25.8.2021

Po skvělém obratu jsme začali ve Švýcarsku vítězně!

První zápas na mezinárodním turnaji Coup des Bains našim hokejistům vyšel. Proti EHC Biel sice prohrávali už 0:2, nakonec díky zásahům Camary, Poulíčka, Blümela a Robertsona skóre otočili a získali tři body za první výhru v turnaji.

přát., středa 25.8.2021, Yverdon-les-Bains

Biel

2:4
1:0, 2:1, 2:4
Branky a nahrávky: 10:00 Künzle (Rathgeb, Cunti), 30:04 Cunti (Kohler, Hofer), 38:04 Camara (SN), 41:48 Poulíček (Nakládal, Blümel), 57:19 Blümel (Paulovič), 59:46 Robertson . Rozhodčí: Fausel, Ströbel, Pitton, Wermeille . Vyloučení: 8:4 . Využití: 0:1 .
Biel: Paupe - Lööv,Rathgeb, Grossmann, Yakovenko, Forster, Delémont, Stampfli - Rajala, Sallinen, Hügli, Künzle, Cunti, Kessler, Hofer, Froidevaux, Kohler, Tanner, Karaffa, Schläpfer, Garessus
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Nedbal - Říčka, Roman, Cienciala, Hecl, Poulíček, Camara, Rohlík, Musil, Blümel, Paulovič, Anděl, Koffer

Pardubičtí se hned v úvodu zápasu museli bránit několika šancím soupeře, se kterými si však obrana a gólman Frodl poradili. Pardubice v první půlce utkání marně hledaly správný rytmus, nepomohla jim ani přesilová hra v první půlce první třetiny. A tak v čase 10:00 udeřili hráči Bielu, když po přihrávce Luca Cuntiho s Yannickem Rathgebem skóroval Mike Künzle. Pardubičtí poté měli ještě jednu možnost přesilové hry, ani v té však Dynamo skóre se švýcarským vyzyvatelem nesrovnalo. Na první přestávku tak oba týmy šly do kabin za stavu 1:0 pro Biel.

Nástup do druhé třetiny vyšel lépe švýcarským hokejistům. Drželi pardubické v těsném klinči v jejich obranném pásmu a kontrolovali hru. Později v protiútoku rychlou střelou zápěstím otestoval pozornost gólmana Robert Říčka. Avšak ani dorážející Ondřej Roman nedokázal vstřelit branku. V první půli druhé třetiny byl vyloučen bek Košťálek, díky skvěle chytajícímu Frodlovi i trošce štěstí se Dynamo přesilovce Bielu ubránilo.

Druhý gól Bielu padl v čase 30:04 po protiútoku. Vstřelil jej Luca Cunti. V dalším průběhu třetiny se před Paupem v brance Bielu ocitl osamocený Matěj Blümel, jeho pokus však směřoval pouze do chráničů švýcarského gólmana. Po agresivní hře a vyhození kotouče do hlediště se naskytla hráčům Dynama mimořádná šance na srovnání skóre, když měli téměř dvouminutovou přesilovku pěti ku třem. Dvojnásobnou přesilovku však Pardubičtí nevyužili.

Přesto se ještě ve druhé třetině dočkali snížení, když byl v úniku faulován Anthony Camara a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kanadský forvard při svém nájezdu zachoval chladnou hlavu a ukázal šikovné ruce, když rozhýbal Paupeho a bez větších potíží vstřelil branku. O několik desítek vteřin později se tlačil do zakončení po rychlém kontru Matěj Blümel, kterému nabíjel Adam Musil. Tentokrát se však už gólman Bielu nachytat nenechal.

V samotném závěru druhé třetiny zatápěla svým důrazem v útočné třetině hráčům Bielu pardubická čtvrtá formace ve složení Paulovič-Anděl-Koffer. Kýžené vyrovnání však ze své agresivity nevytěžila a do kabin se tak šlo za stavu 1:2 z pohledu pardubických hokejistů.

Třetí třetina začala lépe pro naše hokejisty, když už ve druhé minutě šel soupeř do oslabení. V přesilové hře přesně zamířil Patrik Poulíček. Ani ne minutu po Poulíčkově vyrovnání trefil Říčka tyč. Pardubice dále stupňovaly svůj tlak a pomalu začaly udávat tempo hry.

Byly za to odměněny vítěznou brankou, která padla po výtečném důrazu u branky soupeře. Zpoza brány protlačil puk před volného Blümela Paulovič – 3:2 pro Pardubice. Výtečný obrat zpečetil do prázdné branky kanadský obránce Dennis Robertson. První utkání Coup des Bains tak Dynamo vyhrálo 4:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z obou stran taková nijaká, bez šancí. Soupeř měl podstatně lepší pohyb, první třetinu jsme vůbec nebruslili. Nevím, jestli to bylo tou včerejší dlouhou cestou autobusem, asi nějaký vliv mohla mít. Postupně jsme se ve druhé třetině zlepšili, ale náš výkon stále nebyl optimální. Takový výkon, se kterým bychom mohli být spokojení, začal asi od 35. minuty. Je velice pozitivní, že jsme otočili z 0:2 na 4:2. A musíme zapracovat na přesilovkách.“