10.1.2020

Dynamo z Liberce žádné body neveze, prohrálo 2:5

Liberec – Dynamu se utkání na severu Čech nepovedlo. Pardubice se dostaly do čtyřbrankového manka, které nakonec dokázaly pouze korigovat. Tři body po výsledku 2:5 zůstávají v Home Credit Areně. Východočeši tak zapisují čtvrtou porážku v řadě a celkově osmou za posledních devět utkání.

Tipsport extraliga, 35. kolo, pátek 10.1.2020, Home Credit Arena

5:2
2:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 03:42 Bulíř (Ordoš, Graborenko; 5/5), 13:40 Lenc (Hudáček, Birner; 5/4), 20:26 Ordoš (Bulíř; 5/5), 32:52 Hudáček (Kotvan, Lenc; 5/5), 46:35 Bulíř (Lenc, Birner; 5/4) - 36:52 Kolář (Ivan, Svačina; 5/5), 55:21 Mandát (Svačina, Kolář; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Ondráček, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 5 875. Střely na branku: 32:29 (12:5, 11:15, 9:9). Zblokované střely: 2:10. Hity: 11:12. Vhazování: 46:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2. Nejlepší hráči utkání: Michal Bulíř - Vladimír Svačina.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Ordoš, Bulíř, Birner – Lenc, Hudáček, Marosz – Zachar, Jelínek, Krenželok – Průžek, Musil, Vlach – Najman.
Dynamo Pardubice: Kacetl (41. Kantor) – Zdráhal, Mikuš, Ivan, Kolář, Holland, Voráček – Tybor, Mandát, Svačina – Kindl, Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček, Beran – Machač.

Zápas v Liberci zahájili domácí hokejisté tlakem, ze kterého pramenila šance pro Ordoše. Tomu chyběl kousek, aby dorazil střelu Dernera. Ve 4. minutě se již stav měnil, skóre otevřel Michal Bulíř, jemuž se povedlo vyjet před branku a o brusli Koláře poslat puk za bezmocného Kacetla. Vzápětí mohli Bílí Tygři slavit podruhé, ovšem Marosz v samostatném úniku trefil pouze lapačku brankáře Dynama.

Nepovedenou pětiminutovku uzavřel faulem Beran, nicméně Pardubicím se povedlo oslabení ubránit. To ale neplatilo po potrestání Kindla, jenž usedl na trestnou lavici za podrážení ve 13. minutě. Čtyřicet vteřin stačilo domácím, aby se dostali do vedení o dvě trefy. Hudáček z levého kruhu vyjel nikým neatakován až před branku, kde jej sice vychytal Kacetl, na dorážku Radana Lence však nestačil. V závěru úvodní periody mohl skóre navýšit Birner. Gólman Východočechů byl proti, takže se do kabin šlo za stavu 2:0 z pohledu domácího týmu.

Na začátku prostřední třetiny využil zaváhání pardubické obrany Jan Ordoš, který projel středním pásmem i útočnou třetinou a Kacetlovi nedal šanci. V pětadvacáté minutě vychytal Kacetl šanci Hudáčka, tomu se nepovedlo brankáře Dynama přehodit. I hosté mohli udeřit, když si v polovině utkání připravili dvě slušné příležitosti ke skórování.

Nejprve Harju vyzval ke gólu Berana, jehož střelu skvělým zákrokem zlikvidoval Hrachovina, načež na brankáře Liberce nevyzrál ani Blümel, a to z bezprostřední blízkosti. Bílí Tygři následně trestali. Ve 33. minutě Libor Hudáček dorazil za Kacetla střelu od modré čáry, kterou vyslal Kotvan. Pět minut před přestávkou mohl snížit Svačina, jenže svou příležitost nevyužil. Dynamo se dočkalo ve 37. minutě. Rychlou akci zakončil tvrdou střelou z levého kruhu Jan Kolář.

Pardubice do třetí třetiny prostřídaly brankáře, na ledovou plochu se tak dostal Kantor. Snížit na rozdíl dvou gólů mohl Holland, jeho tvrdá střela skončila zákrokem Hrachoviny. Liberec následně využil další přesilovou hru, když před branku dostal pobídku Michal Bulíř. Pátý gól v síti Dynama spustil emoce, do potyčky se dostali Vlach a Holland, oba se pakovali na trestnou lavici. V 51. minutě si připsal skvělý zákrok Kantor, jenž vychytal Hudáčka.

V 55. minutě potvrdil Holland roli nejtrestanějšího muže Pardubic, když k zemi poslal Najmana. Pěstní souboj s Vlachem na pořadu dne nebyl, ovšem rozhodčí poslali oba kohouty opět na trestnou lavici. Dynamo to nabudilo, neboť ve hře ve čtyřech proti čtyřem snížil Jan Mandát poté, co si najel na osu hřiště a švihem propálil Hrachovinu. V samotném závěru se toho už moc nestalo, takže tři body zůstávají v Liberci.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Myslím, že jsme utkání velice dobře začali. Byli jsme silní na kotouči a drželi jsme se v útočném pásmu. Podařilo se nám dát góly, což určilo ráz utkání. Ve druhé třetině jsme malinko polevili a soupeř měl šance. Spoustu z nich díky naší lehkovážnosti. Pak jsme to zase otočili ve třetí třetině. Jsme spokojeni za vítěství."

Milan Razým (Dynamo Pardubice): „Liberec ukázal, v čem je jeho síla, proč je tak úspěšný a kvalitní tým. Byli důrazní, hráli velmi dobře a předčili nás ve všech směrech, hlavně v důrazu na brankovišti. My jsme v podstatě z těch pěti gólů dostali čtyři z bezprostřední blízkosti. Pátý gól přidali po naší chybě ve středním pásmu a když k tomu přičteme, že nám chybí dvojice de facto nejproduktivnějších útočníků, tak ta naše síla do útoku je momentálně velmi slabá. Přesto jsme si ve druhé třetině vypracovali řadu gólových příležitostí, ale když neproměníme ani ty nejvyloženější, tak potom je výsledek jaký je. Liberec vyhrál zaslouženě."