HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
10.3.2018
Kateřina Kundertová

Junioři přestříleli Piráty a vezou tři body z Chomutova

CHOMUTOV — Jasnou převahu přetavili junioři ve výhru 5:1 v Chomutově. Mladíci Dynama tak drží postupové pozice pro vyřazovací boje. Dvěma brankami se blýskl David Syrovec, další úspěšné trefy přidali Lukáš Zukal, Michal Pochobradský a Denis Kusý.

DHL extraliga juniorů, 42. kolo, sobota 10.3.2018, Zimní stadion Chomutov

Piráti Chomutov

Dynamo Pardubice

1:5
0:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 49:24 A. Novák (Buchtela, Polák) – 28:01 Syrovec (Pochobradský), 39:36 Zukal (Dušek, Veverka), 41:47 Syrovec (Machač, Pochobradský), 57:47 Pochobradský (Machač), 58:40 Kusý (Zukal). Rozhodčí: Micka – Klouček, Svobodová. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 19:51. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Kulich, Tůma, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar.
Dynamo Pardubice: Klouček – Pražák, Žouželka, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Machala, Machač, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Zídek, Kusý.

Komentář

V první šanci zápasu stáli domácí, a to konkrétně Jakub Köver, jemuž přihrál před bránu Martin Hřebíček, pardubická jednička vytasila beton a puk zastavila. V následujících minutách si oba celky zahrály početní výhodu, ve kterých však vážněji neohrozily branku soupeře.

Ve čtrnácté minutě Vojtěch Veverka využil drobného zaváhání v obraně domácích a dostal se za ní a z levé strany namířil nad pravou šibenici Pavlátovy svatyně. Následující faul domácích mohl potrestat Dominik Dušek, jenž po křižné přihrávce trefil jenom přesunutého brankáře.

Do druhé třetiny přišli hráči domácích později, takže je hned čekalo oslabení, v tom mohl skórovat Martin Hřebíček nebo Jakub Köver, kteří ale přečíslení dva na jednoho hodně překombinovali, takže ani nevystřelili na branku. O chvíli později Chomutovští dobře začali přesilovku, když Viliamu Šeligovi a Tomáši Hajičovi chybělo k brance jenom velmi malá dávka štěstí. Závěr početní výhody však přinesl dvě chyby v rozehrávce, přičemž druhá byla potrestána – z druhé vlny přijel David Syrovec, který jenom doklepl do sítě volný puk z brankoviště – 0:1.

Po polovině utkání ujel ve vlastním oslabení Ondřej Machala, po jehož zvláštním zakončení puk zůstal někde pod Dominikem Pavlátem, sudí rozpažil a o gól se nejednalo. Po ubráněné přesilové hře hostů se do dobrého zakončení dostal Jakub Kleiner, který zamířil z levé strany jenom těsně vedle zadní tyčky. Na multimediální kostce svítilo třicet vteřin Dominik Dušek přihrál od pravého mantinelu mezi kruhy na Vojtěcha Veverku, který jenom lehkým přiťuknutím našel úplně volného Lukáše Zukala, který z hranice levého kruhu nezaváhal – 0:2.

Ve 42. Minutě se ze souboje v rohu puk dostal na Michala Pochobradského, který našel v druhém kruhu Davida Syrovce, jenž nedal Dominiku Pavlátovi žádnou šanci, jelikož trefil odkrytou část branky – 0:3. O chvíli později už to mohlo být o čtyři trefy, jenomže Vojtěch Veverka zakončoval na konci přečíslení jenom vedle branky. Před polovinou periody odehráli Chomutovští velmi dobrou přesilovku – Martin Hřebíček vyslal dělovku od modré, Tom Polák mířil mezi betony, vyraženou ránu Ondřeje Buchtely dorazil úspěšně Adam Novák, který tak ukončil chomutovské trápení – 1:3.

V závěru Piráti sáhli po power-play, což se jim nevyplatilo, jelikož Michal Machač našel ve středovém kruhu vyhozený puk a posunul na Michala Pochobradského, jenž definitivně rozhodl do prázdné branky – 1:4. Finální podobu dal skóre v 59. Minutě Denis Kusý, jenž se dostal k puku v levém kruhu, odkud rozezvučel vzdálenější tyčku a skóroval – 1:5.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „První třetina byla z naší strany docela slušná, byla minimálně vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Tím, jak jsme ztratili šanci na postup do závěrečných bojů, máme výpadky. Jakmile dostaneme gól, srazí nás to. Už nemáme vnitřní sílu nebo morálku, abychom zápasy otáčeli, což nás s kolegou mrzí a vadí nám to. Děláme všechno proto, abychom to změnili, ale je to v hráčích. Věřili jsem, že už jsem v nich podvědomí, ctižádost a soutěživost definitivně nějak upevnili, ale teď v závěru ligy, když soupeř využije nějakou naši chybu nebo nekázeň a případně dá gól, tým nepracuje tak, jak by měl v téhle úrovni a kvalitě soupeřů. Zápasy zbytečně ztrácíme, což je škoda, protože místo toho, aby si to kluci užili, jelikož řadě z nich končí kariéra, mají hlavu dolu a než se nastartují, stojí nás to čas i výsledek. Tenhle tým měl potenciál na víc, i když dvojce Ouřada–Chlán nám v kombinaci hodně chybí. Produktivita, která nám kolísá od nula po pět až šest branek, se tím ještě snížila. Kádr není tak široký, abychom je kvalitně nahradili, ale to je zase špatné vysvědčení pro hráče, kteří dostanou šanci a nevyužijí ji. Je na místě, dát v závěru šanci mladším klukům a připravit je na další sezonu.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že to byl jednoznačný zápas. Měli jsme asi daleko větší touhu po vítězství. Chomutov na to, kolik má bodů, už působí odevzdaněji. My jsme si to vyloženě mohli prohrát jenom sami nějakou nedisciplinovaností, což se naštěstí nestalo. Zaslouženě jsem vyhráli a kluci podali slušný výkon.“