14.1.2020

Dynamo zlomilo sérii porážek, Olomouc udolalo po nájezdech

Pardubice – Ve 44. kole Pardubice na svém domácím ledě v enteria areně přivítaly Olomouc. V zápase otočily skóre, ale vedení v základní hrací době neudržely. Došlo až na nájezdy, ze kterých si bonusový bod odneslo domácí Dynamo zásluhou Vladimíra Svačiny. Pardubice tak ukončily sérii porážek a přiblížily se předposlednímu Litvínovu.

Tipsport extraliga, 44. kolo, úterý 14.1.2020, enteria arena

Olomouc

1:1, 1:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 15:21 Látal (Poulíček, Kolář; 5/5), 31:00 Svačina (Tybor, Kousal 5/4), rozhodující nájezd Svačina - 8:44 Nahodil (Musil, Dujsík; 5/4), 32:59 Skladaný (Olesz, 5/5). Rozhodčí: Pešina, Horák – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 4517. Střely na branku: 25:24 (8:10, 8:7, 5:5 - 5:2). Zblokované střely: 12:9. Hity: 9:11. Vhazování: 38:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2 Hráči utkání: Martin Látal - Lukáš Nahodil.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Ivan, Voráček, Holland, Oliva – Svačina, Kousal, Tybor – Paulovič, Harju, Machala – Látal, Poulíček, Kindl – Kusý, Matýs, Blümel.
Olomouc: Lukáš – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Káňa, Knotek, Olesz – Laš, Vodný, Skladaný.

Na zápas proti Olomouci si Pardubice od začátku věřily. Domácí Dynamo začalo poněkud aktivněji, dostávalo se více do šancí a k zakončení, avšak hostující brankář Lukáš všechny projektily, mířené jeho směrem, zneškodnil. V deváté minutě byl poslán na trestnou lavici domácí obránce Jan Kolář. Olomouc svoji přesilovou hru dokázala využít. Hned po 23 sekundách se prosadil Lukáš Nahodil a otevřel tak stav utkání - 0:1. Velkou příležitost měl ve třinácté minutě domácí útočník Radoslav Tybor, jeho osamocenou střelu z mezikruží však hostující brankář za svá záda nepustil. V šestnácté minutě po rychlém přechodu do útočného pásma se prosadil střelou zblízka Martin Látal a dorovnal tak jednobrankový náskok soupeře - 1:1.

Druhá třetina začala poněkud klidněji, na obou stranách docházelo k několika nepřesnostem. Ve 28. minutě měli domácí velkou příležitost, když krásnou individuální akci předvedl Kousal, ale jeho ránu Lukáš uklidil za bránu. V polovině druhé třetiny jsme mohli vidět ostrý faul od hostujícího Knotka, po kterém na zemi zůstal Radoslav Tybor. Ten naštěstí na střídačku odjel po svých. V jedenácté minutě druhé třetiny využil přesilovou hru Vladimír Svačina, jeho gól musel přezkoumat i videorozhodčí, který gól potvrdil - 2:1. O tři minuty později ale skóroval hostující František Skladaný, který z mezikruží poslal puk nad Kantorovu lapačku - 2:2. Velkou šanci ke konci utkání měl domácí Radoslav Tybor, ten dostal puk před odkrytou bránu, ale jeho hokejku mu stihl zblokovat hostující obránce.

Na začátku posledního dějství se nechal vyloučit Robert Kousal a Dynamo tak šlo do druhého oslabení v zápase. To domácí zvládli fantasticky, poté ale před jejich brankou nastal zmatek a Dynamo zachraňovala až tyč za Kantorovými zády. Domácí si díky nepozornosti hostujícího týmu zahráli pět minut před koncem poslední třetiny přesilovou hru. Pardubice sice měly obrovskou šanci, ale hostující Lukáš je k vedení nepustil.
V prodloužení si Pardubice zahrály dokonce dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázaly zužitkovat a tak se šlo na samostatné nájezdy, ze kterých si bod navíc odnesli domácí po posledním gólu Vladimíra Svačiny - 3:2.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „My bereme dva body, ale příliš spokojení nejsme. Nálada ani na jedné straně není ideální. Doufali jsme, že když jsme dali na 2:1, tak jsme mysleli na to, že přidáme i třetí gól a tím zápas rozhodneme. Leží na nás deka, což je dlouhodobá záležitost, na které se snažíme pracovat. Máme za sebou první dvoubodový zápas s výhrou v nájezdech, s hrou však spokojeni být nemůžeme. Pracujeme dál, pracujeme dál, pracujeme dál. Rád bych vyzdvihl práci Roberta Kousala, jehož návrat byl znát a i přesto, že se střelecky neprosadil, pozvedl tím úroveň celé hry naší první formace."

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Ze zápasu jsme chtěli vytěžit více. Utkání bylo vyrovnané, ve druhé třetině jsme měli příležitosti, které jsme nedali, naopak domácí měli šance v závěru a ještě dvě přesilové hry v prodloužení. Bod bereme, škoda nájezdů."