12.9.2021

Famózní obrat! Pardubice vezou tři body z Mladé Boleslavi

Ve druhém kole zavítalo Dynamo na led do Mladé Boleslavi, kde naposledy vyhrálo v prosinci 2015. Ani tentokrát to s Pardubicemi nevypadalo úplně růžově, hosté si však na třetí třetinu přichystali dech beroucí obrat. Vybojovali cennou výhru 4:3 a po druhém kole mají na kontě plných šest bodů!

Tipsport extraliga, 2. kolo, neděle 12.9.2021, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:4
1:1, 2:0, 0:3
Branky a nahrávky: 18:28 Najman (Kousal, Kelemen), 21:36 Kotala (Pýcha, Raška), 36:28 Kousal (Kotala, Pýcha) – 00:39 Paulovič (Košťálek), 45:10 Cienciala (Košťálek), 48:17 Paulovič (Robertson, Rohlík), 55:52 Cienciala (Říčka). Rozhodčí: Lacina, Veselý – Zíka, Šimánek. Diváci: 2763. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:25 (16:7, 14:7, 2:11). Zblokované střely: 10:8. Hity: 4:4. Vhazování: 32:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Mladá Boleslav: Růžička – Bernad, Ševc, Pýcha, Jánošík, Moravec, Pláněk, Šidlík – Lunter, Raška, Šťastný – Kelemen, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bicevskis, Stránský.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Paulovič, Camara – Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

Do zápasu vstoupily Pardubice fantasticky! Matej Paulovič si vyměnil kotouč s Janem Košťálkem, nabruslil si do ideální střelecké pozice a dostal kotouč naservírován před prázdnou branku. Po 39 vteřinách vedlo Dynamo 1:0! Poté Pardubice přežily první oslabení, krátce na to se dostal do velké šance Valentin Claireaux.

V pardubické přesilové hře nebezpečně pálili Mikuš, Camara a Kousal. Ani jeden však Růžičku v brance nepřekonal. Poté se přihlásil o slovo Adam Musil, jenž trefil tyč. Následně vzali otěže do rukou domácí, Dominika Frodla minutu a půl před koncem třetiny překonal Ondřej Najman kličkou do bekhendu – 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Jak se povedl Dynamu vstup do první periody, nevydařil se vstup do druhé. Vyloučení Juraje Mikuše potrestal Jakub Kotala, který se dostal k odraženému kotouči – 1:2. V polovině zápasu se do velké příležitosti dostal Dufek, ale Frodl ho dokázal vychytat. Jenže Pardubice pustily Mladou Boleslav do další přesilovky, ve které se právě Jan Dufek prosadil – 1:3. Za tohoto stavu skončila druhá perioda.

Jenže Dynamo nakoply do třetí třetiny motory a vyhrálo ji 3:0! Nejprve snížil David Cienciala, který se dostal k puku po dobré práci Adama Musila – 2:3! Krátce na to bylo vyrovnáno ve chvíli, kdy se úplně osamocený nacházel před brankou domácích Matej Paulovič, který překonal Růžičku, nádhernou přihrávkou se prezentoval Dennis Robertson. O vítěznou branku se v přesilovce v čase 55:52 postaral David Cienciala, který si našel odražený kotouč, jenž nejprve nahrával na svého spoluhráče – 3:4.

Zápas rozdílných třetin tak nakonec Pardubice zvládly a z Mladé Boleslavi si odvezly tři body! Jako další v úterý čeká na Dynamo na domácím ledě pražská Sparta.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dali jsme rychlý gól, který nám asi paradoxně ublížil, protože nás spíše uspal. Dvě třetiny byla Boleslav lepší, měla lepší pohyb, byla daleko lepší v osobních soubojích, s čímž jsme měli obrovské problémy. Přehrávali nás, a tak jsme do třetí třetiny udělali změny v útočných formacích. Třetí třetina byla z naší strany taková, jakou bychom si představovali. Nevím, jestli Boleslavi nedošly síly, těžko říct. Tento obrat je super pro tým, ukázali jsme charakter a dokázali stav 1:3 otočit.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Samozřejmě první dvě třetiny, kdy mužstvo hrálo velmi dobře, byly dobré. Mužstvo nezlomil první rychlý gól. Třetí třetina se hodnotí hůř, protože my jsme se ani nedostali do hry. Udělali jsme zbytečné, úplně jasné fauly v útočném pásmu. Byli jsme hloupí a byli jsme za to správně potrestaní.“