4.10.2019

Rakouský Salcburk odjel domů poražen

PARDUBICE — Pardubičtí junioři oslavili další vítězství, v enteria areně porazili rakouský Salcburk výsledkem 5:2. Dvěma trefami se na vítězství podílel Jiří Bucek, Dynamo se v tabulce Turnaje O Pohár DHL drží za Karlovými Vary na druhém místě.

Turnaj O Pohár DHL, 9. kolo, pátek 4.10.2019, enteria arena

Salcburk

5:2
2:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Antoníček (Rohlík), 20. Bucek (Hrádek), 27. Bucek (Chára, Kostka), 29. Chára (Kostka, Leder), 51. Kostka (Blažej, Leder) – 20. Cimmerman (Reich, Hadamczik), 58. Schwaiger (Hänelt). Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Blažej, Secký, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek
Salcburk: Kolarz – Obu, Schwaiger, Menner, Szuber, Reich, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Eham, Lutz, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Bjerrum, Müller

Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě Petr Antoníček, který zaznamenal dvanáctý kanadský bod v probíhající sezoně. Ke konci první třetiny ujel ve vlastním oslabení Jiří Bucek, vsítil svůj první gól v zápase, čímž navýšil pardubické vedení. Hned o devět sekund později snížil Sebastian Cimmerman, který vrátil rakouského soka do hry.

Jiří Bucek provětrával obranu Salzburgu i nadále, když v sedmadvacáté minutě vyslal tvrdý projektil, který se odrazil od horní tyče až záda brankáře – 3:1. Možná zlomový gól přišel od Dominika Cháry, jenž z mezikruží překonal Kolarze k levé tyči. Viditelná převaha Dynama i nadále pokračovala. Jiří Bucek už útočil na hattrick, ovšem sám proti brankáři selhal. Až ve třicáté šesté minutě se dostal do větší šance i Salcburk. Po chybě ve vlastní třetině Pardubic vystřelil zcela volný Hengelmüller, který nestačil Nečasovi přehodit puk přes beton.

Poslední třetina už ze strany Pardubic tak jednoznačná nebyla, po Cimmermanově šanci si dokonce domácí kouč Richard Král musel vyžádat oddechový čas. A ten zabral na výbornou. Necelé dvě minuty poté se prosadil Martin Kostka. Jasné skóre 5:1 umazal Salcburk tři minuty před koncem zápasu dorážkou Daniel Schwaigera.

Pardubice mohou opět slavit, když Salcburk jednoznačně zdolaly 5:2. Další utkání čeká pardubické juniory 18.10. doma proti Plzni.

Richard Král (trenér HC Dynamo Pardubice): „Salcburk je bruslivý tým s mnoha mladými hráči, mají tam hodně hráčů ročníku 2002, takže bychom tyto týmy měli v momentálním složení, v jakém jsme, přehrávat. První dvě třetiny jsme předvedli slušný výkon, ale třetí část se mi vůbec nelíbila. Sice výhra 5:2 je dobrá, ale výkon v závěrečném třetině bych očekával lepší.“

Andrej Lavrov (asistent trenéra Red Bull Salcburk): „Hráli jsme proti silnému soupeři. Jako vždycky jsme byli ze začátku trochu těžkopádní po dlouhé cestě, ale poté jsme se od druhé třetiny zvedli, zlepšili pohyb a bylo to dobré utkání ve skvělém tempu.“