11.11.2015
Tomáš Vacho, Jan Hrabal

Dynamo veze fantastické tři body z Třince!

TŘINEC — Hokejisté Pardubic dokázali i podruhé v této sezoně zdolat Třinec – na ledě Ocelářů vyhráli 1:0! Jediný gól vstřelil Blaž Gregorc, všech dvaatřicet střel soupeře pochytal Brandon Maxwell. Návrat trenérské dvojice Richard Král – Marek Zadina dopadl fantasticky. Stínem zápasu je zranění útočníka Dynama Jana Starého.

Tipsport extraliga, 17. kolo, středa 11.11.2015, Werk aréna

0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branka a nahrávka: 13:06 Gregorc (Svoboda; 4/5). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3 (2:0, 2:3, 0:0). Využití: 0:1. Diváci: 4401. Střely na branku: 32:14 (11:10, 10:3, 11:1). Srážky: 17:6. Vhazování: 36:34. Blokované střely: 18:19. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Martin Adamský – Petr Čáslava.
Oceláři Třinec: Hamerlík – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Svačina, Plíhal, Rákos – Orsava, Růžička, Hrňa. Trenéři: Jiří Kalous a Václav Varaďa.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda, Havlík – Svoboda, Marcinko, Tybor – Rolinek, Nahodil, Sýkora – Starý, Redenbach, Moučka – Voženílek, Tomášek, Poulíček. Trenéři: Richard Král a Marek Zadina.

Obě mužstva k zápasu nastoupila v téměř nejsilnějších možných sestavách, což bylo zejména pro domácí vodou na mlýn, tedy hlavně co se papírových předpokladů týče. Jenže ty v hokeji zpravidla neplatí, což hosté potvrzovali již od první minuty. Hrál se pohledný hokej s množstvím střel na obou stranách, ovšem vyloženějších gólových šancí bylo poskrovnu.

Ke slibnějšímu zakončení se dostali jako první v zápase hosté, bylo to až ve třinácté minutě, kdy Pardubice zahrávaly početní výhodu. Hamerlík měl plnou výstroj práce s prudkou střelou Svobody z mezikruží, ale pro Třinec to ještě dobře dopadlo. To stejné se ale již nedá říct o další příležitosti, kterou přetavil v branku Blaž Gregorc – 0:1.

Do sestavy Perníkářů navrátivší se slovinský defender napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně domácího brankáře.

Třinec zahajoval druhou periodu v oslabení, ale málem se dočkal vyrovnání. Orsava dobře vystihnul úmysl rozehrávajících protihráčů a nabídnul tak dobrou příležitost Adamskému, ale toho skvěle vychytal Maxwell.

V šestadvacáté minutě mohlo Dynamo vést již o dvě branky. Tomášek se dostal do úniku, ale zakončení mu nevyšlo dle představ. Další šance Pardubic byla k vidění v polovině zápasu, kdy v situaci tři na dva zakončoval Ščotka, jeho pokus ale ztroskotal na dobře ležícím obránci.

Nejblíže k vyrovnání ve druhém dějství pak byl třinecký Růžička, ale milimetrovou klepišovu příhru nedokázal zužitkovat.

Třinec byl i nadále střelecky aktivní, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Faktor Maxwell účinkoval jak při Svačinově krásné individuální akci ze začátku třetí třetiny, tak při následné Plíhalově střele z levé strany, kdy hostujícímu gólmanovi navíc ještě pomohlo břevno.

Neúspěšně pak zakončovali i Hrabal s M. Douderou ve třiapadesáté minutě. A tak se Oceláři uchýlili ke hře bez brankáře, jenže jim to nebylo nic platné, Pardubice nejtěsnější rozdíl uhájily a podruhé v této sezoně Třinec obraly o všechny body.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Zápas se mi hodnotí těžce. Klukům se nedá upřít snaha, v útočném pásmu jsme ale naráželi na houževnatou obranu. Nedokázali jsme se prodrat k druhým střelám a dorážkám. Ve druhé třetině jsme měli gólové šance, tam to mělo padnout. V poslední části měl soupeř jednu střelu, v podstatě se hrálo v jednom pásmu. Po utkání jsme ale na nule, to nás hodně mrzí. Věřili jsme v bodový zisk.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla dobrá, od druhé třetiny se projevila obrovská síla třineckého týmu, který nás dostával pod tlak. Dobrou defenzívou a velice obětavou hrou, podpořenou výborným výkonem brankáře, dokázali udržet nulu a zvítězit. Jsme za to velmi rádi a bodů si ceníme.“