8.10.2017

Dynamo veze dva body z Litvínova, Klouček slaví nulu

LITVÍNOV — I druhý víkendový zápas skončil nerozhodně v základní hrací době, v Litvínově spíše kralovali brankáři, pardubický Klouček pochytal všech 40 střel soupeře v základní hrací době, několik šancí Dynama zlikvidoval i Michael Petrásek. Vyrovnaný souboj rozhodly až samostatné nájezdy, v nich byl úspěšný Peter Quenneville a znamenitý výkon v nich podepsal gólman Pardubic.

Tipsport extraliga, 11. kolo, neděle 8.10.2017, Zimní stadion I. Hlinky

Litvínov

0:1sn
0:0, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branka: rozhodující samostatný nájezd Quenneville. Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6 (1:0, 2:3, 1:2 – 0:1). Bez využití. Diváci: 4025. Střely na branku: 45:37 (5:12, 24:14, 11:7 – 5:1). Srážky: 10:8. Vhazování: 43:45. Blokované střely: 20:11. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Milan Klouček.
Litvínov: Petrásek – Sørvik, Dietz, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek – Jánský, Nejezchleb, F. Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý – Matoušek, Válek, Trávníček – M. Hořava, Gerhát, J. Doležal.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský – J. Sýkora, Tomášek, S. Treille – Quenneville, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Dušek, Vondráček.

Trenéři proměnili v nedělním utkání sestavu, vrátili se do ní obránce Tomáš Mojžíš a útočník Ján Sýkora. V brance nastoupil opět Milan Klouček, devatenáctiletý junior.

Pardubická převaha ke vstřelené brance nevedla

Hned po pětadvaceti sekundách hry se do velké šance dostal David Tomášek, ten stačil nikým nehlídaný pouze šťouchnout do puku. Michael Petrásek vše jistil u pravé tyčky. Dynamo v úvodu dusilo svého soka, první třetinu bylo jasně lepší, ale neprosadilo se. Ve třetí minutě se červenobílí tak trochu radovali ze vstřeleného gólu, rozhodčí ale po poradě s kolegou u videa neukázal do středového kruhu.

V páté minutě vyslal nebezpečnou střelu Jordann Perret, dalšími neúspěšnými zakončovateli byli Tomáš Vondráček a Jiří Hunkes, jenž neproměnil samostatný únik.

V závěru první části hry hrály Pardubice přesilovku po Beránkově krosčeku, ač si vypracovaly několik příležitostí, tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Litvínov zvýšil střelecké úsilí

Zatímco v první části hry Dynamo přestřílelo soupeře 12:5, ve druhé byl domácí celek úspěšnější 24:14. V úvodu prostřední dvacetiminutovky hráli hosté celé dvě minuty pět na tři, vyloučeni byli Michal Trávníček a Peter Jánský. Červenobílí sice zamkli svého protivníka, brankář Petrásek všechny šance Dynama pochytal.

Po této neproměněné výhodě jakoby hráčům Pardubic ztěžkly nohy, Verva zvýšila své úsilí a začala být aktivnější. I tak byl ve 25. minutě blízko otevření brankového účtu Ján Sýkora, ten sám prokličkoval až před Petráska, ale litvínovský brankář jeho šanci chytil.

O chvíli později měla pardubická obrana plno práce s Martinem Hanzlem, dále musela řešit krosček Tye Wisharta a Tomáškovo sekání. Pardubice ale obě litvínovské přesilovky ubránily, všechny střely zneškodnil jistý gólman Klouček.

Oba týmy nevyužily přesilovku, řádný čas gól nepřinesl

Oba týmy měly šance k tomu, aby zápas neskončil 0:0 v základní hrací době. V 50. minutě ujel do úniku Antonín Dušek, neuspěl však. Dynamo pak muselo řešit dvě početní nevýhody.

Verva však vysokou hůl Petra Čáslavy a hákování Petra Sýkory nepotrestala. V první přesilovce trefil Richard Nejezchleb tyč Kloučkovy branky, její strážce pochytal další salvu střel.

V úplném závěru mohly po Pilařově držení hole Pardubice myslet na tříbodový zisk, v přesilovce však neuspěly. Střela Marka Trončinského skončila mimo, deset sekund před koncem ostře pálil Peter Quenneville.

Milan Klouček korunoval svůj výkon čistým kontem

Prodloužení? To byla těžká práce. Hned na jeho začátku fauloval Ty Wishart, v početní výhodě čtyři na tři měl obrovskou šanci Richard Nejezchleb, před ním se po předchozí souhře zjevila odkrytá brána, ale brankář Klouček parádním zákrokem zneškodnil jeho možnost. V nastavení branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich zazářili dva borci v červenobílých barvách: při všech penaltách Vervy prokázal obrovskou jistotu Milan Klouček, zuby si na něm vylámali šutéři jako František Lukeš, Martin Hanzl nebo velezkušený zadák Karel Pilař. Jediným úspěšným střelcem byl Peter Quenneville, jeho zakončení druhé série bylo vskutku luxusní – 0:1.

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): „Do zápasu jsme vstoupili špatně a hráli jsme jako opaření. První deset minut jsme si určitě koledovali a podržel nás gólman. Pak se to trošku začalo lepšit. Půl zápasu jsme neměli přesilovku, pak jsme je měli i my a začalo se to tam lámat, co se týče aktivity. V druhé polovině zápasu jsme nebyli horším týmem a Pardubice si toho už moc nevytvořily. Postupem času nikdo nechtěl udělat chybu, protože ten gól mohl rozhodnout. Mužstvo se postupně zvedalo a lepšilo, ale po nájezdech jsme prohráli, takže spokojení být nemůžeme. Produktivita nás trápí, to je náš největší problém. Hrát bez branky doma není dobré.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Mužstvo si sem jelo sebevědomě pro body a zasloužilo si je. První třetina byla z naší strany vynikající. Několikrát jsme domácí zatlačili a vytvořili jsme si několik šancí. Myslím si, že kdyby to bylo po první třetině 3:0 pro nás, tak by se nikdo nedivil. I v té druhé jsme přebírali iniciativu, nějak nás zastavila přesilovka pět na tři. Dobře, že se nepotvrdilo to pravidlo, že když v ní nedáš gól, tak prohraješ. Ještě jsme měli jeden samostatný nájezd - Jánko Sýkora. Musím kluky strašně pochválit za obětavou práci v tolika oslabeních. To klobouk dolů. A velká pochvala celému mužstvu za týmový výkon, podpořený skvělým Kloučkem.“