1.10.2021

Kousal rozhodl 12 vteřin před koncem, Dynamo vyhrálo v Liberci!

Pardubice na ledě Bílých Tygrů zvládly divoký zápas plný zvratů a získaly všechny tři body. Rozhodující branka Roberta Kousala padla pouhých dvanáct vteřin před koncem základní hrací doby, prosadil se i Anthony Camara, jenž spolu s Kousalem čekal na první trefu v sezoně. Východočeši zvítězili 4:3 a v tabulce Tipsport extraligy se posunuli na třetí příčku.

Tipsport extraliga, 10. kolo, pátek 1.10.2021, Liberec, Home Credit Arena

3:4
0:0, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 29:57 Filippi (Rosandič, Ordoš), 43:23 Ivan (Vlach), 48:35 Vlach (Šmíd, Filippi) – 26:16 Říčka (Cienciala), 30:37 Camara (Mikuš, Hecl), 54:17 Hecl (Camara, Kousal), 59:48 Kousal (Poulíček, Paulovič). Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Zíka, Šimánek. Diváci: 4761. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:35 (6:16, 17:8, 10:11). Zblokované střely: 12:13. Hity: 7:5. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, Rosandič, Ivan, Derner, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Záborský, Gríger, Ordoš – Najman, Klepiš, Zachar – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Šír.
Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – Robertson, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Kolář, Hrádek, Vála – Říčka, Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.

V první třetině bylo Dynamo v Liberci lepším týmem a vytvořilo si více šancí. V první velké příležitosti zachránil domácí tým brankář Petr Kváča, když lapil Nakládalovu střelu i následné dorážky Musila a Ciencialy. Brankáře tygrů nepřekonal o pár minut později ani Ondřej Rohlík, který se před ním po Blümelově odražené střele zjevil úplně sám. Poté zahrozili také liberečtí, ale ve skrumáži před Frodlovou brankou se lépe zorientovali hostující obránci. Ještě v první třetině musel po střele do masky střídat brankář Dominik Frodl, nahradil jej Milan Klouček. Na hru to ale nemělo žádný dopad, první perioda skončila bez branek.

Druhou část začal lépe Liberec a brzy po jejím začátku prověřil Kloučka. Ten ale chytil střelu i dorážky domácích útočníků. Pár minut na to byl v samostatném úniku faulován Lukáš Anděl a sudí nařídil trestné střílení. Exekutor Matej Paulovič ale Kváču nepřekonal. Další šanci už Východočeši využili. David Cienciala v přečíslení 3 na 2 předložil puk Robertu Říčkovi, a ten střelou z první poslal hosty do vedení – 0:1.

Radost Dynamu ale dlouho nevydržela. Tygři využili výhodu přesilové hry a Tomáš Filippi ihned po buly tvrdou ranou bez přípravy propálil Kloučka – 1:1. Hosté potřebovali na odpověď pouze necelou minutu. Rozhodčí signalizoval výhodu a pardubičtí ji skvěle využili. Mikuš z levé strany našel úplně volného Anthonyho Camaru, který trefil přesně a konečně si mohl oddychnout po první vstřelené brance v sezoně – 1:2.

Ve třetí třetině se domácí dočkali vyrovnání. Ve vlastním oslabení přihrál Vlach kotouč před branku, kde našel Michala Ivana a ten Kloučka překonal – 2:2. Sám Jaroslav Vlach si udělal radost o pár minut později, když dorazil Šmídovu střelu do branky a poslal tygry poprvé v zápase do vedení – 3:2.

Dynamo ale zbraně nesložilo. Výborně hrající třetí formace vedená Robertem Kousalem se zasloužila o obrat. Nejprve se po přihrávce Camary krásně prosadil Marek Hecl a vyrovnal na 3:3. V samotném závěru utkání dostala domácí střídačka trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Pardubice přesilovou hru využily. Juraj Mikuš vystřelil na branku a před Kváčou se vytvořila skrumáž. V ní se nejlépe zorientoval Robert Kousal a v čase 59:48 vystřelil svým prvním gólem v sezoně pardubickému týmu výhru – 3:4.

Dynamo divoký zápas v Liberci zvládlo, zvítězilo 4:3 a navázalo na domácí skalp Karlových Varů. Další utkání odehrají svěřenci Richarda Krále na domácím ledě. Již v neděli od 18 hodin přivítají v enteria areně Kladno s Jaromírem Jágrem.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to zbytečně divoké. Už na konci druhé třetiny nám domácí hráči ujeli, ale nepoučili jsme se z toho a hned na začátku třetí třetiny jsme z přesilovky inkasovali. Dostali jsme Liberec do hry, poté jsme chvíli tahali za kratší konec. Až po druhé reklamní pauze jsme byli schopní se dostat k nim do třetiny a vytvořit si nějaké šance. Nakonec jsme to urvali pro sebe, když jsme využili přesilovku. Odsud jsou to samozřejmě skvělé tři body, ale mohlo to být klidnější.“

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí špatně. První půlku jsme byli nervózní, tak jako v minulých zápasech, odskakovali nám kotouče. Poté jsme začali být lepší v osobních soubojích, podařilo se nám dát gól v přesilovce a ve třetí třetině jsme utkání pomalu otáčeli na naši stranu. Potom jsme udělali neskutečné individuální chyby, které nás stály toto utkání. To si nebudeme moci dovolit ani v období, kdy se nám bude dařit, natož ve fázi, kdy se nám nedaří. Jsem z toho zklamaný, mohli jsme se od tohoto zápasu odrazit. Od zítřka začneme pracovat dál, dostaneme se z toho jenom tvrdou prací.“