6.10.2022

Dynamo udolalo Vítkovice a udrželo se na prvním místě

Pardubice nečekalo v souboji o čelo tabulky nic lehkého, nad Vítkovicemi se jim povedlo vybojovat cenné těsné vítězství a zůstávají na celé extraligové tabulky. Skóre otevřel Peter Čerešňák a o rozhodující branku se postaral ve 22. minutě Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, 8. kolo, čtvrtek 6.10.2022, Pardubice, enteria arena

2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 04:14 Čerešňák (Kousal; 5/4), 21:39 Zohorna (Kousal, Čerešňák; 5/5) – 08:22 Dej (Marosz, Raskob; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Lederer. Diváci: 7478. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:25 (15:9, 7:12, 10:4). Zblokované střely: 14:12. Hity: 8:6. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Cienciala – Koffer, Poulíček, Paulovič – Urban, Rákos, Matys.
Vítkovice: Stezka – Mikuš, Prčík, Koch, Raskob, Gewiese, Kovář, Stehlík – Kalus, Marosz, Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Bukarts, Krieger, Dej – Lednický, Chlán, Šlahař.

Pardubice začaly předehrávku 8. kola s Vítkovicemi aktivně, rychle si vynutily početní výhodu, která jim pomohla k úvodní brance. Ve 4. minutě dostal puk z pravého kruhu od Kousala na modrou Peter Čerešňák, jenž zkusil poslat kotouč na bránu, což se mu vyplatilo, jelikož puk propadl mezi betony Stezky – 1:0. Také hosté zahrozili v přesilové hře, přesný pas dostal do pravého kruhu pro vhazování Lakatoš a z první prověřil Willa, ten se včas přesunul a betony vyrazil kotouč. Po konci početní výhody už však kapituloval. Raskob našel na levé straně Marosze, který bez váhání vypálil a odražený kotouč si jako první našel Rastislav Dej, který ho poslal do sítě – 1:1. I další větší příležitost byla k vidění v přesilovce, tentokrát v pardubické, po Kousalově přihrávce pálil z levého kruhu těsně vedle Paulovič, Na konci třetiny ukázal gesto fair play Tomáš Zohorna, který odvolal vyloučení.

Východočechy příliš nemusela mrzet další nevyužitá přesilovka na přelomu třetiny, jelikož ve 22. minutě ukázal své šikovné ruce Tomáš Zohorna. Ten dostal kotouč na levém mantinelu, šikovně se protáhl před obránce a přesně zakončil z předbrankového prostoru – 2:1. Vítkovice nebyly daleko od vyrovnání, nejprve po přihrávce od Mikuše nastřelil z pravého kruhu Lakatoš brankovou konstrukci. A o minutu později byl opět hlavním aktérem hostujcíí kapitán, jehož si parádním zákrokem vychutnal Will. V polovině zápasu Vítkovice zamkly svého soupeře v obranném pásmu, nejvíce ohrozili bránu svými střelami Lindberg s Chlán, na domácího gólmana však nevyzráli. Hezkou akci předvedl Čerešňák, který obkroužil takřka celé útočné pásmo a pak lahůdkovou přihrávkou připravil pozici pro zakončení Kousalovi, ten zakončil jen do lapačky Stezky. V samotném závěru třetiny ujel ve vlastním oslabení Zohorna a orazítkoval vítkovickou tyčku.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se vydal směrem do útoku v oslabení Paulovič, jeho zakončení orazítkovalo brankovou konstrukci hostující branky. Po přesné bekhendové přihrávce od Mikuše měl šanci na vyrovnání Kalus, ten však z předbrankového prostoru nemířil přesně. První přesilovková formace Dynama ve 47. minutě sevřela soupeře a vytvořila si celou řadu příležitostí, ani jedna však nebyla využita. V polovině třetiny přihrával v přečíslení dvou na jednoho Kousal Radilovi, jeho zakončení se zastavilo o tyčku. Východočeši dobře zvládli závěr zápasu, nepustili Vítkovice do většího tlaku. Hosté to dvě minuty před koncem zkusili v šesti hráčích v poli, ani to jim však k vyrovnání nepomohlo.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do utkání, potřebovali jsme dát doma první gól, abychom pořád nedotahovali. Myslím si, že v globálu k tomu kluci přistupují velmi dobře, plní věci, které po nich chceme. Dávají do toho srdce a pracují na sto procent. Samozřejmě tam jsou nějaké chyby, které se vždycky ve hře ukážou, ale jsme schopni na to reagovat a napravit to. Výborně odmlkaný zápas, bereme doma tři body, což je pro nás hodně cenné.“