20.10.2023

Dynamo zůstává doma stále neporažené! Zdolalo Oceláře

Pardubice dotáhly i šesté domácí extraligové utkání do vítězného konce, souboj s Třincem nakonec rozhodly v prodloužení. Na vítězství se výrazně podílel nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Lukáš Radil, jenž byl u všech čtyř branek, jednu vstřelil a na další tři nahrál.

Tipsport extraliga, 12. kolo, pátek 20.10.2023, Pardubice, enteria arena

4:3p
2:0, 1:1, 0:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 03:53 Radil (Kousal, Zohorna; 5/5), 14:12 Vála (Kousal, Radil; 5/5), 27:35 Čerešňák (Radil; 5/4), 63:31 Poulíček (Radil; 3/3) – 20:38 Růžička (Polášek; 5/5), 42:58 Pánik (Růžička; 5/5), 43:48 Kurovský (Smith, Hudáček; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Bohuněk, Klouček. Diváci: 9982. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:24 (11:4, 4:9, 6:8). Zblokované střely: 23:12. Hity: 9:8. Vhazování: 41:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Kaut, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Pochobradský – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Polášek, Jeřábek, Nedomlel, Adámek, Kundrátek – Pánik, Voženílek, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Walega – Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský.

Pardubický trenérský štáb vrátil sestavu po utkání Ligy mistrů v Belfastu zpět do stejné podoby, ve které byla v posledním extraligovém klání na ledě Karlových Varů, kde Dynamo slavilo výhru 3:0. Východočeši potěšili zaplněnou enteria arenu parádním vstupem do zápasu, vedení se ujali již ve 4. minutě. Domácí dokázali potrestat chybu soupeře v při rozehrávce, kterou vystihl Zohorna, jenž nabídl kotouč Kousalovi, jeho zakončení ještě nebylo gólové, ale následná dorážka Lukáše Radila už ano – 1:0. Dynamo mohlo rychle přidat další branku, početní výhodu však nedokázalo zužitkovat. Nadějnou šanci si vypracoval po vyhraném souboji v útočném rohu Hyka, trefil ale pouze Kacetlův beton. O chvíli později už se ale pardubická hala podruhé radovala, po nahrávce od Kousala na modrou čáru vypálil přesně do horního rohu branky Ondřej Vála – 2:0.

Dynamo hned v první minutě druhé části chybovalo v obraně a Oceláři to dokázali potrestat, po dobré přihrávce od Poláška překonal brankáře Willa nadvakrát Martin Růžička – 2:1. Ve 28. minutě si domácí vzali dvoubrankové vedení zpět rychle využitou početní výhodou, Peter Čerešňák dostal nabito na modrou čáru od Radila a perfektně zamířil do vzdálenějšího horního rohu – 3:1. I nadále nabízel duel celou řadu osobních soubojů a šarvátek, po jedné z potyček před bránou byl vyloučen Sedlák, Dynamo ale oslabení ustálo.

Svěřenci Václava Varadi vstupovali do třetí třetiny s cílem udržet nadějné dvoubrankové vedení, jenže Oceláři v prvních minutách třetí dvacetiminutovky vstřelily dvě slepené branky a rázem bylo vše otevřené. Ve 43. minutě si chtěl Will dojet pro kotouč za bránu, Růžička to ale stihl dříve a rychle poslal kotouč na Richarda Pánika, jenž trefil odkrytou branku – 3:2. O minutu později vyslal tvrdou ránu na bránu obránce Smith, jeho pokus úspěšně tečoval mezi tři tyče Daniel Kurovský. Tento gól ještě poměrně dlouho konzultovali rozhodčí s videorozhodčím, nakonec ukázali do středového kruhu – 3:3. Východočeši měli možnosti překlopit výsledek zpět na svou stranu, dvakrát však ve slibné šanci neuspěl Kaut a v poslední minutě mohl vše rozseknout Říčka, tomu ve skórování zamezil dobrým zákrokem Kacetl.

A tak o svém vítězství rozhodly Pardubice až v prodloužení, kdy nejprve přečkaly velkou šanci Ocelářů a hned poté při přečíslení dvou na jednoho vzal zodpovědnost na sebe Patrik Poulíček a rozradostnil fanoušky střelou na bližší tyč – 4:3.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „První třetina se mi z našeho pohledu líbila. Vstoupili jsme do toho dobře, dali jsme dvě branky. Mohli jsme dát i na 3:0, kdy se nám ale nepodařilo zakončit do prázdné branky. Ve druhé třetině jsme si vzali inkasovanou brankou momentum. V podstatě všechny branky, co jsme dnes inkasovali, jsme soupeři darovali. I když ta hra byla vyrovnaná, my jsme to opravdu odmakali. Je těžké hrát proti soupeři, který hraje delší dobu pospolu a ví, co obnáší vyhrávat a zdolat všechny soupeře. My jsme moc rádi za dva body, které dnes k našemu výkonu, myslím, patřily. Byli jsme o chloupek lepší. Pro nás je to ponaučení, že musíme hrát šedesát minut. Jenom tak můžeme soupeře porážet, bez toho se body nebudou kumulovat.“