30.12.2005

Pardubice dobyly Znojmo a pátou příčku!

Mistr má pod novou trenérskou dvojicí fazonu jako hrom! Pardubičtí hokejisté dokázali zvítězit na ledě Znojma, když klíčový náskok během deseti minut stihl vypracovat dvěma gólovými zásahy Miroslav Hlinka. Ve třetí třetině se gólově prosadil Michal Mikeska, na jehož trefu záhy odpověděl Milan Mikulík. Východočeši si ale cenné vítězství nenechali trpělivou hrou vzít a z jihu Moravy transportují cenné tři body. Díky nim se Moeller propracoval do první pětky v tabulce.

Tipsport extraliga, 37. kolo, pátek 30.12.2005, Hostan arena

Znojmo

1:3
0:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 29:20 Mikulík (Pucher) – 0:55 M. Hlinka (Mikeska, Havíř), 9:04 M. Hlinka (Mikeska, Rolínek), 27:20 Mikeska (P. Sýkora, Lubina). Rozhodčí: Smeták – Unzeitig, Dřínovský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3200. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Znojmo: Trvaj – Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš – Ondřej, Pucher, Uram – Erat, Dopita, Ludvík – Mikulík, Haman, Plášek. Trenér: Miloslav Hořava.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart – P. Sýkora, Blažek, Lubina – Mikeska, M. Hlinka, Rolínek – Čaloun, Koukal, Kolář – Mrázek, Starý, Korhoň. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.

Hlinka zařídil rychlé vedení

Začátek zápasu se Pardubicím povedl excelentně. Ještě nestihla odběhnout první minuta a brankář Trvaj musel lovit kotouč ze své branky. Mikeska za brankou přihrál Hlinkovi, který prostřelil znojemského brankáře – 0:1.

Oba týmy se snažily hrát aktivně, utkání nabídlo svižný a poměrně útočný hokej. V 5. minutě našel Blažka mezi kruhy Sýkora, ale kapitán HC Moeller trefil pouze Trvajův levý beton. O tři minuty později zase zahrozil na druhé straně obránce Bičánek.

Po krásné spolupráci celého útočného tria Mikeska – Hlinka – Rolínek se mistr dostal do dvoubrankového vedení. Díky rychlému Rolínkově přiťuknutí se Michal Mikeska dostal do samostatné akce, kterou nezakončil střelou, ale přihrávkou volnému Hlinkovi u tyčky. Ten lehce usměrnil kotouč do Trvajovy branky – 0:2.

Východočeši jsou zkrátka ve formě, což dokazovali i v dalších minutách. V té čtrnácté se propracoval k brance útočník Korhoň, ale jeho blafák Trvaj vystihl. O chvíli později se HC Moeller bez větších obtíží ubránil znojemské přesilovce po vyloučení Lubiny za podražení.

Až v závěrečných minutách se začal prosazovat i domácí tým. V 19. minutě zamotala hlavy pardubickým obráncům druhá pětka Orlů a v posledních vteřinách se mohl prosadit Ludvík, kdyby lépe dorazil Eratovo nahození na Lašákovu branku.

Polovina zápasu uťala další branky

Do druhého dějství vstoupil aktivněji domácí celek, ale Pardubičtí se za pomoci výtečného Lašáka drželi. Ve 24. minutě vyloučil Korhoně rozhodčí Smeták, jenž hákoval v šanci Urama. V oslabení děkovali Východočeši skvělému Lašákovi, při největší šanci, kdy Pucher přihrával najíždějícímu Ludvíkovi, nemusel zasahovat. Znojemskému útočníkovi totiž sklouzl puk z hole.

A tak udeřilo na opačné straně Hostan arény. Sýkora přihrál najetému Mikeskovi, který střelou bez přípravy překonal Trvaje – 0:3.

Hostující mužstvo vedlo o tři branky pouze necelé dvě minuty. Domácí vrátil do zápasu útočník Mikulík, který dorazil přechozí Jarešovo nahození od modré čáry – 1:3.

Pardubicím ale pomohla přesilovka o další chvilku později. Východočeši se mohli uklidnit a zásluhou Lubiny se dočkali i velké šance. Zkušený útočník se po buly chytře prodral až před Trvajovu branku, kterou ale přestřelil.

Pak ale následovala znojemská výhoda po nedovoleném bránění Snopka, kterou ale Orli nevyužili. Do největší šance v této výhodě se dostal po Uramově přihrávce Erat, ten ale napálil kotouč do přemístivšího se Lašáka.

V závěru prostřední dvacetiminutovky se mohl prosadit obránce Snopek, kterému připravili velkou šanci Koukal a Kolářem. Bývalý znojemský zadák první střelou trefil Trvaje, nadějná dorážka minula znojemskou klec.

Pardubice si vedení pohlídaly

Hned na začátku třetí třetiny měl HC Moeller velkou výhodu. Hrál totiž téměř tři minuty přesilovku pět na tři. Do největší šance se v této přesilové hře dostal Michal Mikeska, jeho ale vychytal brankář Trvaj. Když už hrálo Znojmo ve čtyřech, tak se do úniku dostal Koukal. Toho ale v pádu odzbrojil obránce Čakajík.

Východočeši se snažili hrát aktivně a nepřipustit drama. Ve 48. minutě ale všichni děkovali Jánu Lašákovi, který musel zlikvidovat samostatný únik Mikulíka. Střelec první branky Orlů chtěl pardubického gólmana prostřelit, ale Lašák rychle sklapl betony a zabránil tak kotouči prolézt za brankovou čáru.

Deset minut před koncem byl za zdržování hry vyloučen Michal Mikeska, Jihomoravané využili přesilovky k náporu. Pardubická obrana v čele s Lašákem odolala.

V závěrečných minutách se Bezdíčkova družina nenechala dostat pod výrazný tlak, kontrolovala vybojovaný náskok. Poslední šanci ke zvratu zmařil Ondřejovi zákrok Lašáka. Poslední výraznou šanci v utkání měly ale Pardubice. Kolář se totiž dostal až před Trvaje, zkusil jej překvapit blafákem, ale znojemský strážce třech tyčí jeho úmysl vystihl.

Pardubičtí hokejisté tak do nového roku vstoupí se sérií pěti vítězství, kterou budou moci obohatit již v úterý 3. ledna. Budou to ale mít velmi těžké. Do pardubické ČEZ Areny přijede velký rival a vedoucí tým extraligy – pražská Slavia.

Roman Kaňkovský (manažer Znojma): „Pardubice byly dnes jasně lepší, přehrály nás ve všech herních činnostech. Naši hráči jim prostě nestačili.“
Vladimír Bezdíček (Pardubice): „S výsledkem jsme spokojeni. Začali jsme v pohybu a velmi dobře odehráli první třetinu. Hráči plnili pokyny, které jsme si před začátkem utkání řekli. Ovšem ve druhé třetině jme trochu přestali bruslit a kombinace se nedařila. Díky tomu se Znojmo dostalo do tlaku, ale v dalším průběhu jsme to zase otočili v náš prospěch. Velký podíl na našem vítězství má gólman Lašák.“