30.9.2022

Gromadzki pomohl hattrickem, junioři vyhráli ve Zlíně

Junioři Dynama po domácím vítězství v prodloužení nad Třincem chtěli navázat na vzrůstající výkonnost na ledě Zlína. A byl to důležitý zápas, protože před střetnutím měly oba týmy stejný počet bodů. Z vítězství se nakonec mohly radovat Pardubice, kterým ke třem bodům výrazně pomohl Adrian Gromadzki, který zaznamenal hattrick.

Extraliga juniorů, 9. kolo, pátek 30.9.2022, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

3:5
0:0, 1:2, 2:3
Branky a nahrávky: 37:11 Chludil (Frömel, Heš; 5/5), 47:17 Marek (Ramert, Burian; 5/4), 53:44 Frömel (Burian, Laciga; 5/4) – 33:45 Gromadzki (Fiala; 5/5), 39:23 Chabada (Tomas, Gromadzki; 5/5), 40:40 Kloz (Tomas; 5/5), 47:48 Gromadzki (Švec, Sydorenko; 5/5), 59:48 Gromadzki (Sydorenko; 5/5). Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Komínek, Viskot. Diváci: 48. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
Berani Zlín: Synek (Málek) – Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Kaláč, Holba, Dědek, Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert, Babulík.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Tomas, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Hostující Dynamo začalo zápas proti Zlínu aktivněji, po střelách Tomase a Kloze musel Synek vytáhnout zákrok. Aktivní hra vyústila také v první početní výhodu, kterou ale Pardubice nezužitkovaly. Do šance se dále dostal Novotný, kterého trefil po nahození Kloze puk a brankář Zlína měl těžkou práci, nakonec puk ukryl. Ani napodruhé nebyl úspěšný Radek Tomas, když na hranici brankoviště promáchl letící kotouč. V gólové příležitosti se ovšem objevili i domácí Berani, Dědek svojí akcí rozhodil pardubickou obranu, ale puk zázrakem neskončil za brankovou čárou.

Adrian Gromadzki využil přečíslení dvou proti jednomu střelou, která byla zablokována. Na druhé straně si pohotově vytvořil pozici ke střele Šimon Frömel, Matěcha byl proti jeho střele připraven. Ve 27. minutě si ale pardubická defenzíva nepočínala příliš dobře, když nechala Martina Holbu vystřelit nepokrytého z mezikruží, jeho střela ale letěla doprostřed brány a Matěcha chytil puk do výstroje. Proti Tvrdíkově střele od modré Synek zasahuje a vyráží puk do rohu hřiště. Do vedení dostal Dynamo Adrian Gromadzki, který úspěšně dorazil puk za Synka – 0:1. Domácí Zlín ovšem ve 38. minutě ještě srovnal, když v úniku překonal střelou mezi betony Matěchu Lukáš Chludil – 1:1. Jenže srovnaný stav netrval příliš dlouho, protože si Pardubice vzaly své vedení zpět půl minutu před koncem druhé části, Tomas přenechal puk Ondřeji Chabadovi, který střílí druhý gól – 1:2.

Dynamu vyšel skvěle nástup do třetí třetiny a navýšilo své vedení na dvě branky. Synka vyhnal z brány Matěj Kloz, který zakončil střelou po přechodu modré čáry – 1:3. A mohlo být ještě lépe, Tomas se na kruhu uvolnil a puk se otřel o tyč. Po vyloučení Štetky Zlín snižuje a dostává se zpět do hry. Hned po vhazování dostal puk do brány Richard Marek – 2:3. Za dalších 31 vteřin si bere ztracenou branku Dynamo zpět. Důraz Adriana Gromadzkého v předbrankovém prostoru se vyplatil a může se radovat ze své druhé trefy – 2:4. Další nedisciplinovanost pardubických juniorů pramenila v trest a snižující gól. U levého mantinelu si připravil kotouč Šimon Frömel a nechytatelně trefil do horního rohu Matěchovy brány – 3:4. Do prázdné brány završil hattrickem výborný výkon Adrian Gromadzki – 3:5.