6.12.2008
Lucie Mužíková

Junioři zaváleli, vyhráli na ledě Plzně

PLZEŇ — Pardubičtí junioři si připisují po sobotním těžce vybojované výhře na plzeňském ledě skvělé dva body. I když ještě do třetí třetiny nastupovali s náskokem jedné branky, domácím se podařilo vyrovnat a utkání šlo do prodloužení. V něm krásnou hokejovou akcí připsal na hostující konto bonusový druhý bod Ugo Dobiáš.

Extraliga juniorů, 26. kolo, sobota 6.12.2008, ČEZ Aréna

1:2p
0:1, 0:0, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 43:52 Sullmann (Lev, Jeřábek) – 12:30 Kaut (Buchtele), 62:40 Dobiáš (Radil). Rozhodčí: Šinder – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Plzeň: Francouz – Růžička, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Špiler – Polívka, Petruška, Sýkora, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Herm, Roušal, Jonák, Lev.
Dynamo Pardubice: Landsman – Zdráhal, Drtina, Krejnus, Havlík, Rozlivka, Poskočil – Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Nosek, Pilař, Bendík, Kapec.

Ve 3. minutě pálil Buchtele jen do připraveného Francouze. V plzeňské přesilovce střílel Jeřábek od modré čáry a pardubický brankář neměl s jeho pokusem problémy. Naopak Francouz musel být pozorný proti Drtinovi. Rychlému protiútoku čelil plzeňský gólman i v osmé minutě, hostující Kaut však nebyl dostatečně důrazný. Početní výhodu si zkusili i Východočeši, ale Kubalíkův faul nepotrestali.

Francouz ve 13. minutě jako první kapituloval, Buchtelovu střelu do plzeňské klece usměrnil Tomáš Kaut – 0:1.

O minutu nato mohl zvýšit Stoklasa, ale Francouz jeho úmysl přečetl. Hosté se i nadále tlačili do útoku, avšak v něm neuspělo duo Marek Drtina – Filip Stoklasa.

Jako první se ve druhé třetině osmělil Petruška, který zkusil individuálně překonal Landsmana. V plzeňské přesilovce zacílil Kubalík, ale pro domácí bohužel mimo. Obdobně se vedlo o několik vteřin poté Jeřábkovi od modré, Lasselsberger tak nevyužil další přesilovku. V pardubické početní výhodě pálil Drtina, avšak Francouz si proti němu dobře vyjel a neměl s jeho ranou problémy.

Ve 43. minutě obehrál Roušal dva protihráče a Pardubičtí hasili nebezpečí jen za cenu Stoklasova faulu. Tento hostující prohřešek už Lasselsberger s přispěním pardubického gólmana využil – do střelecké listiny se zapsal bek Sullmann – 1:1.

Hned vzápětí východočeský Radil zakončil mimo brejkovou situaci dvou na jednoho. V osmačtyřicáté minutě se po zásahu pukem sbírali domácí Špiler a hostují Stoklasa, nastěstí ani jeden nepříjemnou situaci neodnesli vážným zraněním. V 55. minutě ujížděl na Francouze Stoklasa, Hucl ho perfektně načasovaným obranným zákrokem obral čistě o puk. Poslední střelu třetí třetiny vyslal na Landsmana Pitule.

V prodloužení ujel plzeňské obraně Ugo Dobiáš a pohodlně zavěsil do branky. Rozhodl tak o osudu utkání a přesunu dvou bodů na východ Čech – 1:2.