26.11.2006

HC Moeller neponechal nic náhodě

AKTUALIZOVÁNO O ZÁPIS O UTKÁNÍ, FOTOGALERII A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Pohodový zápas. HC Moeller Pardubice vstoupil do druhého poločasu základní části O2 extraligy ledního hokeje vítězstvím nad Vsetínem. Dvě branky HC Moeller vstřelil Zdeněk Ondřej, další dvě úspěšné trefy po vzájemných spolupracích přidali Petr Koukal a Jan Čaloun. V extraligové brance se poprvé ve své kariéře objevil od první minuty Vladislav Koutský, jenž mohl po zápase mít radost z čistého konta po jasném a zaslouženém vítězství 4:0.

O2 extraliga, 27. kolo, neděle 26.11.2006, ČEZ Arena Pardubice

Vsetín

4:0
2:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3:57 Koukal (Čaloun), 15:23 Ondřej (Tvrdík), 44:18 Ondřej (Hlinka), 45:54 Čaloun (Koukal). Rozhodčí: Polák – Čech, Chytil. Vyloučení: 10:10 navíc Snopek (Pardubice) a Berzinš (Vsetín) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 8174. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Koutský – Snopek, Čech, Šeda, Havíř, Čáslava, Linhart, Koma – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Blažek – Ondřej, Tvrdík, Pivko – Kolář, Koukal, Starý (41. Mrázek). Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vsetín: Vehviläinen – Kučný, Šmach, Bobček, Galvinš, Bolf, Balčík, Horák, Ostrčil – Demel, Stantien, Květoň – Rob, Berzinš, Dubec – Sakrajda, Sabol, Grill – Kraus, Podešva, Hrňa. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Petr Koukal otevřel účet zápasu

V pardubické brance se objevil poprvé v extraligové kariéře od první minuty Vladislav Koutský, na střídačce zůstala jednička – Ján Lašák. V první třetině měl podle počtu střel více práce domácí strážce třech tyčí, do vyloženějších příležitostí se ale dostával HC Moeller.

Hned na počátku druhé minuty byl za naražení zezadu vyloučen hostující útočník Armands Berzinš, který za tento prohřešek obdržel navíc desetiminutový osobní trest. Moeller výhodu nevyužil, dočkal se až poté, co v čase 3:44 rozhodčí Polák poslal na trestnou lavici Marka Dubce za podražení. Výhodu využil už po třinácti vteřinách Petr Koukal, který dostal parádní přihrávku od Jana Čalouna z rohu a střelou z voleje pod víko překonal Sima Vehviläinena – 1:0.

V 5. minutě se fanoušci opět radovali. Po střele Jana Čalouna oslavovali druhé dobytí vsetínské branky, najednou zhasla světla a Simo Vehviläinen byl řádně osvícen, jakoby byl překonán. Rozhodčí Polák ale jel celou situaci konzultovat se svým kolegou u videa, jenž ale nenašel důvody ke změně stavu.

První třetina nenabídla nějak extra napínavou podívanou. A tak další šance, která stála za zaznamenání, se zrodila až v 15. minutě. Vsetínský útočník Petr Sakrajda se dostal až k Vladislavu Koutskému, ale nedokázal propasírovat kotouč pod ním.

A tak udeřilo na opačné straně. Střelu Michala Tvrdíka po odrazu od vsetínského gólmana tenisovým úderem poslal za finského gólmana Zdeněk Ondřej – 2:0.

Největší šance v zeleném dresu měl v poslední minutě prvního dějství Marek Grill. Souboj s Vladislavem Koutským z bezprostřední blízkosti ale prohrál. První jeho střela trefila pardubického gólmana, dorážka šla příliš vysoko.

Přesilovky pět na tři zůstaly nevyužity

Druhé dějství nabídlo sotva extraligovou podívanou. Domácí hokejisté se už tolik netlačili do útoku, hostující mužstvo zase naráželo na poměrně konsolidovanou defenzívu Moelleru.

Pardubice měly hned zkraje prostřední části partie výhodu téměř dvouminutové převahy pět na tři. Ale „hra na Sýkoru“, k úspěchu nevedla. Pardubický ostrostřelec vypálil snad pětkrát, ale žádná ze střel neskončila ve vsetínské kleci.

Na druhé straně zavzdechl hlouček vsetínských fanoušků po akci Tomáše Demela ve 29. minutě. Ten si najel až k Vladislavu Koutskému, ale byl tísněn Janem Snopkem, jenž mu znemožnil zakončit.

Pak byli postupně vyloučeni domácí Martin Čech a Miroslav Hlinka a Vsetínská hokejová měla výhodu téměř minuty převahy dvou mužů na ledové ploše. Při ní stála za zmínku rána Jiřího Kučného od modré čáry, kterou pardubický gólman vytěsnil maskou. Do pěkné příležitosti si ještě najel Luboš Rob, ale jeho pokus lapil Vladislav Koutský.

Za zaznamenání ve druhé polovině prostřední třetiny už jen stála dvě špatná střídání vsetínských hokejistů v jejím závěru. Oba tresty šel odpykat David Květoň.

Zdeněk Ondřej a Jan Čaloun uťali vsetínskou snahu

Pardubičtí hokejisté zcela rozhodli zápas na počátku závěrečného dílu. Ve 45. minutě zavezl kotouč do pásma Miroslav Hlinka, počkal si na vhodný okamžik pro nahrávku na Zdeňka Ondřeje, který jeho trpělivost odměnil gólovou střelou – 3:0.

Ještě veseleji bylo na pardubickém stadionu o minutu a půl později po úniku Petra Koukala. Štírek sice Vehviläinena nepřekonal, ale pak zpoza branky vrátil puk mezi kruhy na najetého Jana Čalouna, jenž prokázal své kanonýrské schopnosti – 4:0.

Vsetín pak mohl pokazit čisté konto Vladislavu Koutskému ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách a pak třetí v závěru, ale pardubický brankář si nenechal pokazit radost a jistými zákroky dovedl Moeller k pohodové výhře.