Junioři vyhráli v Liberci a dotírají na vedoucí Plzeň 

Junioři vyhráli v Liberci a dotírají na vedoucí Plzeň

01.03.2018 | Jonáš Jech

LIBEREC — Důležité tři body si zpod Ještědu přivezli ve čtvrtek večer junioři Dynama. Mladí Pardubáci posílení o Milana Kloučka, Denise Kusého a Ondřeje Machalu vedli o tři branky, domácí sice snížili, ale všechny body si nakonec odvezli Východočeši.

39. kolo, pátek 2.3.2018 od 17:00 hodin, Home Credit Arena
Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1.
Branky a nahrávky: 34:20 Kunst (Jeník, Nezbeda), 58:45 Wiencek (Benák, Hrabík) – 2:30 Kusý (Machala, Pražák), 21:19 Machač (Dušek, Hoskovec), 28:00 Dušek, 59:55 Zídek (Zukal). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Jeníček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 49. Střely na branku: 46:22. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 4:2.
Bílí Tygři Liberec: Klouček – Pražák, Žouželka, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Machala, Machač, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Kusý.
Dynamo Pardubice: Polášek (28:00 Žajdlík) – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunt, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek.

První dějství začalo velmi zostra. První šanci měl Zídek, který se uvolnil u mantinelu a přihrál Matýsovi před poloprázdnou branku. Skvělý Polášek ale stačil přesunout svůj beton a dorážku vytěsnil mimo tři tyče. Přesto musel domácí gólman velmi brzy kapitulovat. Z pravé strany si nabruslil Denis Kusý a střelou na přední tyč poslal Pardubice do vedení – 0:1.

Tygři chtěli rychle odpovědět a málem se jim to podařilo. Skvělý Hrabík odstavil tělem obránce a přihrál před branku Starostovi, kterého se štěstím vychytal Klouček. Na druhé straně se uvolnil Pochobradský, tváří v tvář Poláškovi ale branku minul. Hrálo se nahoru dolů a další šanci měl Krejsa. Po přihrávce přes celé útočné pásmo vypálil přesně. Klouček se ve svém brankovišti natáhl jak široký tak dlouhý a vysloužil si obdiv publika dalším skvělým zákrokem vyrážečkou.

Navýšit vedení hostů mohl Kusý. Prakticky totožná situace jako u Zídka gólem opět neskončila a Polášek včas zakročil. Domácí gólman byl i nadále v permanenci. Machač jel sám z pravé strany, vypálil, puk přeskočil lapačku gólmana Tygrů a rozezvonil tyč. Těsně před ochodem do kabin mohl srovnat skóre Turský. Jeho nenápadná střela od modré čáry prosvištěla kolem Kloučka. Ten se za pukem pouze ohlédl a naštěstí pro něj puk trefil pouze tyč.

Hosté navýšili své vedení na začátku druhé třetiny. Při přesilovce se díky skvělé cloně před Poláškem prosadil Vojtěch Veverka – 0:2.

Tygři znervózněli a začali dělat chyby. Velkou hrubici na modré čáře vyrobil Turský. Beckhandovou přihrávkou poslal do samostatného úniku Dominika Duška, který střelou na zadní tyč vyhnal Poláška z branky – 0:3.

Tygři dostali impulz, že takhle to dál nepůjde a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Hrabík dostal skvělou přihrávku z rohu a ocitl se na chvíli sám před Kloučkem, ale skvělého pardubického brankáře překonat opět nedokázal. To se povedlo až Vratislavu Kunstovi v 34. minutě – 1:3.

Od modré trefil domácí obránce přesně horní růžek branky. Povzbuzené šelmy najednou začali létat po ledě. Průžek unikl obráncům a řítil se sám na Kloučka, ale ve velké rychlosti branku přestřelil. Další šanci měli Burda se Šírem, kteří se nejlépe zorientovali v nepřehledné situaci před Kloučkem, ale ani jeden z nich nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Pardubic.

V poslední dvacetiminutovce jsme viděli chytrou hru hostů, kteří měli náskok a soustředili se především na obranu a rychlé brejky. Při jednom takovém se Zídek se proháčkoval mezi obránci a trefil tyč za Žajdlíkem. Tygři dostali velkou možnost vstřelit kontaktní branku osm minut před koncem při přesilovce. Jeník se Šírem se snažili dokombinovat až do prázdné branky, ale finální přihrávku zastavil jeden z obránců Pardubic.

Další dva nebezpečné a prakticky totožné pokusy měli na svědomí Chrtek a Průžek. Oba v mezikruží pálili z otočky. První jmenovaný netrefil branku u pár centimetrů a střelu Průžka vyrazil Klouček lapačkou. Domácí se kontaktní branky přeci jen dočkali, ale bylo už příliš pozdě. V čase 58:45 Benák přihrál před celé pásmo Petru Wiencekovi, který podstřelil Kloučka – 2:3.

Tygři odvolali Žajdlíka a chystali závěrečný nápor, ale obraně unikl Václav Zídek. Dovezl puk až do prázdné klece a pečetil na konečných 2:4.

Vzájemné zápasy 2017/2018
13.8.17 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 1:2
30.9.17 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 4:2
16.12.17 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:1
2.3.18 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 2:4
16.3.18 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 1:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři