26.1.2020
Jan Jedlička

Dynamo tentokrát získalo bod. Bruslaři odváží výhru v prodloužení

Pardubice – Duel s neoblíbeným soupeřem vypadal slibně, nakonec berou Pardubice jen bod. Po remízovém výsledku v řádné hrací době se o bonusovém bodu rozhodovalo v prodloužení, ve kterém více štěstí přálo soupeři, Bruslaři tak zvítězili 3:2. Konto svých bývalých spoluhráčů jednou trefou zatížil Michal Vondrka, premiérovou trefu v extralize pro změnu oslavil Michal Ivan.

Tipsport extraliga, 40. kolo, neděle 26.1.2020, enteria arena

Mladá Boleslav

0:1, 2:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 21:50 Ivan (Kusý, Harju; 5/5), 39:00 Vondrka (Rolinek, S. Zacharčuk; 5/5) – 17:24 Šťastný (Ševc; 5/5), 58:04 Šťastný (Dlapa; 5/5), 64:51 Ševc 3/3. Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:2. Bez využití:. Diváci: 7602. Střely na branku: 29:32 (3:9, 16:12, 7:7 – 3:4). Zblokované střely: 8:18. Hity: 9:12. Vhazování: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Hráči utkání: Tomáš Rolinek - David Šťastný
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Ivan, Holland, Voráček – Mandát, R. Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Mladá Boleslav: Krošelj – Hrdinka, Ševc, Dlapa, Pláněk, Hrbas, Fillman, Hes – Skalický, Zbořil, Lunter – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Szturc, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Utkání mezi pardubickým Dynamem a Mladou Boleslaví bylo premiérovou pro ruského zadáka Stěpana Zacharčuka, který vytvořil obranný pár s kapitánem Janem Kolářem. V prvních minutách fanoušky, více než brankové příležitosti, zahřál hit Patrik Poulíčka, který jednoho z hráčů soupeře poslal na vlastní střídačku. Úvodní šance přišly až ve druhé polovině třetiny, Hollandovu střelu Krošelj lapil, na opačné straně Bičevskis z dobré pozice prostor mezi tyčemi nezasáhl.

Vše důležité se tak dělo až v osmnácté minutě, kdy rychlá akce hostujícího týmu skončila v síti Pavla Kantora. Chytrý pas Ševce dostal rozjetý David Šťastný, jehož přesné zakončení rozjásalo skupinku mladoboleslavských fanoušků. Směrem do ofenzívy nepříliš výrazná první třetina ze strany Dynama vzala za své krátce po pauze, když svoji bekhendovou střelou vsítil premiérovou branku v české nejvyšší soutěži zadák Michal Ivan.

V průběhu druhé třetiny se Dynamo muselo bránit silnému tlaku soupeře způsobeného dvojnásobnou početní výhodou, samo v ní ale taky mohlo udeřit. Samostatný únik Tomáše Rolinka však gólovou tečku neměl. V početní výhodě Pardubic pro změnu nebezpečně střílel Robert Kousal, slovinský gólman ale nerozhodný stav udržel. Alespoň prozatím.

Skóre se znovu měnilo přesně šedesát vteřin před druhou sirénou, ukázkovou samostatnou akci vyšperkovanou přesným pasem předvedl Tomáš Rolinek, Michalu Vondrkovi již stačilo trefit z mezikruží přesně. Úvodní bod v Tipsport extralize si u druhé branky zapsal také novic Zacharčuk.

Ve třetí třetině se hosté z Boleslavi dlouho nemohli dostat do větší brankové příležitosti a vše směřovalo k zajímavému závěru střetnutí. Ještě před tím, než Mladá Boleslav vůbec začala přemýšlet o hře bez brankáře, přišlo nečekané vyrovnání. V čase 58:04 dostal až moc prostoru na kruzích David Šťastný, který svoji střelou poslal utkání do prodloužení.

Hra tři na tři přinesla především zajímavé šance na straně Dynama, ránu Michala Ivana však tentokrát brankář soupeře zlikvidoval. Když už se zdálo, že duel dojde až na samostatné nájezdy, přišel šok. Martin Ševc využil dostatečného prostoru v útočném pásmu, vybruslil si na střed a přesnou ranou k tyči rozhodl o výhře Mladé Boleslavi.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „V úvodu zápasu jsme hráli velmi pomalu a neměli pohyb, vše nám trvalo dlouho. Věděli jsme, že Boleslav je bruslivý soupeř, ale neuzpůsobili jsme k tomu naši hru. Ve druhé třetině se vše otočilo, zlepšili jsme pohyb, hráli jednoduše. Potřebujeme body a naučit se vyhrávat těžká a těsná utkání. Bohužel nám v posledních minutách odešel pohyb, stali jsme se pasivními a soupeř trestal. V prodloužení jsme šťastnějším týmem my nebyli. Věřili jsme, ale nedopadlo to.“

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „První třetinu jsme zvládli velice dobře. Hlavně v tom, že jsme domácí nepustili do výrazného tlaku. Po pauze jsme si zkomplikovali situaci, protože jsme prakticky v první a poslední minutě inkasovali. Hlavně první gól mě mrzí, protože jsme situaci mohli zvládnout lépe. V posledním dějství nás Pardubice k ničemu nepustily, hrály výborně defenzívu středního pásma a my jsme v podstatě nic neměli. Těsně před koncem se to šťastně k nám odrazilo a dali jsme gól. Přáli jsme si, abychom neodjeli poraženi a to se podařilo. Byli jsme šťastnějším mužstvem.“