29.10.2006
Vladimír Gregor

Moeller převálcoval po Spartě také Třinec

AKTUALIZOVÁNO O ATRAKTIVNÍ FOTOGRAFIE I ZE STROPU ČEZ ARENY A ZÁPIS O UTKÁNÍ!!! Pardubičtí hokejisté potvrdili dobrou pohodu a po pátečním vítězném utkání se Spartou naplno bodovali i v zápase s Oceláři Třinec. Hosté živili naději na body pouze do poloviny utkání, kdy se jim podařilo zásluhou Pácala snížit na 2:1. Pardubice ale vzápětí zužitkovaly dvě přesilové hry a získaly rozhodující náskok. V závěrečné třetině pak v pohodě hrající domácí dalšími brankami Třinec deklasovali v poměru 7:2. O branky Moelleru se postarali Tomáš Rolinek, Jan Snopek, Miroslav Hlinka, František Mrázek, dvakrát Dušan Andrašovský a minutu před koncem podtrhl výsledek v oslabení Petr Sýkora.

O2 extraliga, 20. kolo, neděle 29.10.2006, ČEZ Arena Pardubice

7:2
2:0, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 14:15 Rolinek (Hlinka), 17:15 Snopek (Čaloun), 34:53 Hlinka (Snopek), 35:47 Mrázek (Čech), 52:51 Andrašovský (Pivko), 55:20 Andrašovský (Sýkora), 59:00 Sýkora (Rolinek) - 33:19 Pácal (Tesařík), 46:52 Kudrna (Výtisk). Rozhodčí: Smeták – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 8 245. Střely na branku: 46:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Linhart – Mrázek, Blažek, Ondřej – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Tvrdík, Pivko – Kolář, Koukal, Andrašovský, od 48. navíc Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Oceláři Třinec: L. Daneček – Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk – Kudrna, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Tomas – Hašek, Steber, Skořepa. Trenéři: Jiří Juřík, Jan Daneček a Aleš Mach.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Mírnou převahu přetavil Moeller ve dvě branky

Aktivnější start do zápasu předvedli domácí hokejisté a ostrý Kolářův příklep nadělal juniorovi Danečkovi v brance Ocelářů starosti. Hned v dalším střídáním potěšil pardubické příznivce důrazný Ondřej, jenž se pokusil hostujícímu Semanovi udělat na památku otisk v mantinelu pardubické arény.

Třinec se osmělil až v šesté minutě hry, kdy Peterkovu umnou přihrávku napříč brankovištěm minul před prázdnou pardubickou svatyní jejich bývalý bek Pácal. Následovalo sice vyloučení Čáslavy, ale hosté se sami o početní výhodu záhy připravili po faulu Skořepy. Celou přesilovku si Oceláři zahráli až o dvě minuty později, kdy putoval za katr Snopek. Největší šanci měli ale paradoxně domácí hráči. Mrázek přetlačil Frola, ale sám před Danečkem pálil mimo levou tyč.

O malou chvíli později si už diváci gól zakřičet mohli. Rolinek prolétl podél hrazení do obranného pásma Třince, našel přihrávkou mezi kruhy Hlinku a než se stihla po ráně pardubického kapitána obrana Třince v čele s Danečkem vzpamatovat, tak si Rolinek obkroužil branku a dorážkou volně ležícího puku pod horní tyčku otevřel skóre – 1:0.

Následoval další trest pro domácí celek, jenže Skořepův příklep se neujal a rychlé přečíslení po Čalounově návratu z lavice hanby skončilo další brankou. Snopek hledal prudkou přihrávkou před branku Tvrdíka a hůl hostujícího zadáka usměrnila kotouč mezi betony Danečka – 2:0. V závěru třetiny si Pardubice vytvořily velký tlak, který umocnilo ještě vyloučení Pácala, ale stav se už do přestávky neměnil.

Třinec pykal za fauly

S jasnou taktikou přidat zejména na důrazu vstoupili třinečtí do druhé části zápasu. Tento záměr sice rozvířil ledovou plochu před Lašákem, nicméně přinesl i několik faulů a následných přesilovek. Po jednom ze závarů byli blízko další brance Blažek s Ondřejem, jenže poskakující kotouč za ležícího Danečka nedostrkali.

Na druhé straně se pokusil o odpověď Polanský, a také Lašák musel vytáhnout ze svého repertoáru umný zákrok proti jeho střele zblízka. Na Zdeňka Ondřeje nebude vůbec v dobrém vzpomínat hostující obránce Daniel Seman. Po jeho dalším námazu na mantinel to s třineckým zadákem dlouho nevypadalo vůbec dobře. Třinec z celé události profitoval alespoň přesilovou hrou, ve které pálil tvrdě Skořepa a Lašák znovu čaroval.

Klid na domácí hokejky mohla vnést akce Čecha, jenž si nabruslil na Pivkovu přihrávku zpoza branky a trestuhodně ze dvou metrů minul poloodkrytou klec Danečka. Spálená šance mohla Pardubice mrzet dvojnásob. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Pácal a střelou po ledě překonal přesunujícího se Lašáka – 2:1.

Naději na body živil Třinec ale pouze krátce. Dva fauly v krátkém sledu znamenaly přesilovou výhodu 5 na 3. V té nejprve Hlinka tečoval těsně před Danečkem Snopkovu ránu – 3:1, aby v pokračující standardní výhodě napřáhl k drtivému příklepu Čech, který tečí vylepšil Mrázek, jenž pozval tak i druhého vyloučeného hráče Třince předčasně zpět do hry – 4:1.

Debakl Třince uzavřel Petr Sýkora

Po Sýkorově podražení načal Třinec poslední dějství přesilovou hrou, jenže Skořepu vychytal Lašák a potom už hořelo pouze před Danečkem. Nejprve neproměnili nájezd 2 na 1 Andrašovský s Pivkem, po nich stále ještě v oslabení nedotáhl svůj nájezd Kolář, když mu šanci skokem pod nohy zmařil mladý třinecký gólman.

Několik nepotrestaných sporných zákroků na domácí hráče a jejich podrážděné reakce donutily Miloše Říhu k vybrání oddechového času, ve kterých své svěřence pravděpodobně nabádal k trpělivosti a snaze nenechat se vyprovokovat. I tak si Třinec zahrál další přesilovku po hodně přibarveném pádu Peterka. Chvilku nepozornosti si vybral i domácí brankář Lašák a Kudrnovo plácnutí do puku z téměř nulového úhlu skončilo k překvapení diváků skrz Lašákovy betony v pardubické síti – 4:2.

Po dalším nepotrestaném faulu na Sýkoru se z protiútoku hezkou individuální akcí prezentoval Kudrna, jehož příklep rozezvučel tyč! Další slovo už ale patřilo Pardubicím. Andrašovský napřáhl z pravé strany a trefil přesně ke vzdálenější tyči – 5:2. Stejný hráč si gólovou radost zopakoval o necelé tři minuty později. Sýkora mu v situaci 2 na 1 předložil kotouč jak na zlatém podnose a Daneček byl bez šance – 6:2.

Závěrečné vteřiny ovládla euforie domácích tribun, které málem znovu potěšil Dušan Andrašovský, jemuž sebral radost z hattricku skvělým zákrokem Lukáš Daneček. Od další pohromy hosty nezachránilo ani chybné střídání domácí lavice, které poslalo Pardubice do čtyř. Sýkora v oslabení napřáhl na modré čáře a dokonal potupu Třince – 7:2.