4.12.2007
Petr Frömel, Jan Hrabal

Pardubice ztratily ve Znojmě vedení, noví trenéři prvně prohráli

Disciplinovaný a velmi účelný hokej hrály Pardubice po dvě třetiny svého extraligového utkání ve Znojmě. V závěru prostředního dějství dorazil obránce Marek Posmyk střelu Zdeňka Ondřej pod víko Trvajovy brány a Moeller v utkání 28. kola naší nejvyšší hokejové soutěže. Do třetí třetině vlétli Orli jako supi a dokázali během necelých dvou minut dvěma využitými přesilovkami otočit vývoj utkání. Pardubice nedotáhly přes závěrečnou hru bez brankáře slibně rozjetý zápas do bodového konce – ve Znojmě prohrály těsně 1:2.

O2 extraliga, 28. kolo, úterý 4.12.2007, Hostan arena

Znojmo

2:1
0:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 48:42 Kucharczyk (Dopita), 50:37 Svoboda (Kotaška) – 39:05 Posmyk (Ondřej). Rozhodčí: Országh (Slovensko) – Bejček, Svoboda. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:0. Diváci: 2394. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Znojmo: Trvaj – Mudroch, Jareš, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška, Všetečka, Švrček – Selingr, Dopita, Kucharczyk – Svoboda, Procházka, Demel – Plášek, Beroun, Erat – Růžička, Meidl, Čachotský. Trenéři: Václav Sýkora a Pavel Hynek.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II – Starý, Rolinek, Pivko – Tvrdík, Pucher, Somík – Ondřej, Hlinka, Koukal – Klejna, Zohorna, Bláha. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Oba týmy měly šance, v první třetině se ale skóre neměnilo

Úvod zápasu byl provázen řadou vyloučení na domácí straně, neboť neuplynulo ani deset minut a na trestné lavici pro domácí hráče seděl už třetí hráč. V první větší šanci se ocitl Zdeněk Ondřej, který bombou od levého mantinelu provětral Trvajovu vyrážečku. Na druhé straně se do útoku dostal Jiří Dopita, ale jeho střelu mezi betony Ján Lašák včas vystihl.

Pardubice se mohly dostat do vedení v 12. minutě, kdy z dobré pozice pálil nejprve Tomáš Rolinek, poté Libor Pivko a Michal Tvrdík, ovšem všichni bez gólového efektu.

Chvíli nato mělo Znojmo možnost dvojnásobné početní převahy, ale i přes zajímavé brankové příležitosti zůstalo skóre do konce úvodní části nezměněno. V první třetině tak téměř 2500 diváků v Hostan areně branku nevidělo.

Marek Posmyk dorazil střelu Zdeňka Ondřeje, Pardubice vedly

V prostředním dějství se nejprve osmělili domácí. Jaroslav Svoboda prokličkoval útočným pásmem, dostal se před brankáře, vystřelil, ale Lašák stihl vyrazit pravým betonem.

Za hosty jeli Petr Koukal s Miroslavem Hlinkou v obrovské šanci na jediného domácího hráče, ovšem první jmenovaný sám před brankářem netrefil poloodkrytou branku. Zápas se dále vedl v tempu, kdy se střídala jedna akce vedle druhé, ovšem žádná ke gólu nevedla.

V 35. minutě mohlo Znojmo prolomit střelecký půst. V obrovské šanci se po Dopitově přihrávce ocitl obránce Jareš, ale brankář Pardubic excelentním zásahem gólu zabránil. A přišel trest. Necelou minutu před koncem třetiny z nenápadné akce vstřelil první gól utkání pardubický Marek Posmyk, když pod víko dorazil Ondřejovu střelu, a zajistil tak svým barvám vedení – 0:1.

Znojmu pomohly k obratu dvě využité přesilovky

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovaly oba týmy s rozdílnou strategií. Zatímco Znojmo chtělo co nejrychleji vstřelit vyrovnávací gól, Pardubice co nejdéle bránit svůj hubený výsledek, což se jim dlouho dařilo.

A samy mohly zvýšit svůj náskok! Ve velké šanci se objevil Radovan Somík, ale Trvaj se stihl včas přesunout od pravé tyčky k levé. Čistý štít držel Lašák do 49. minuty. V přesilové hře po přihrávce Dopity zpoza branky vyrovnal Radim Kucharczyk – 1:1.

Domácí gól nabudil k větší aktivitě. Asi minutu po vyrovnání vyslal na pardubickou svatyni ránu Bičánek a Lašákem ztlumený kotouč už mířil do prázdné branky, ovšem slovenský brankář ještě stihl gólu zabránit. V 52. minutě už takové štěstí neměl. Kotaškovo nahození na branku tečoval Svoboda a brankář hostí neměl sebemenší šanci – 2:1.

Pardubice se snažily o vyrovnání, brzdila je ale vyloučení. Moeller v závěru hrál dokonce power play, ale ani ta nepomohla poslat zápas do prodloužení. Po šesti zápasech v řadě, ve kterých Východočeši bodovali, odjely Pardubice ze Znojma s prázdnou.

Pavel Hynek (HC Znojemští Orli): „Utkání sice nemělo žádnou hokejovou krásu, ale přineslo úporný boj. Poděkoval bych hráčům, že jsme dokázali při dvou přesilovkách otočit zápas a dotáhli ho do vítězného konce. Při našem postavení v tabulce je každý bodový zisk důležitý.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Při hře pět na pět to byl vyrovnaný zápas. Bohužel nás dostala do kolen vyloučení. Tolik přesilovek se ubránit nedá. Petr Sýkora má problémy se zády, zůstal raději doma, aby byl fit na další zápasy. Chyběl nám hlavně při přesilových hrách.“