20.12.2008
Štěpán Tomš, Jan Hrabal

Junioři promrhali čtyřgólový náskok! Přece jen ale vyhráli

MLADÁ BOLESLAV — Sice získali dva body za vítězství, zcela spokojeni ale extraligoví junioři HC Pardubice být nemohou. V Mladé Boleslavi vedli ve třetí třetině 4:0, přesto v základní hrací době nevyhráli, neboť domácí mohutným finišem dokázali srovnat krok. O bodu navíc pro Východočechy rozhodl dvougólový Ugo Dobiáš, jenž proměnil rozhodující penaltu.

Extraliga juniorů, 33. kolo, sobota 20.12.2008, Metrostav Arena

Mladá Boleslav

4:5sn
0:1,0:3, 4:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 49:54 Belay, 53:00 Belay (Šimon, Milotínský), 58:37 Krejčík (Janček, Milotínský), 59:42 Krejčík (Janček) – 9:31 Dobiáš (Radil), 24:22 Kaut (Poskočil), 35:15 Bendík (Dobiáš), 35:47 Buchtele (Drtina), rozhodující samostatný nájezd Dobiáš. Rozhodčí: Horák – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:6, navíc Stoklasa (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 57. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5.
Mladá Boleslav: Hrubý – Lacika, Arazím, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Soukup – Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Jiránek.
Dynamo Pardubice: Landsman – Drtina, Krejnus, Vondráček, Beneš, Havlík, Poskočil – Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Nosek, Zavoral, Čapek, Pilař, Bendík, Kapec, Matějček.

První třetinu začali hosté aktivněji než Boleslavští, kteří po faulu Milotinského bránili první oslabení. V tom podržel domácí hráče brankář Hrubý, jenž nejprve nepustil u své pravé tyče Dobiášovu střelu z úhlu a pak také úspěšně zasáhl proti Drtinově střele od modré čáry, kterou těsně před ním tečoval Buchtele.

V 7. minutě Matějčekovu střelu Hrubý jen vyrazil, ale dojíždějící Pilař byl včas odstaven. Následně fauloval Rys a usedl na trestnou lavici. Ve vlastním oslabení domácí ujížděli dva na jednoho, po přihrávce Loskota zakončoval Janček jen do brankáře, akci ale předcházel faul na Loskota, takže domácí vytěžili alespoň vyrovnání sil na ledě.

Po hře čtyři na čtyři hráli Boleslavští krátkou přesilovku, ve které brankář Landsman Jančeka vleže vychytal. V polovině první třetiny poslal hosty do vedení Dobiáš. Po zaváhání domácí obrany na modré čáře dorazil Radilovu střelu do boleslavské sítě – 0:1.

Při další hře po čtyřech na obou stranách mířil Soukup z kruhu jen do betonu Landsmana, po něm neuspěl ani Krejčík se svou střelou mezi bruslemi Drtiny. V závěru třetiny ještě narazil nešťastně Dobiáš na mantinel boleslavského Loskota, který si poranil rameno a zápas pro něj skončil.

Ve druhém dějství byla Drtinova střela od modré čáry nepřesná, navrch ještě fauloval před bránou Čížek a daroval hostům další přesilovku. V té jim stačilo jen 32 sekund na další branku. Poskočil mířil sice jen do tyče, za záda Hrubého však puk pohodlně dorazil Kaut – 0:2.

Domácí pokusy končily většinou na brankáři Landsmanovi, nebo byly sraženy mimo tyče ještě před brankovištěm. Ve 30. minutě pálil Mikuláštík, jehož rána se znovu k pardubickému brankáři nedostala, na druhé straně neuspěl ani Buchtele, ani Drtina, jenž stál tváří v tvář Hrubému. Početní výhodu získali Boleslavští po faulu Kauta a po dalším nedovoleném zákroku Havlíka hráli 85 sekund pět na tři. Ve dvojité výhodě mířil Soukup doprostřed brány a po pár vteřinách tentýž hráč pouze do lapačky brankáře Landsmana. Ve velké šanci byl již ve hře v plném počtu na obou stranách Rys, jeho střelu stačil znovu pardubický gólman vyrazit. Jelikož domácí branku nedali, úřadovalo v Metrostav Areně hned dvakrát pravidlo „Nedáš, dostaneš!“.

Nejprve se trefil Bendík, po 32 vteřinách proměnil svůj únik ve čtvrtý gól Buchtele – 0:4.

Aby toho nebylo málo, po faulu Vilda jeli hosté trestné střílení, ve kterém byl ale proti Dobiášovi úspěšný Hrubý. Další přesilovku v závěru druhé třetiny Východočeši nevyužili.

Úvod třetí části trávili domácí především v útočné třetině. Lacika pálil od modré čáry jen do betonu Landsmana a odražený puk si rovnal bruslí na dorážku Jiránek, avšak odkrytou klec trefit nedokázal. Ve 46. minutě stál před Hrubým sám Kaut, neuspěl a ani bleskovým sražením puku rukavicí ze vzduchu a další dorážkou pátou branku nevstřelil.

Boleslavský Rys se pak z úhlu proháčkoval až před Landsmana, ale puk přes něj za čáru neprotlačil. Z otočky nebyl úspěšný ani Janček, neboť jeho pokus vyrazil brankář Moelleru betonem. Po faulech Kauta a Radila hráli domácí bez jedenácti sekund téměř dvě minuty pět na tři. Tu využil po samostatné akci Belay, když zavěsil do pravého horního rohu a Boleslavští pokračovali v klasické přesilovce – 1:4. Zbytek se jim již využít nepodařilo.

Přesně sedm minut před koncem snížil na rozdíl dvou branek znovu Belay dobře postavený u vzdálenější tyče, než stál Landsman – 2:4.

Jenže už vzápětí fauloval Soukup a zbrzdil rozjetou Boleslav. Po jeho návratu na led pokračovali domácí v dobývání pardubické brány. Velechovský mířil svou střelou jen do Dobiáše a Čížkova rána byla sražena vysoko nad branku. Svůj tým navíc podržel Hrubý, když reflexivně vyrazil Stoklasovu ránu z malé vzdálenosti.

Osmdesát tři sekund před koncem snížil bekhendovou střelou pod horní tyčku Krejčík – 3:4.

Domácí si vzali oddechový čas a osmnáct vteřin před koncem srovnal právě Krejčík, který poslal zápas do prodloužení a zároveň rozbouřil domácí střídačku – 4:4.

Následovalo pětiminutové prodloužení, které se hrálo ve čtyřech bruslařích na obou stranách. V prodloužení byl v obrovské šanci Drtina, jenž neuspěl sám před Hrubým, který si prostor mezi svými betony pohlídal. V poslední šanci byl deset sekund před koncem prodloužení Krejčík, ale střelou z otočky neuspěl a tak utkání dospělo k samostatným nájezdům.

V nájezdech začali Pardubičtí a Buchtele nedal. Domácímu Kotrbovi se blafák nepovedl a hostující Radil mířil jen do boční sítě. A ani Krejčík neposlal Boleslav do vedení. Ve třetí sérii Drtina střelou nápřahem neuspěl, domácí Janček trefil tyč! Ve čtvrté sérii se pořadí otočilo a první jel za Boleslav znovu Janček. Neuspěl. Bonusový bod pro Pardubice zařídil Dobiáš, když svůj nájezd proměnil střelou k levé tyči – 4:5.