11.3.2016

Dynamo uhájilo vedení v Karlových Varech a veze tři body!

KARLOVY VARY — To byla fuška, ale povedlo se! Hokejisté Dynama dokázali porazit Karlovy Vary na jejich ledě 3:2 a upevnili si klíčovou dvanáctou pozici v tabulce play out. Východočechům náramně vyšla první třetina, po dvou trefách Petra Sýkory a jedné Davida Tomáška vedli o tři branky, Energie v dalších periodách snížila, ale Pardubice důležité vedení ustrážily.

Tipsport extraliga, UDR2, pátek 11.3.2016, KV Arena

Karlovy Vary

2:3
0:3, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24:58 Kůs (Sičák, Rohan; 5/4), 46:29 Koblasa (Vrána; 5/5) 0:20 Sýkora (5/5), 4:23 Tomášek (Monja, Orsava; 5/5), 14:24 Sýkora (Marcinko, Gregorc; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4 (3:1, 0:2, 1:1). Využití: 1:1. Diváci: 1852. Střely na branku: 24:23 (7:8, 8:4, 9:11). Srážky: 4:3. Vhazování: 33:31. Blokované střely: 13:4. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Karlovy Vary: Habal – Baránek, Benák, M. Rohan, Sičák, Bičánek, J. Tomeček, Weinhold – Rachůnek, Marosz, Svoboda – T. Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Vachovec, Huna – Koblasa, Vrána, V. Tomeček. Trenéři: Karel Mlejnek, Mikuláš Antonik a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Čáslava, Bokroš, Havlík, Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Monja, Nahodil, Orsava – Rapáč, Tomášek, Beran – Cetkovský, Kaut, Poulíček. Trenéři: Peter Draisaitl a Andrej Potajčuk.

Pardubičtí hokejisté přijeli do Karlových Varů s jednodenním předstihem, v KV Areně absolvovali také dopolední rozbruslení. Trenér Peter Draisaitl poslal proti Energii do boje takřka totožnou sestavu jako v úterý proti Litvínovu.

Patnáctiminutový uragán zajistil výhru

Pardubice začaly výborně. Trochu se štěstím puk za obranu dostal už při první akci Nahodil, jehož zasunutí ještě zabránil Habalův beton, kterým však brankář odrazil puk pouze k Petru Sýkorovi, který tvrdou ranou pod víko otevřel už po dvaceti vteřinách skóre – 0:1.

Dynamo pokračovalo i nadále v tempu. Domácí vůbec nestíhali a Habal se v brance musel neustále obracet. A už v páté minutě se hosté radovali znovu. Monja na sebe několika kličkami dokázal natáhnout hned čtyři protihráče včetně Habala a poté jen našel jednoduchou přihrávkou na druhé tyčce Davida Tomáška, který odkrytou síť hravě rozvlnil – 0:2.

Několik málo domácích výpadů pak naznačilo náznak vzdoru v podání Energie, ale ten následně uťala třetí pardubická branka. Sudí nabídl hostům dvě po sobě jdoucí početní výhody, a to stačilo. Po nabídce Marcinka nezaváhal Petr Sýkora, který uspěl další tvrdou střelou do horní poloviny branky – 0:3.

Nebezpečné Karlovy Vary snížily

Pardubice byly zpočátku prostřední periody opět aktivnější, ale tentokrát měli více štěstí domácí, když se v poslední sekundě početní výhody dokázal prosadit od modré čáry Jaroslav Kůs – 1:3.

V

e zbytku třetiny se toho příliš zajímavého neudálo. Domácí měli sice tentokrát navrch a soupeře tlačili, ale při zakončování byli bezzubí, a tak se již stav nezměnil.

Domácí snížili na rozdíl jediné branky, Dynamo důležitou výhru uhájilo

Ve třetí třetině týmy navázaly na tempo z třetiny předcházející. Dlouho toho divákům příliš nenabízely, ale ještě v první polovině závěrečného dějství se dostali domácí s hosty do kontaktu. Koblasa vybojoval v rohu kluziště puk, narazil si s Vránou, který stál za brankou, čímž Maxwella úplně vyřadili za hry, a Petr Koblasa mohl na bližší tyči okamžitě zasunout puk do prázdné branky – 2:3.

I nadále bylo na Energii jasně vidět, že chce s utkáním ještě něco udělat. Asi nejblíže byla k vyrovnání, když našel Svoboda v mezikruží naprosto volného Jana Tomečka, který orazítkoval tyč Maxwellovy svatyně. Už to vypadalo, že by se domácí mohli dočkat i vyrovnání, ale závěr ovlivnil faul Marosze, který prakticky znemožnil domácím zkusit power play.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „První třetina byla špatná, neměli jsme vůbec pohyb a zmatkovali jsme v systému, který jsme chtěli hrát. Pozitivní je, že jsme to nezabalili. V dalším průběhu jsme se snažili s výsledkem něco udělat a hráli jsme agresivně, před koncem jsme dokonce nastřelili tyčku. Za ty dvě třetiny musíme kluky pochválit. Potřebujeme před baráží dát naši hru dohromady a toto by mohl být pozitivní krůček, abychom si zvedli sebevědomí.“

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme výborný začátek, napadalo nám to tam. Na můj vkus jsme pak výsledek 3:0 začali až moc bránit. Viděli jsme, že to není správná cesta, Vary díky naší pasivitě mohly otočit. V tomto nás obecně tlačí bota. Při našem vedení nehrajeme suverénně a tím dostáváme soupeře zpátky do zápasu.“