Mikuš. Důležitou složkou vítězství se stal také brankář Milan Klouček, který návrat do pardubického dresu oslavil vychytaným čistým kontem. Dynamo zvítězilo v Brně 2:0!

Generali Česká Cup , 1, úterý 4.8.2020

Kometa Brno

0:2
0:0, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 27:25 Zeman (5/5); 34:20 Mikuš (Svačina; 5/4). Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, Svoboda. Střely na branku: 34:30 (15:11, 9:14, 10:5). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2.
Kometa Brno: Vejmelka – Freibergs, Pyrochta, Němec, Bartejs, Zábranský, Mikyska – Schneider, Holík, Vincour – Šoustal, Plekanec, Rákos – Kunc, Střondala, Plášek ml. – Horký, Kusko, Svoboda – Kratochvíl.
Dynamo Pardubice: Klouček – Holland, Mikuš, Hrádek, Kolář, Bučko, Ivan, Vála – Svačina, Poulíček, Mandát – Paulovič, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Blümel – Kratochvil, Zeman, Rohlík.

Domácí hokejisté začali na svého soupeře tlačit již od úvodních minut. Do velké šance se dvakrát po sobě dostal Plekanec, jenže zkušený harcovník si na brankáře Dynama nepřišel. Klouček měl poté štěstí, když v oslabení nadějná střela Holíka jen těsně minula jeho tyč. Mladý gólman Pardubic se zaskvěl i ve 14. minutě, to jej zblízka nedokázal překonat bekhendovým způsobem Šoustal. Stejně tak dopadl o malý moment později Rákos. Hosté se ve velké šanci ukázali až těsně před sirénou. Přečíslení tří na jednoho ovšem Vejmelka zlikvidoval, střílející Kratochvil proti němu neměl šanci.

Úvod prostřední části byl v režii Dynama. Poulíček se individuální akcí dostal na dostřel branky, kterou sice trefil, jenže zákrok Vejmelky mu zkazil gólovou radost. Kuriózní situace se odehrála ve 28. minutě. Kusko sice dokázal překonat Tomáše Zemana na vhazování, nicméně puk se o Mikysku dostal za záda překvapeného Vejmelky. Pro pardubického útočníka to znamenalo první trefu mezi muži, kterou dostal svůj celek do vedení – 0:1. Hosté si krátce po polovině utkání zahráli početní výhodu a dokázali ji využít. Juraj Mikuš vystřelil od modré čáry a jeho pokus zastavila až síť – 0:2. Domácí se snažili o snížení, ale to se jim do konce druhé části nepovedlo.

Dynamo si bylo vědomo svého náskoku, naopak domácí stupňovali na počátku třetího dějství tlak. Klouček svůj tým nadále držel a soupeři nepovoloval šance na snížení. Ve 47. minutě měl zajímavou možnost Svoboda, nicméně na talentovaného gólmana Dynama si nepřišel. Stejně tak Mueller o pár chvil později, který Kloučka trefil do masky. Pardubice se osvobozovaly za cenu zakázaného uvolnění a čas se krátil. Šest minut před závěrečnou sirénou měl příležitost dostat svůj tým do hry Vincour. Zkušený útočník dostal nabito na levý kruh, ovšem jeho ránu z první zachytil jistý Klouček. Když brankáře Východočechů nepřekonal od modré ani Bartejs, byly tři body pro Pardubice velmi blízko. To se také potvrdilo, Dynamo svému soupeři v závěru tlak nedovolilo a oslavilo první vítězství v Generali Česká Cupu.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): “Na hráčích bylo v třetině vidět natěšení, hráli jsme aktivně a měli gólové šance. Ve druhé třetině jsme začali hrát trochu složitě, ztráceli jsme kotouče, málo stříleli a dostali nešťastnou branku. Ve třetí třetině jsme se snažili stav zkorigovat, jít po výsledku, ale šance jsme neproměnili. Kluci hráli s nasazením, bojovali. Máme za sebou pět tréninků, ale výkon byl syrový, puky nám odskakovaly. Věříme ale, že se to bude postupem času zvedat.”

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): “Na zápas jsme se těšili, protože se dlouho nehrálo. Myslím si, že kluci do utkání vstoupili s nadšením a odhodláním. Samozřejmě víme, že je to stále takové neučesané, protože moc jsme toho nenatrénovali. Věci, o které jsme se snažili, tak tam byly. V první třetině nás Kometa přestřílela, byla aktivnější. Ve druhé třetině jsme dali šťastný gól a druhý přidali z přesilové hry, což určilo ráz dalšího průběhu utkání. Oba týmy hrály více do útoku, což je pozitivní. Dali jsme příležitost hráčům širšího kádru. Výsledku si vážíme a s předvedenou hrou a přístupem jsme spokojení.”