7.8.2019

Omlazené Dynamo se neztratilo, podlehlo Mountfieldu 2:4

HRADEC KRÁLOVÉ — V závěrečném utkání Mountfield Cupu nestačili hokejisté Pardubic na domácí Hradec Králové, s pořádajícím klubem prohráli 2:4. V první třetině nejprve srovnával Filip Kuťák, v té závěrečné využitou přesilovkou Karel Nedbal na 2:3 z pohledu Dynama. Hosté bojovali o vyrovnání, domácí ale těsnou výhru přes sedmdesátisekundovou power play vylepšenou o přesilovku červenobílých uhájili a 25 sekund před koncem potvrdili trefou do prázdné klece.

MFC3, středa 7.8.2019, ČPP arena

Mountfield HK

4:2
2:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 10:30 Miškář (Berger; 5/5), 18:36 Šalda (Kubík; 5/5), 41:12 Bičevskis (Berger, Miškář; 5/5), 59:35 Kubík (Perret; 4/6) – 11:28 Kuťák (Machač; 5/5), 51:49 Nedbal (Škvrně; 4/5). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:7 (2:2, 2:1, 5:4), navíc Nedomlel (Mountfield HK) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3530. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Adam Kubík – Ondřej Kacetl.
Mountfield HK: Lukeš – Váňa, Čáp, Šalda, Havránek, Gaspar, Nedomlel, Váchal – Vincour, Kubík, Perret – Vopelka, Pilař, Chalupa – Berger, Bičevskis, Miškář – Zabloudil, Matějček, J. Dvořák.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Ivan, Mert, Kozák, Bučko, Nedbal, Blažej, Oliva – Bondra, Pochobradský, Kusý – Mandát, Kuťák, Machač – Matýs, Škvrně, Koblížek – Rouha, Rohlík, Antoníček.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Bylo fajn, že jsme v derby bojovali o výsledek až do jeho konce. Mrzí nás, že jsme nedokázali v power play vyrovnat, měli jsme tam nějaké šance. Mrzí nás následná ztráta puku a obdržený gól na 2:4. To je plus tohoto utkání: až do poslední minuty jsme bojovali o výsledek.“