18.1.2008
Jiří Lalov, Jan Hrabal

Juniorům se doma příliš nevede, prohráli s Litvínovem

PARDUBICE — Zatímco zvenku vozí body jak na běžícím páse, doma se juniorům HC Pardubice v poslední době příliš nedaří. V utkání 37. kola extraligy juniorů prohráli s Litvínovem 1:5. Jedinou branku Východočechů vstřelil obránce Robert Krejnus.

Extraliga juniorů, 37. kolo, pátek 18.1.2008, ČEZ Arena Pardubice

1:5
1:0, 0:2, 0:3
Branky a nahrávky: 13:03 Krejnus (Buchtele, Radil) – 22:07 Češka (Biza, Gula), 27:31 Maxa (Bojer, Kubát), 42:31 Biza (Havelka, Lomička), 56:09 Panuška (Přeučil, Andreas), 57:15 Zima (Maxa, Bojer). Rozhodčí: Homola – Padevět, Kis. Vyloučení: 11:7, navíc Kousal – Kubát, Zima všichni 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 50. Střely na branku: 22:65. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Dynamo Pardubice: Čaladi – Kučera, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Semorád, Verner.
Litvínov: Brzobohatý – Panuška, Lomička, Havelka, Kubát, Čejka, Gula – Žatecký, Maxa, Andreas, Mach, Bojer, Zima, Biza, Přeučil, Kafan, Češka.

Hned v úvodu utkání si domácí zahráli oslabení po vyloučení Tomáše Kauta. Litvínov si vytvořil tlak, usadil se v pásmu a několik střeleckých pokusů jen těsně minulu branku. Pardubice však oslabení ubránily. Následující pasáž utkání byla nepříliš pohledná, plná nepřesností a zakázaných uvolnění.

V závěru 12. minuty se ve vlastním oslabení řítila dvojice hráčů z Litvínova. Gólman Čaladi byl pozorný a jejich pokus zneškodnil. Následoval další faul hostů a Pardubice dostaly nabídku dvojnásobné přesilovky. O pár vteřin později byl za napadení vyloučen Ugo Dobiáš a hrálo se čtyři na tři. Psala se 15. minuta a střelou od modré využil početní výhodu Robert Krejnus, asistenci si připsal Lukáš Radil – 1:0.

V závěru třetiny vynikl lapačkou Marek Čaladi proti střele Jiřího Guly. Přestože hosté přestříleli domácí o dvacet střel, domácí po využité přesilovce vedli.

V úvodu druhé třetiny, při přesilové hře hostů se skóre vyrovnalo po povedené střele Jaroslava Češky a asistencích Jana Bizy a Jiřího Guly – 1:1.

Litvínov svou velmi aktivní hrou nedovolil Pardubicím žádný větší tlak. Hosté dobře forčekovali a bránili svou modrou. To se jim také vyplatilo, když v čase 27:13 poslal hosty do vedení Jakub Maxa tečovanou střelou, která zapadla mezi betony domácího gólmana. Asistenci si připsali Jan Bojer a Karel Kubát – 1:2.

I ve druhé části byli jasně střelecky aktivnější hráči Litvínova, když vystřelili o devět pokusů na bránu více.

Do závěrečné třetiny vlétly Pardubice s cílem vyrovnat, případně otočit vývoj zápasu. Chvíli se zdálo, že svou aktivitou se jim to povede, ale Jan Biza měl na věc jiný názor. V polovině 43. minuty se mu povedlo dostat puk za záda Čaladiho po přihrávkách Jakuba Havelky a Petra Lomičky – 1:3.

Tím naději Pardubic o zvrat zápasu ještě zmenšil. Pěknou střelou se blýskl Lukáš Poskočil. Jeho pokus stíněný obráncem Miroslav Brzobohatý se štěstím vyrazil do ochranné sítě. Zápas se chýlil ke konci a když to vypadalo, že se už jen dohraje, vystřelil od modré Jiří Panuška. Domácí brankář měl zakrytý výhled a puk si našel cestu až mezi tyče. Tomáš Přeučil a Bronislav Andrea si připsali asistence – 1:4.

O pár vteřin později zvýšil vedení a upravil tak celkové skoré David Zima, po souhře s Jakubem Maxou a Janem Bojerem – 1:5. Domácí už jen čekali na sirénu, která ohlásila konec nepovedeného utkání.