25.2.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Hattrick Filipa Stoklasy zničil odpor znojemských juniorů

PARDUBICE — Čtvrtou výhru v řadě si připsali extraligoví junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti doma porazili Znojmo 4:1. Třemi brankami se v utkání blýskl zkušený útočník Filip Stoklasa. Pardubičtí mladíci tímto vítězstvím posílili své postavení v boji o play off.

Extraliga juniorů, 40. kolo, sobota 25.2.2012, ČEZ Arena Pardubice

Znojmo

4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 29:16 Stoklasa (Půhoný, Moučka), 34:40 Zdráhal (Stoklasa, Půhoný), 55:46 Stoklasa (Půhoný, J. Moučka), 57:55 Stoklasa (Beneš) – 35:44 Zika (Telesz). Rozhodčí: Veinfurter – Kis, Prchal. Vyloučení: 8:7, navíc Starý (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Horáček – Beneš, Havlík, Starý, Škvor, Zdráhal – Březina, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Poulíček, Půhoný, Stoklasa, Tomín, Vachutka, Vlček, Zrůst.
Znojmo: Helešic – Hobza, Kovář, Kún, Latner, Pražák, Šťáva, Tichý – Horák, Horváth, Kastner, Mikulášek, Nováček, Pelikán, Špaček, Telesz, Zika.

Aktivněji začali junioři ze Znojma. Hned ve 2. minutě po svižné akci v útočné třetině zachránila Pardubice od inkasované branky tyč Horáčkovy klece. Za další minutu zase nedokázal před pardubickou brankou zakončit tísněný Lukáš Nováček.

Poté dostali výhodu první přesilové hry domácí, ale opět hrozilo Znojmo. Ve vlastním oslabení se ke kotouči dostal již zmíněný Lukáš Nováček a uháněl na pardubického brankáře, ten byl ale pozorný a pokračovalo se tak za stavu 0:0.

V dalších minutách o sobě dávaly vědět také Pardubice. Na poslední chvíli znojemský brankář Helešic reagoval na ostrý příklep Jana Zdráhala od modré čáry. V další vážnější šanci Pardubic to byla pro změnu tyč, co zabránila Zrůstově střele ze strany v cestě do branky.

V prostřední třetině se pokračovalo v aktivní hře na obou stranách. Jako první hrozili opět hosté. Michal Telesz se efektní a zároveň efektivní kličkou zbavil obránce a uháněl na Horáčka, pardubický brankář ale vše zažehnal. V další chvíli to byl opět Martin Horáček, kdo se zaskvěl proti Mikuláškově tvrdé ráně příklepem z mezikruží.

Ke slovu se potom dostaly Pardubice a byl z toho první gól dnešního utkání. V útočné třetině se po sérii přihrávek do puku opřel Filip Stoklasa, který načal svůj třígólový večer, a Helešic kapituloval – 1:0.

O pár chvil později přišla série několika vyloučení, z nichž vyplynula přesilovka čtyři na tři pro Pardubice a domácí ji využili. Na modré se napřáhl Jan Zdráhal a bylo to 2:0.

Hosté se ale nevzdali a za pár chvil snížili. Jiří Tichý uháněl na Horáčka, odražený kotouč si svezl za branku, odkud jej předložil Jakubu Zikovi a ten neměl problém – 2:1.

Do poslední části vstoupily Pardubice s cílem udržet vedení na své straně. Zprvu se ještě hnaly do útoku, velikou šanci měl Daniel Vachutka, ale z mezikruží netrefil prázdnou branku. Potom ale svou hru založily na pečlivé obraně a do ničeho vážnějšího se nepouštěly.

Zato Znojmo se tlačilo do útoku a snažilo se vyrovnat. To by ale dnes v pardubické brance nesměl stát Martin Horáček, který všechny jejich akce řešil s bravurou a sklízel od diváků jeden potlesk za druhým.

Pardubice se v závěru jen ojediněle vydávaly do útoku. Jeden takový založila hned trojice domácích a hned z toho byla třetí branka. V útočném pásmu ordinovala trojice Jaroslav Moučka, Jiří Půhoný s Filipem Stoklasou a poslední jmenovaný zakončil přesně – 3:1!

Hosté si potom vyžádali oddechový čas a nechali Helešice na střídačce. Toho ovšem využil kdo jiný než Filip Stoklasa a v čase 57:55 střelou do prázdné branky završil svůj hattrick a zároveň také gólový účet utkání – 4:1.