2.3.2014
Radek Bařina, Jan Hrabal

Juniorům se důležité utkání ve Vsetíně nevydařilo

VSETÍN — Dva vstřelené góly Na Lapači nestačily juniorům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v utkání ve Vsetíně. Domácím se důležitý duel vydařil lépe a porazili Výchdočechy 4:2. Za hosty se gólově prosadili Jan Veselý a Lukáš Vácha.

NOEN extraliga juniorů, 40. kolo, neděle 2.3.2014, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 11:35 Zvonek (Pokorný, Ščotka), 25:17 Abdul (Ščotka, Hajda), 28:37 Zvonek (Hryciow, Hruška), 56:11 Neuwirth (Ščotka) – 15:07 J. Veselý (Bureš, D. Voženílek), 57:30 Vácha (Poulíček, J. Veselý). Rozhodčí: Jeřábek – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 370. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Vsetín: Bača – Hajda, Hruška, Hryciow, Ščotka, Vašíček, Zuzaník, Žabčík – Abdul, Daněk, Jirušek, Kuchařík, Neuwirth, Pokorný, Stodůlka, Tobola, Zvonek.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Bažant, Petira, Pilný, Procházka, Vácha, M. Voženílek – Bureš, Fiala, Chvojka, Kysela, Pipek, Poulíček, Schneider, Špaček, Veselý, D. Voženílek.

Pardubičtí junioři vstoupili do záchranářské bitvy se Vsetínem aktivně. Odměnou jim byla první vážnější šance zápasu. Dostal se do ní ve 4. minutě Pipek, jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale Bača, i s trochou štěstí, kryl. O minutu později si domácí vyzkoušeli první přesilovku zápasu. Větší šanci si nevytvořili, i díky ní však postupně začali přebírat otěže zápasu do vlastních rukou. V 11. minutě jim navíc pomohla přesilovka pět na tři, po dvou slepených faulech bratrů Voženílků. Jejich společný pobyt na trestné lavici skončil přibližně po minutě. Ščotka našel u tyčky hlídkujícího Pokorného, který ještě přisunul puk na Dalimila Zvonka a ten uklidil puk do odkryté brány – 1:0.

V pokračující výhodě pět na čtyři mohli domácí vedení zvýšit, zakončujícímu Tobolovi se ale do cesty postavilo břevno. I po skončení přesilovky pokračovali Valaši v aktivní hře a dobrým napadáním zastavovali hostující akce hned v zárodku. V čase 15:07 ale jednu z nich nezastavili a výsledkem toho byl vyrovnávací gól. Po krásné kombinaci na jeden dotek dostal puk rozjetý Jan Veselý, prořítil se podél Bači a pak neomylně pověsil puk pod víko – 1:1.

O dvě minuty později mohl tentýž hráč strhnout vedení na stranu Východočechů, tísněn obráncem ale neusměrnil prudkou přihrávku do odkryté brány.

Úvod druhého dějství se nesl ve stejném duchu, v jakém probíhala perioda úvodní. Vsetín byl výrazně aktivnější, hosté hrozili především z rychlých protiútoků. Dobrý pohyb Valachů nutil Východočechy k faulům. Jednoho z nich se ve 25. minutě dopustil Marek Voženílek a Vsetín jeho prohřešek potrestal. Ščotkovu bombu od modré Vejmelka neudržel a clonící Jindřich Abdul pohotově zasunul touš do brány – 2:1.

Krátce poté mohli zvýšit Stodůlka a Pokorný. Prvně jmenovaný ale střelou z mezikruží neprostřelil gólmana, Pokorného šikovná tyč zase zamířila mimo poloodkrytou branku hostů. Na uklidňující branku si tak domácí museli počkat až na další přesilovku. V ní, v čase 28:37 vypálil Hryciow, Dalimil Zvonek puk tečoval a Velmelka se mohl jen smutně ohlédnout za svá záda – 3:1.

V polovině zápasu Pardubicím nepomohla ani jejich první přesilovka, naopak v ní málem inkasovaly. Zvonek jel sám na brankáře, v rozhodující chvíli mu ale utekl puk. Hostující trenéři si následně vzali oddechový čas a jejich zdecimované mužstvo poté přeci jen zvedlo hlavu. Až do konce třetiny ale čelil domácí brankář jediné šanci, Burešovu bombu z levého křídla však zastavil svými betony. V závěru dvacetiminutovky hrál Vsetín, po Veselého faulu vysokou holí, čtyřminutovou přesilovku. Branky se v ní nedočkal, přesto do kabin odcházel v dobrém rozpoložení.

Třetí dějství začalo hostující přesilovkou, půl minuty dokonce dvojnásobnou. Pardubicím ale hra v početní výhodě nevyšla, jedinou šanci měl dorážející Daniel Voženílek, ležícího Baču ale nepřehodil. Ve 44. minutě mohli hosté snížit po nejistém zákroku Bači, domácí gólman ale své zaváhání napravil, když vychytal pokusy Marka Voženílka i Chvojky. Vyjma těchto situací se utkání dál odehrávalo pod taktovkou Valachů.

Ve 46. minutě zastavil Abdulovu střelu z dobré pozice Vejmelka, zvýšení se pak Valaši nedočkali ani v minutě 51., kdy po Zvonkově příhře Pokorný z mezikruží minul. O dvě minuty pozdě pak Zvonek krásnou kličkou obešel obránce, jeho blafák ale zneškodnil výborný brankář hostů.

Šest minut před koncem Valaši viditelně znervózněli a pustili hosty do tlaku. S několika závary si ale defenzíva domácích poradila a v úvodu 57. minutě navštívilo Lapač uklidnění. Ščotkovo vyhození dojel rychlonohý Robert Neuwirth, obhodil si beka a poté zblízka uklidil puk bekhendem pod víko hostující svatyně – 4:1.

Poslední slovo nakonec přeci jen patřilo hostům. Lukáš Vácha si sjel od modré na mezikruží, dostal přesný pas z rohu a střelou na lapačku propálil Vlacha – 4:2.