26.12.2021

I přes dvoubrankové vedení bere Dynamo jen bod

Na druhý sváteční den nebudou hokejisté Pardubic vzpomínat v dobrém. Dynamo v domácím souboji sice po efektivní první třetině vedlo nad Vítkovicemi po brankách Roberta Kousala a Patrika Poulíčka již 2:0, stejně jako v duelu s Kometou ale tento náskok ztratilo. Ve zbylých dvou periodách se ostravským hokejistům povedlo vyrovnat a v následných nájezdech Ridera otočila zápas ve svůj prospěch. Na Pardubice tak z dobře rozehraného duelu připadl jen jeden bod.

Tipsport extraliga, 35. kolo, neděle 26.12.2021, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

2:3sn
2:0, 0:1, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:08 Kousal (Mikuš; 5/5), 14:11 Poulíček (Košťálek, Říčka; 5/5) – 27:25 Polák (Bukarts; 5/5), 49:24 Plášil (Lakatoš, Hruška; 5/5), 65:00 Marosz. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Lederer, Rožánek. Diváci: 1000. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 28:28 (13:9, 9:13, 4:4). Zblokované střely: 26:14. Hity: 2:8. Vhazování: 33:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Vála, Košťálek, Kolář, Robertson, Zdráhal – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Poulíček, Cienciala – Hecl, Paulovič, Blümel – Anděl, Roman, Rohlík.
Vítkovice: Stezka – Solovyev, Polák, Plášil, Stehlík, Koch, Kovář, Gewiese – Krenželok, Hruška, Lakatoš – Dej, Lindberg, Bukarts – Marosz, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Fridrich.

Opatrný úvod štěpánského utkání rozsekla až pardubická akce na začátku první třetiny. Dynamo se po zisku kotouče ve středním pásmu dostalo do rychlého protiútoku ve třech proti jednomu, Robert Kousal si velmi šikovně narazil s Jurajem Mikušem a na zadní tyči již jen pohodlně zakončil, čímž poprvé překonal Stezku a otevřel skóre zápasu ve prospěch Pardubic – 1:0!

Ostravané se v průběhu první třetiny snažili na úvodní branku třetího týmu extraligové tabulky odpovědět, jenže v největší příležitosti byl Lotyš Bukarts od puku včas odstaven. A tak udeřilo v patnácté minutě na straně druhé. Košťálek velmi rychle dostal puk na Patrika Poulíčka a ten svižným zakončením podruhé potěšil fanoušky Dynama – 2:0! Do konce úvodního dějství mohl udeřit ještě Lukáš Anděl, ale jeho šance v samotném závěru se již neujala.

Ve druhé třetině se však vítkovická Ridera vrátila do hry. Roberts Bukarts dostal ve 28. minutě dost času za brankou na to, aby připravil kotouč pro Romana Poláka a zadák se zkušenostmi z NHL bleskurychle prostřelil Milana Kloučka 2:1. V dalším průběhu prostřední dvacetiminutovky již branka nepadla, několik slušných příležitostí ale bylo na obou stranách. V dresu Dynama neuspěli Poulíček s Camarou, pro které byla branka Vítkovic malá, na druhé straně Jana Hrušku vychytal pozorný Klouček.

Drobná střelecká převaha hostujícího týmu pokračovala v enteria areně i v průběhu třetí třetiny, Brankář Klouček držel těsný náskok Dynama až do 50. minuty, kdy se Vítkovicím povedlo vyrovnat. V útočné třetině se nejlépe zorientoval vítkovický Karel Plášil, jenž z otočky prostřelil Kloučka a poslal tím zápas do prodloužení 2:2.

Ani převaha v nastaveném čase rozhodnutí nepřinesla, komu připadne bonusový bod tak musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich se za Pardubice jako jediný prosadil Matej Paulovič, Vítkovice překonaly Kloučka hned třikrát a po vítězném nájezdu Rostislava Marosze vezou domů vítězství 3:2!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):„První třetina byla sice výsledkově dobrá, herně se mi nelíbila. Útočníci dneska podali velice průměrný výkon – nebyli ochotní jít před bránu, nebyli schopni uhrát nějaký souboj jeden na jednoho, do přečíslení se nám dneska nechtělo. Přehrávali jsme situace, kdy jsme volili nesmyslné nahrávky. Dva zápasy za sebou jsme ztratili vedení 2:0 a to se nám prostě nesmí stávat. Budeme muset udělat nějaké změny, protože takhle se hrát nedá.“

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera):„Mně se určitě hodnotí dobře takový zápas, když získáte dva body, které nevypadaly, že bychom mohli ze začátku získat. V první třetině jsme měli ze soupeře zbytečný respekt, nestíhali jsme v soubojích, byli jsme pomalí. Pardubice byly jasně lepší, získaly komfortní vedení 2:0, ale musím pochválit kluky, že nesložili zbraně, jeli naplno až do konce. Museli jsme měnit i sestavu, protože se nám zranili hráči na rozbruslení. Srdcem jsme to dotáhli do prodloužení, kde jsme zvolili jinou taktiku než minulé zápasy. Dali jsme tam dva obránce a jednoho útočníka, což neděláme, ale nám se ty prodloužení, které jsme prohráli, nepovedly. Takhle jsme rozhodli a věřili jsme na nájezdy. Jsme hrozně spokojení, hráčům děkuji za skvělou práci, i když to bylo někdy se štěstím, ale to k hokeji patří.“