15.2.2023

Pardubice nastřílely v Budějovicích sedm branek

Pardubičtí hokejisté se po reprezentační přestávce vrátili vítězně, na jihu Čech je však nečekalo nic lehkého. Rozhodovalo se až v závěru duelu, kdy Lukáš Radil zkompletoval hattrick, čímž Dynamu pomohl odskočit a nakonec vyhrát čtyřbrankovým rozdílem.

Tipsport extraliga, 46. kolo, středa 15.2.2023, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

3:7
1:2, 1:1, 1:4
Branky a nahrávky: 03:53 Valský (4/4), 25:17 Hanzl (Pech, Percy; 5/4), 45:51 Gulaš (Pech; 5/5) – 10:21 Vondráček (Musil; 5/5), 11:06 Štetka (Košťálek, Hyka; 5/5), 24:09 Radil (Zohorna; 4/5), 50:09 Sedlák (Čerešňák, Hyka; 5/5), 56:42 Radil (Vála, Kousal; 5/5), 58:25 Radil (Zohorna, Dvořák; 5/5), 58:41 Musil (Vála, Poulíček; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Šindel – Lhotský, Svoboda. Diváci: 5571. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 17:25 (5:9, 5:6, 7:10). Zblokované střely: 7:12. Hity: 4:9. Vhazování: 29:44. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:7.
České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Bindulis, Percy, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech, Gulaš – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, Toman, Doležal – Strnad, Přikryl, Tomeček.
Dynamo Pardubice: Will – Vála, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Poulíček, Zeman – Herčík, Musil, Vondráček.

Domácí otevřeli skóre hned ve 4. minutě při hře ve čtyřech, Jakub Valský sebral odražený kotouč od mantinelu a bekhendovou kličkou překonal Willa – 1:0. V desáté minutě si Dynamo vypracovalo první větší šanci, z pravé strany nahrál Radil na osu Zohornovi, ten ale na Hrachovinu bekhendovým blafákem nevyzrál. O pár okamžiků později se musel vytáhnout také na druhé straně gólman Will, který zneškodnil zajímavý projektil z levého kruhu. O minutu později už se ale pardubičtí dočkali, zpoza branky dostal puk před bránu Musil, čehož využil Tomáš Vondráček, který pohotově poslal kotouč pod horní tyč. Dynamo rychle otočilo vývoj, v 11. minutě dostal dostatek prostoru na levé straně Pavol Štetka, jenž zamířil přesně nad lapačku brankáře – 1:2. Musil připravil další zajímavou střeleckou příležitost pro Vondráčka, jeho pokus ze středu hřiště byl však zblokován.

Druhou třetinu začaly Pardubice přesilovou hrou, tu nevyužily, ve 25. minutě se ale paradoxně prosadily v oslabení. Doležal ztratil kotouč v útočném pásmu, čehož Dynamo okamžitě využilo k bleskovému protiútoku. V tom našel Tomáš Zohorna křižnou přihrávkou Lukáše Radila, jenž se trefil do šibenice – 1:3. Další přesilovku už dokázal Motor zužitkovat, Pech posílal kotouč křižným pasem na Gulaše, jenže ta neprošla. Kotouč se však příhodně odrazil na hůl Martina Hanzla, který se trefil na vzdálenější tyč – 2:3. Domácí si do konce třetiny vypracovali ještě několik zajímavých příležitostí, všechny však zneškodnil brankář Roman Will.

Ve 46. minutě se Českým Budějovicím povedlo srovnat stav na 3:3. Pech si sjel za branku, když se na středu hřiště odpoutal Milan Gulaš, jenž si sjel na jeho přihrávku a prosadil se střelou na pření tyč – 3:3. Povedený závěr utkání z pohledu Dynama odstartoval v 51. minutě Lukáš Sedlák, který šikovně tečoval nahození Čerešňáka od modré – 3:4. Po velkých šancích na obou stranách přiblížil Dynamo k zisku tří bodu v 57. minutě Lukáš Radil, který usměrnil za Hrachovinu nahození od Vály – 3:5. Domácí neměli co ztratit a zkusili hru bez brankáře, tu minutu a půl před koncem potrestal Lukáš Radil, který tak dovršil svůj první hattrick v Tipsport extralize – 3:6. Vítězství Pardubic ještě pečetil Adam Musil, který tečoval nahození Vály po ledě – 3:7.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „První zápas po pauze, ačkoliv jsme prohrávali, tak jsme dokázali ještě v první třetině vývoj otočit. A ve druhé třetině si vypracovat dvoubrankové vedení, ale poté jsme polevili. Budějovice se zaslouženě vrátily do zápasu, srovnaly na 3:3. Naštěstí se nám vydařil závěr utkání, jinak to byl vyrovnaný duel.“