25.9.2021

Junioři konečně slaví! Zvítězili na ledě Zlína

Zlín – Junioři Dynama Pardubice po čtyřech porážkách v řadě konečně zvítězili. Především díky skvělé druhé třetině vyhráli na ledě Zlína 6:3 a připsali si druhou výhru v sezoně. Dvě branky vstřelil Kale Costa, gólem a třemi asistencemi se blýskl Michal Rouha.

Extraliga juniorů, 6. kolo, sobota 25.9.2021, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

3:6
2:1, 0:3, 1:2
Branky a nahrávky: 03:54 Frömel (Chludil, Luža), 16:57 Chludil (Luža, Ramert), 40:39 Luža (Talafa, Chludil) – 10:03 Lichtag (Rouha, Costa), 22:36 Costa (Rouha), 27:21 Costa (Rouha, Lichtag), 31:23 Herčík (Kaplan, Chabada), 49:16 Formánek (Kaplan, Tvrdík), 57:57 Rouha (Lichtag, Kubíček). Rozhodčí: Vaněk – Gebauer, Peluha. Diváci: 176. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.
Berani Zlín: Šarman (Synek) – Talafa, Nábělek, Kunst, Riedl, Burian, Mikulík, Kráčalík – Chludil, Luža, Frömel, Ramert, Dědek, Masař, Laciga, Martinec, Tomeček, Handl.
Dynamo Pardubice: Borovička – Tvrdík, Chabada, Kubíček, Nedelka, Koudelka, Kaštánek – Rouha, Costa, Lichtag, Kaplan, Formánek, Herčík, Paleček, Šťastný, Kloz, Štetka, Pavlata.

Pardubičtí junioři na ledě Zlína nezačali ideálně. Již po čtyřech minutách otevřeli Berani skóre, když se po pěkné kombinaci prosadil Šimon Frömel – 1:0. Na odpověď Dynama se ale dlouho nečekalo, o pár minut později zakončil kapitán Jakub Lichtag po přihrávce Michala Rouhy do prázdné klece a bylo srovnáno – 1:1. Domácí se ještě v první části do vedení vrátili. Nejprve ubránili přesilovou hru Východočechů a krátce po jejím skončení skóroval z úniku Lukáš Chludil – 2:1.

Druhá třetina patřila jednoznačně Pardubicím. Hned v její třetí minutě znovu našel Michal Rouha přesně svého spoluhráče Kalea Costu, a ten nedal domácímu brankáři šanci – 2:2. Dynamo poté mělo možnost dvou přesilovek, ani jednu z nich ale nevyužilo. Přesto se hostující tým radoval, když Kale Costa využil zaváhání v domácí defenzivě a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení – 2:3. Povedenou pardubickou dvacetiminutovku uzavřel gólem Daniel Herčík a zvýšil na 2:4.

Vstup do třetí části naopak svěřencům Jiřího Malinského vůbec nevyšel. Hned po půl minutě Zlín získal výhodu přesilové hry a bleskově ji využil, prosadil se Dominik Luža – 3:4. Více už toho ale domácí tým nezvládl, naopak, radovalo se Dynamo. Nejprve uklidnil svůj tým a zvýšil na rozdíl dvou branek František Formánek – 3:5. Poslední branku vstřelil do odkryté klece dvě minuty před koncem Michal Rouha a bylo definitivně rozhodnuto. Junioři Dynama zvítězili na ledě Zlína 6:3 a po čtyřech porážkách v řadě konečně zvítězili.